Bu sayfada sizlerden gelen ilginç yazılar, resimler, fıkralar yayınlanmaya başlanmıştır. İlginç gördüğünüz bu tip yazıları veya resimlerinizi burayı yada burayı tıklayarak gönderebilirsiniz.

Sizden gelen Şiirler ve diğer seçme şiirler,Sesli Şiirler Sizden Gelenler-2 Yazılarıyla ve şiirleriyle Mimozanın Köşesi
İNSANLAR HATA YAPAR

Adam yeni aldığı arabasına bakmak için evinden dışarı çıktığında, üç yaşındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle, arabanın kaportasını mahvettiğini görmüş.

Hemen oğlunun yanına koşmuş ve kaportaya vurduğu çekiçi alarak çocuğun eline çekiçle vurmaya başlamış.
Biraz sakinleşince oğlunu hemen hastaneye götürmüş.
Doktor çocuğun kırılan kemiklerini kurtarmaya çalıştıysa da, elinden bir şey gelmemiş ve çocuğun iki elinin parmaklarını kesmek zorunda kalmış.
Çocuk ameliyattan çıkıp, gözlerini açtığında, bandajlı ellerini fark etmiş ve gayet masum bir ifadeyle,

"Babacığım, arabana zarar verdiğim için çok üzgünüm,"demiş ve sonra babasına şu soruyu sormuş:"Parmaklarım ne zaman yeniden çıkacak?"

Babası eve dönmüş ve intihar etmiş.

YAŞAMAK fırsattır , yararlanmayı bil.
YAŞAMAK güzelliktir, kıymetini bil.
YAŞAMAK mutluluktur, tatmayı bil.
YAŞAMAK rüyadır, gerçekleştirmeyi bil.
YAŞAMAK meydan okumasıdır sana,karşı çıkmayı bil.
YAŞAMAK görevdir,tamamlamayı bil.
YAŞAMAK oyundur, oynamayı bil.
YAŞAMAK servettir, korumayı bil.
YAŞAMAK aşktır, sevgidir, keyfini çıkarmayı bil.
YAŞAMAK bilmecedir, çözmeyi bil.
YAŞAMAK hüzündür, aşmayı bil.
YAŞAMAK verilmiş bir sözdür, tutmayı bil.
YAŞAMAK şarkidir, söylemeyi bil.
YAŞAMAK mücadeledir, kabullenmeyi bil.
YAŞAMAK trajedidir, göğüslemeyi bil.
YAŞAMAK şanstır, kullanmayı bil.
YAŞAMAK çok kıymetlidir, mahvetmemeyi bil.
YAŞAMAK yaşamaktır,uğruna savaşmayı bil.

İKİ ARKADAŞ !!

Iki arkadaş barda...
- Yahu kardeşim gencecik karin var maca gitmene izin veriyor, biz kaç yıllık evliyiz bizimki hir çıkarıyor. Bu isin formülünü nasil buldun sen?

- Kolay. Mac gunu karini alacaksın, kucaklayıp yatağın üzerine atacaksın. Üzerini başını yirtarak soyacaksın. Bir atesli anlar dizi filmi... Ondan sonra -başı koynundayken- "Kariciğim ben simdi maça gitsem olur mu" diyeceksin. Tek verdikleri cevap "Tabii tatlım" oluyor.Dene bak.

Ertesi hafta yine barda...
- Gelmedin maça, ne oldu, formülü uygulamadın mi?
- Eve geldim, hanimi yatağa sürükledim. üzerindekileri yırtmaya başladım... Sonra kendi kendime dedim ki "Yahu bizim takımda son haftalarda o kadar iyi oynamıyor zaten..."

MUTLULUĞUN SAKLANDIĞI YER

Rivayete gore; bir gün tanrılar bir araya gelmiş ve mutluluğu nasıl saklasalar da insanlık ona erişemese, bulamasa diye tartışıyorlarmış...
Dağların tepesi, denizin dibi, güneşe veya aya derken, insanlığın, meraki ile tüm buralara ulaşıp mutluluğun bulunacağı kanısında hemfikir olmuşlar ve bu arayışlarına çözüm bulamazken, içlerinden bir tanrı,İnsanın içine saklayalım, oraya bakmayı akil edemezler demiş..

Gönderen: Gül

YORULDUM...

Sevmek yada bir insana seni seviyorum demek öyle ağırki.... Kaldırabileceğine taşıyabileceğine inanıyorsun ama gün geliyorki yavaş yavaş çöktüğünü bir yerlerde bittiğini hissediyorsun...!

Bazen yeter diyorum; içimden atmak istiyorum seni, düşünmek istemiyorum, hayalini kurmak istemiyorum, her anımı seninle yaşamak istemiyorum yoruldum artık...

Yoruldum; her an sensiz olmak korkusunu yaşamaktan, gecenin sessizliğinde kaybolmaktan, her kavgamızın sonunda sancılar içinde kıvranmaktan kısacası KENDİ İÇİMDE SENİNLE SAVAŞMAKTAN YORULDUM...

Ama yapamıyorum işte; sökemiyorum kalbimi yerinden, atamıyorum içimdeki seni, Düşüncelerime engel olamıyorum, yok edemiyorum, bitiremiyorum çünkü seviyorum...Sen benim gerçeğimsin yaşadığım en güzel ve en acı gerçek bu gerçeği değiştirememki...İçimdeki seni yok edememki Yoruldum, HER DEFASINDA BUNLARLA YÜZLEŞMEKTEN yoruldum...

Gül Tükez KATIRCI

YALNIZLIĞIN KARANLIĞINDA OLSA DA HAYAT, HAYATIMIZIN GİZLİ ÇEKİMİ YAPILIYOR!...

Şimdi yalnızsın ekranın arkasında ve kendini hep yalnız sanıyorsun… Karanlığın gölgesinde ruhundaki sessizliği dinliyorsun ve belki de ruhunda ki karanlığı… Kendi ormanındasın ve kendi ormanında yavaş, bir o kadar sinsi adımlar atıyorsun dolunaylı bir gecede. Yalnızca sen varsın, karanlık ağaçların arasından süzülüyorsun, bir gölge gibi seni takip ediyor ruhun, karanlığın derinliğinden gelen sesleri duyuyorsun. Öyle bir ses ki bu tüm vücudun titriyor yerden kesilircesine, belli etmek istemiyorsun korkunu, kaçmaya başlıyorsun yavaşça, koşmak istemiyorsun artık, yüzleşmeyi geciktirircesine yürüyorsun sinsice, kusmaya başlıyorsun içindeki her karanlığı, seni aydınlıktan uzak tutan karanlığı boşaltıyorsun. Korkunu, düşünceni ve içindeki tüm pisliğini atıyorsun, burası senin ormanın, senin çıkmazın, asla kaçamadığın boşluğun, senin karanlığın burası gerçek özgürlüğün!, tüm sırların burada. Kendi çöplüğündesin şimdi, çıkar içindekileri…

Burayı seviyorsun, bir o kadarda korkuyorsun. Kendinle yüzleştiğin yer burası, her şeyin bu ormanda gizli, kimsenin bilmediği kaçmaya çalıştığın günahların burada gizli, asla kaçamıyorsun bu ormandan nereye gidersen git, seninle gelecektir kendi karanlık ormanın, karanlığın aklının bir köşesine tamamıyla yerleşmiş bir şekilde zamanla seni sorgulamaya ve yüzleşmeye çağıracak. Buraya alışman zaman alacak, önceleri korkacaksın kendinden, içindeki pisliklerden, yalnız kendi ruhunla olduğun ormandan bile gizlemek isteyeceksin önceleri ama içinde biriken pislik biriktikçe dayanılmaz olmaya başlayacak senin için yaşam, hiçbir şey sana güzel görünmemeye başlayacak artık. Kaçmaya başladığın zaman kendinden, acı çekmek hayatının bir parçası olduğu zaman, kendinle kalacaksın zamanla. İşte burada kaçınılmaz ormanına girmek istersin çünkü onu yaratan sensin aklının bir yerinde kendince düzenlenmiş ormanındır orası. Orası senin yaşam kaynağın, arınma yerindir. Kendi günahlarını gördüğün temizlendiğin yer bu orman, senin aynaya her bakışında gördüğün iç yüzün, tek sığınağın, kendi karanlığın, buradan kaçamazsın!!!!!!!!!

Şimdi yalnızsın ekranın arkasında ve kendini hep yalnız sanıyorsun değil mi? Sanıyorsun ki ekranın arkasında beni kimse görmez, istediğim şekle ve kılığa bürünürüm. Ruhumun bütün kirlerini özgürce! artık ortaya dökebilirim sanıyorsun değil mi? Nasıl olsa kimse beni görmüyor diyerek kendi düşünce mahzeninde yarattığın ormanın Kralı! sensin. Nasıl olsa sanal maskesi zırhına bürünerek her haltı rahatlıkla ve kolaylıkla yaparım sanıyorsun, değil mi? Peki, hangi zaman ve mekanda olursak olalım bu ekranın arkası da olsa yalnız ve yapayalnızken bile gerçekte yalnız olmadığını, beni, seni onu, bizleri, sizleri ve onları görüp gözeten Yüce bir varlığın (ALLAH C.C.) her düşünce ve davranışlarımızı gördüğü ve bir gün (AHİRET - MAHŞER) önümüze konulmak üzere İlahi objektifler -kameralar altında hayat filmimizin gizli çekimin yapıldığını biliyor musun? Hala iddia edebilir misin ekranın arkasında yalnız olduğunu? Hiç kimse seni görmese de her zaman ve mekanda Allah’ın seni gördüğü gerçeğini inkar edebilir misin? O halde bu gerçek ışığında aynaya bir kez daha bak ve yüzleş ayna ile. Ve bu kez aynada gördüğün yüz gerçek yüzün olsun….

Seni bekleyen sonu görüyor musun aynada… Yalnızca senin sonun. Seni bekleyen şeye bakabiliyor musun aralıksız? Gözlerinde parlıyor yaşamın sınırında sana sunulan ölüm. Ve ölüm ötesi hayat… Haydi şimdi özgürsün kendi ormanında ve yalnızlığın bir kez daha karanlığındasın…

BÜYÜKLÜKTEN İSTİFA MEKTUBU

Bu belge ile resmi olarak yetişkinlikten istifa ettiğimi bildiririm. Tekrar 8 yaşın tüm sorumluluklarını kabul etmeye hazırım. Yağmur sonrası çamurlu sularda tahta parçası yüzdürmek, kayalarda yürümek istiyorum. Çikolatanın paradan daha iyi olduğunu çünkü daha tatlı ve yenilebilir olduğunu düşünmek istiyorum. Sıcak bir yaz gününde bir meşe ağacının gölgesinde oturup arkadaşlarımla limonata satmak istiyorum. Hayatın daha basit olduğu zamana dönmek istiyorum.

Bütün bildiğin, renkler, çarpım tablosu ve ninniler ama bu kadar az bilmek seni rahatsız etmiyor çünkü ne bilmediğini bilmiyorsun ve umurunda da değil. Bildiğin tek şey mutlu olmak, çünkü seni üzecek veya kızdıracak şeylerden tamamen bihabersin.Dünyanın adil olduğunu, herkesin iyi ve dürüst olduğunu düşünmek istiyorum.Her şeyin mümkün olduğuna inanmak istiyorum.
Yaşamın karmaşıklığını unutup, yeniden küçük şeylerden fazlasıyla heyecanlanmak, zevk almak istiyorum. Tekrar basit yaşamak istiyorum.

Günümün, bilgisayar arızaları, kağıt yığınları, üzücü haberler, bankada para olmadan ay sonunu getirme kaygıları, doktor faturaları, dedikodu, hastalık ve sevdiklerin kaybedilmesinden ibaret olmasını istemiyorum.

Aşkın varlığını (daha doğrusu yalan olduğunu) bilmek dahi istemiyorum. Gülümseme, kucaklaşma, tatlı bir söz, doğruluk, adalet, barış, rüyalar, hayaller ve kardan adam yapmanın gücüne inanmak istiyorum. İşte, çek defterim ve arabamın anahtarları, kredi kartlarımın ekstremleri,gelir belgelerim. Resmi olarak yetişkinlikten istifa ediyorum.
Eğer bu konuda benimle daha fazla konuşmak istiyorsanız, önce beni yakalaman lazım, çünküüüü; Ebeee, elim sendeeeee!

HATA NEDİR ?

• Eger bir berber bir hata yaparsa, bu yeni bir tarzdir...
• Eger bir soför bir hata yaparsa, bu bir kazadir...
• Eger bir doktor bir hata yaparsa, bu bir müdahaledir...
• Eger bir mühendis bir hata yaparsa, bu yeni bir atilimdir...
• Eger ebeveynler bir hata yaparsa, bu yeni bir kusaktir...
• Eger bir politikaci bir hata yaparsa, bu yeni bir hukuk kuralidir...
• Eger bir bilim adami bir hata yaparsa, bu yeni bir kesiftir...
• Eger bir terzi bir hata yaparsa, bu yeni bir modadir...
• Eger bir ögretmen bir hata yaparsa, bu yeni bir teoridir...
• Eger bir patron bir hata yaparsa, bu bizim hatamizdir...
• Eger bir personel bir hata yaparsa, bu bir "HATA" dir

BEKLEMEK !!!

Hayatımıza geldiği gibi giden insanlar vardır...
Geldiği gün bizi sevince;gittiği gün ise hüzne boğar... İçimiz kararır,hayata küseriz
Fırtına öncesi sessizlik gibidir aslında yaşadığımız...
Bir gölün yüzeyi gibi sakinizdir.Hatta dingin ve umarsız...
Sonra yavaş yavaş dağılır bulutlar,gün ışığı tekrar içimizi ısıtmaya ve buz tutmuş yüreklerimize işlemeye başlar...
Bu bir şanstır seven ve sevilen için, Bir kısmet belkide bir daha bulunamayacak;
El ele tutuşmanın coşkusunu tekrar yaşama şansı
Belki;belki de bir hayal...Kurmanın bile insanı mutlu ettiği,eskiyi yaşayıp acı çekmeyi göze alabildiği,acı çekmenin bile güzel geldiği....
HEPİMİZ HAYALLERİMİZ KADAR VAROLURUZ; VE HEPİMİZ SÖYLEDİĞİMİZ KADAR DEĞİL HİSSETTİĞİMİZ KADAR SEVERİZ...
Ve bir gün anlarsınız ki sevgilerde gurur olmaz,gururun olduğu yerde zaten sevgi barınamaz...

Eğer 2024 yılında yaşadıysanız :

1. Mikrodalga fırına kazara şifrenizi girersiniz...
2. Yıllardır gerçek kartlarla solitaire oynamamissinizdir...
3. 3 kişilik ailenize ulasmak icin elinizde 15 farkli telefon numarasi vardir...
4. Yan masanizda oturan kisiye e-mail atarsiniz...
5. Aileniz ve yakin dostlarinizla gorusememe nedeniniz email adresleri olmamasidir...
6. Uzun çalışma temposunun ardindan eve gittiginizde telefonu hala isteyken cevapladiginiz gibi aciyorsunuzdur...
7. Evden bir yeri ararken, dis hatta cikis yapmak icin "9" u tuslarsiniz...
8. Ayni masada 4 senedir calismaniza ragmen, 3 farkli sirket icin calismissinizdir...
10. Şirketinizin kuculme kararini gece haberlerinden ogrenirsiniz...
11. Patronunuzun sizin yaptiginiz isleri yapabilme becerisi yoktur...
12.Televizyonda izlediginiz her reklamin altinda web adresi vardir...
13. Cep telefonunuzu almadan evden cikmak, ki 15 yil once hic bir etkisi yoktu, artik sizin icin bir panik nedenidir ve apar topar eve cep telefonunuzu almak için geri dönersiniz...
14. Sabah uyandiginizda kahvalti yapmadan internete girersiniz...
15.Bu yazilanlari onayliyor ve guluyorsunuzdur...
16. Daha kotusu bu e-maili kimlere ileteceginiz kafanizda hemen canlanmıştır...
17. Listede 9 numaranin olmadigini fark edemeyecek kadar meşgulsünüzdür...
18. Yukari bakip 9 numaranin olup olmadigini kontrol etmissinizdir.
Ve simdi KENDINIZE GULUYORSUNUZDUR !

SON GUN

Saclarina aklar dustugu zaman Anlarsin sevmenin,sevilmenin ne demek oldugunu.
Aynaya bakarda anlarsin solduğunu,Seni sevdigimi belki o gün anlarsin
Tek tek birakip giderse dostlarin seni Yanlizligin,caresiz kalmanin acisini tadarsin
Bir gün , birmezar gorursen üstünde benim adım ..işte ozaman Seni nasil sevdigimi ancak o son gun anlarsin...

KARADENİZLİ BİR BABANIN OĞLUNA YAZDIĞI MEKTUPTAN

Uy sevgili usagum, Allah'in selami tabiidur.Mektubumu çok yavas yazayrum, Çünkim bilirum ki, okuman zayuftur, çabuk okuyamazsun.

Benden sana sual edersen, Allahuma pin sükür iyiyum, yeni pir is buldum. Emrimde 1500'e yakin adam var, hepside sessuz sedasuz, kendi hallerinde. Ne is puldugumu soraysan söyleyecegum patlama, mezarluk pekçisi oldum.

Geçtigimiz hafta puraya iki tefa yagmur yagdu. Piri pazartesinden persembeye öbüride persembeden pazara. Bacin Emine bir usak doguracak, daha erkek midir kiz midir pelli degil, haçan o yüzden saga dayi mi oldin, teyzemi oldin söyleyemeyrum. Saga kötü bir havadisim var. Emicen Idris havasuzluktan boguldi öldi. Pilirsin rahmetlinin 9 tane usagu vardi, daha fazla usak olmasin diye bir ilaç bulmus, prezervatif midur, nedur, bakmis ki üstünde,sikica kafana geçur, diye yazulu, öyle etmis, havasizliktan getmis.

Kötü havadisler piter mu? Pahriyede askerlik yapan 10 usaguda kaybettuk. Pindikleri denizaltu pozulmus, motoru turmus, inmis asagu, denizaltuyu itekleyup, motorunu çalistirmak istemuslar.
Temel emicende tükkan açtu, o da 30 a alduguni 25 e verir, sürümden kazaniyormus öyle dedu. Bizim köye findukçularun Temel'i muhtar seçtuk, akullu usakta. Geçen gün hepimizu zelzeleye karsi asi etturdu. Temel hem akillidur, hem de dürüsttür. Geçenlerde bir taksinin soförü köye varmis, muhtari ariyor, meger yolda bir tavuk ezmis sahibini soraymus. Muhtar Temel tavuga pakmis, ha bu pizden deguldur pizum köyde yassu tavuk yoktir demis.

Senin küçügün Ergin çok akullu usak çikti. Geçen gün tepeye varmis, elinde bir ip sallayip duriy. Anan uy usagum ne edeysun orada demis. O da heva durumuna bakayrum demis. Çektum oni aksam karsuma, anlat bakayum su hava turumu isinu dedum. Anlattu, meger ip sallaninca havanin rüzgarli olduguni; ip islanunca da yagmur yagduguni anlaymis. Çok akillu usak vesselam. Sen o yasta böyle akillu degildun.
Senin gönderdigun resmi alduk, pir yaninda bir Alman herif pir yaninda pir Alman karisi var, ortada da sen. Iyiki resmin arkasina ortadaki penum diye yazmissun yaksam tanimayacaktuk.

Yaa iste böyle usagim. Memleçetten saga pol pol havadis. Yeni havadis olursa yine yazarum. Baki hüdaya emanet ol.

Baban

NOT: Mektupa para koyacaktim, ama geç akluma geldi, zarfi kapatmisum.

HOROSKOP TESTİ

EĞER DÜRÜST DAVRANIRSANIZ BU SİZE DOĞRUYU SÖYLEYECEKTİR-ŞAŞIRTICI ŞEKİLDE DOĞRU. CEVAPLARINIZI BİR KAĞIDA YAZIN. HİLE YAPMAYIN MANASIZ OLUR. CEVAPLAR BU SAYFANIN SONUNDA,BAŞLIYORUZ

1. KARŞI CİNSTEN BİRİSİNİN İSMİNİ YAZIN
2. EN FAVORİ RENGİNİZ KIRMIZI,SİYAH,MAVİ,YEŞİL,SARI'DAN HANGİSİDİR ?
3. İSMİNİZİN BAŞHARFİ
4. DOĞDUĞUNUZ AY
5. BEYAZ VE SİYAHTAN HANGİ RENGİ DAHA ÇOK SEVERSİNİZ ?
6. AYNI CİNSTEN BİRİSİNİN İSMİ
7. EN FAVORİ SAYINIZ
8. KALİFORNİYA'YI MI FLORİDA!YI MI DAHA ÇOK BEĞENİRSİNİZ
9. GÖLÜ MÜ OKYANUSU MU DAHA ÇOK BEĞENİRSİNİZ
10. BİR ARZUNUZU YAZIN ( REALİSTİK OLSUN)


TAMAMSA AŞAĞIYA GEÇİN ( HİLE YOK)


CEVAPLAR :

1. BU ŞAHISI ÇOK SEVİYORSUNUZ/AŞIKSINIZ.
2. EĞER SEÇİMİNİZ
KIRMIZI .. : HAYATINIZ AŞK DOLU VE HAZIRSINIZ
SİYAH......: TUTUCU VE SALDIRGANSINIZ
YEŞİL......:DİNGİN RUHUNUZ VAR
MAVİ.......: DOĞALSINIZ VE SEVDİKLERİNİZDEN ÖPÜCÜK VE ŞEVKAT GÖRMEK İSTERSİNİZ
SARI.......:NEŞELİ BİRİSİSİNİZ VE MORALİ BOZUK OLANLARA DESTEK OLURSUNUZ

3. EĞER İSMİNİZİN BAŞHARFİ
A-K :HAYATINIZDA BİR SÜRÜ AŞK VE ARKADAŞLIK VAR
L-R :YAŞAMDAN AZAMİ KEYFİ ALMAYA ÇALIŞIRSINIZ VE AŞK HAYATINIZ YAKINDA YEŞERECEK
S-Z :BAŞKALARINA YARDIMI SEVERSİNİZ VE GELECEK AŞK YAŞAMINIZ GÜZEL OLACAK


4. EĞER DOGUM AYINIZ
OCAK- MART...... : BU YIL SİZİN İÇİN ÇOK İYİ OLACAK VE SİZ HİÇ UMMADIĞINIZ BİRİSİNE AŞIK OLACAKSINIZ
NİSAN-HAZİRAN : HAYATINIZ BOYUNCA SÜRECEK ÇOK SAĞLAM BİR SEVGİ-AŞK İLİŞKİNİZ OLACAK
TEMMUZ-EYLÜL.: ÇOK İYİ BİR YIL GEÇİRECEKSİNİZ VE YAŞAMINIZ ÇOK İYİ YAPACAK ÖNEMLİ BİR DENEYİM YAŞAYACAKSINIZ
EKİM-ARALIK.......: AŞKINIZ ÇOK BÜYÜK OLMAYACAK AMA RUHUNUZA HİTAP EDECEK KİŞİYİ BULACAKSINIZ.

5. EĞER SEÇİMİNİZ
SİYAH...:YAŞAMINIZ BAŞKA BİR YÖNE DÖNECEK, ÖNCE ZOR GÖZÜKECEK AMA ZAMANLA EN İYİSİ OLACAK, VE SİZ BU DEĞİŞİKLİK İÇİN MEMNUN OLACAKSINIZ
BEYAZ..: SİZE ÇOK İNANAN VE SİZİN İÇİN HERŞEYİ YAPACAK BİR ARKADAŞINIZ OLACAK, AMA SİZ BUNUN FARKINDA OLMAYABİLİRSİNİZ.

6. BU ŞAHIS SİZİN EN İYİ DOSTUNUZ

7. BU SAYI SİZİN YAŞAMINIZDA SAHİP OLACAĞINIZ YAKIN DOSTLARINIZIN SAYISIDIR

8. EĞER SEÇİMİNİZ
KALİFORNİYA:MACERAYI SEVİYORSUNUZ
FLORİDA........:SIRTÜSTÜ YATMAYI SEVEN BİRİSİSİNİZ

9. EĞER SEÇİMİNİZ
GÖL..........: DOSTLARINIZA VE SEVGİLİNİZE VEFALI- BAĞLISINIZ VE SEÇİCİSİNİZ
OKYANUS: DOĞALSINIZ VE İNSANLARI MUTLU ETMEK İSTERSİNİZ

GAFİL AVLANMA !!

Ateşli bir köy çocuğu şehrin en büyük marketinde işe başvurur.Dünyanın bu en büyük alışveriş merkezinde herşey ama herşey satılmaktadır.
Patron sorar:
* Daha önce hiç satıcılık yaptın mı?
* Evet köyümde bu işi yaptım.
* Patronun gözü cocugu tutar:
* İyi, yarın başlıyorsun. Ertesi gün akşam olur ve patron çocuğu karşısına alır;
* Evet, bugün kaç satış yaptın??
* Bir!
* Ne bir mi? Diğerleri 20-30 satış yaptılar, Nasıl bir? Kaç dolar tuttu peki?
* 320.334 USD doları.
* Patron şaşırır ve sorar:
* Nasıl becerdin bunu?
* Adama batta küçük boy bir olta, sonra orta boy ve sonra da büyük boy bir olta sattım. Adama nerede balık tutucağını sordum. Kıyıda diyince bir tekneye ihtiyacı olduğunu söyledim. Tekne bölümüne indik ve çift motorlu, yelkenli, lüks bir yat sattım.
Vosvosuyla bunu çekemeyeceğini söyleyince son model 4x4 bir jeep sattım.
Patron kendinden geçer:
* Ne diyorsun, bütün bunları bir küçük olta almaya gelen adama mı sattın?
* Genç çocuk cevap verir:
* Yoo aslında karısı için bir tane orkid istemişti... Ben de ona şöyle dedim:
"Haftasonun mahvolmuş, sen en iyisi balığa git..."

ASLINDA ADAM NE ALMAYA GELMİŞTİ.....AMA NELER ALDI GİTTİ....Bence adam gafil avlandı... Ama avlandı..

NASIL BİRİ ?

Seni sen oldugun icin degil, seni senin tarafinda oldugum zaman seviyorum,Hic kimse senin gozyaslarini hak edemez, hak eden seni aglatmaz,Sadece biri seni arzu ettigin gibi sevmiyor diye, seni butun benligi ile sevmiyor anlamina gelmez.
Gercek arkadas senin elini tutan ve kalbine dokunandir.Bir kisiyi ozlemenin en kotu sekli o kisi tarafindan birakilmak ve bir daha onunla olamayacaginı bilmektir.Hicbir zaman gulmeyi birakma, uzgunken bile gul belki biri gulusunle sana asik olabilir.
Bu dunyada sadece bir insan olabilirsin ama birisi icin dunyasin.Seninle zaman gecirmeyi umursamayanla, sende zaman harcama.Belki Tanri senin dogru insanla karsilasmadan once yanlislarla karsilasmani istiyor ki, bu oldugunda sukur edeceksin
Bitti diye sakın aglama, oldu diye gul.Her zaman seni incitecek insanlar olacak, guvenmeye devam etmen gerekir, sadece dikkatli ol.Daha iyi bir kisi olabilmek icin, yeni birisi ile bulusmadan once kendini tanidigindan emin ol ve umit et ki o kisi de seni tanisin
Cok fazla ugrasma, en iyi seyler beklenmedik zamanda olur
Birlikte yasayabilecegin biri ile degil onsuz yapamayacagin biriyle ol !
Geldigi zaman bosluk dolduranlardan degil gittigi zaman yeri doldurulamayacagini dusundugun olsun.
Yagmurlu bir gunde sana kosar gelirsem ıslak saclarim duzelt.....
Basimi omzuna yasla nemli dudaklarimi dudaklarina ansizin degdir.
masum ve uzgun bir cocuk gibi konusursam anla sana muhtacim ver ellerini ellerime yalanda olsa "Seni Seviyorum" de....

Kiymetimi bilmen icin gitmem mi gere ! sevdigini anla artik bensiz yapamayacagini buyudun bebek ! masal degil ki bu ask ogrenmen gerek ! gitmesi kolay olur zor olan gercekden sevgiyi bulmak....
senden gunesi istemedim topla demedim yildizlari gokkusagindan tac istemedim sadece " sev " dedim.
Karanlik gecede onemli degildir yildizlari gormek, gunduzleri yildizlari gorebilmek marifet,asik olmak onemli degil, bir omur boyu sevebilmek marifet bir mesaj bekliyorum "Canim" diye baslayan "Seni seviyorum" diye biten bir mesaj bekliyorum dun gelmesi gereken bugun hala gelmeyen,bir daha da gelmeyecegini bildigim........

YOLCULAR !!

1) Ankarada, cok sicak bir gunde, dolmustaki bir kokona yelpazesiyle sofeer bey klimayi acar misiniz cok sicak olduu demisti. pala biyikli $öfer amca teyzeyi bi sure suzdukten sonra, kapiyi acip acip kapatmaya asladi, ki ondan sonra dolmusca yarildik zaten.

2)sahil yolundan bostanci istikametinde gitmekte olan solmusa yasli bir bayan biner.bayan tam bir eski istanbul hanimefendisidir. gerek giyimi, gerek oturusu, gerek konusmasindaki kibarlik ile cevresindekilerin saygi ve ilgisini ceker.teyzemiz gitmek istedigi yer
icin parayi uzatir: -pardon beyfendi.rahatsiz ediyorum ama suradan bir suadiye uzatirsaniz cok memnun olurum .
-tabi hanfendi, ne rahatsizligi.
para sofore uzatilir ve yolculuk devam eder.yasli ve kibar teyzemizin kibarligi, sik giyimi ve guler yuzu diger yolcularin icini iisitmistir adeta. suadiye'ye gelindiginde teyzemiz inmek ister ve bunu sofore yine o kibarligi ile bildirir:
-pardon sofor bey.mumkunse musait bir yerde indirir misiniz?
sofor saga yanasir ve kapiyi acar fakat arac hala yavasca hareket halindedir.teyzemiz yasli olmasi nedeniyle inemez ve dolmuşun tamamen durmasini bekler.fakat sofor acelesi varmiscasina yavasca ilerlemekte ve bayanin inmesini beklemektedir.dolmuşun bir turlu tamamen durmamasina kizan kibar teyzemiz sofore seslenir:
-ulan pezevenk parasutle mi inicez!

3)yolcu: mükemmel bir yerde inebilir miyim? ( yolcunun kafasi karsik sanirim, kendisi de dolmustakilerle güler söylediine) söfer indirirken kadini:
soför: buyrun size layik degil ama!

4)yolcu musait bi yerde inmek ister ama dili surcer;
yolcu : musait bi yerde iner misiniz
sofor : niye sen mi kullancan

5)rumeli - hisarüstü otobüsüyle taksime dogru gidiyoruz. adamin biri besiktas dolaylarinda gayet aceleci bir tavirla -kaptan orta kapiyi rica edebilir miyim??. bizim soför olaya hakim:
-tabi abi ayip ettin. al götür. senden kiymetli mi?

6)(mekan bornova-evka 4 otobüsü / izmir) otobüs tiklim tiklimdir ve arka kapiya kadar ilerlemek imkansizdir. söförün insafina siginip ön kapidan inmeye tesebbüs eder bir teyze... -söför bey ön kapiyi açar misiniz? -niye hava mi alcaaniz?

7)ankarada otobüslerin kartli degil biletli oldugu bir dönem. good fellas ve ben sabaha kadar üniversitede girecegimiz ilk sinava çalismisiz. otobüse bir adam biner. utangaç, sikilgan bir tavirla
söföre; -afedersiniz söför bey biletim yok, acaba inecegim duraktan alabilir miyim?
söför: istersen yolculara bir sor ...
adam: afedersiniz yolcular biletim yok, acaba incegim duraktan alabilir miyim.!!
Gönderen:Dilek Çamurcu

İstiklâl Marşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Milli marşı. Marşın sözlerini Mehmet Akif Ersoy yazmış, bestesini Zeki Üngör yapmıştır.

Türk Kurtuluş Savaşı'nın en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan gereksinmeyi göz önüne alan Milli Eğitim Bakanlığı, 1921 yılında bunun için bir şiir yarışması düzenledi. Yarışmaya 724 şiir gönderildi. Kazanacak şiire para ödülü konduğu için başlangıçta Mehmet Akif katılmak istemedi. Ama millî eğitim bakanı Hamdullah Suphi'nin (Tanrıöver) ısrarı üzerine, ödülsüz olmak şartıyla o da şiirini gönderdi.

Yapılan seçim sonunda, Mehmet Akif'in "Kahraman Ordumuza" sungusunu taşıyan şiiri TBMM'ce İstiklâl Marşı kabul edildi. Aynı yıl bir de beste yarışması açıldı, ama kesin bir sonuç alınamadı. Bunun üzerine Millî Eğitim Bakanlığı'nca Ali Rıfat Çağatay'ın bestesi uygun görülerek okullara duyuruldu. 1930'a kadar marş bu beste ile çalındı. O yıl bunun yerini, Cumhurbaşkanlığı Orkestrası şefi Zeki Üngör'ün 1922'de hazırladığı bugünkü beste aldı.

Mehmet Akif Ersoy, istiklâl Marşı'nda, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılacağına olan inancını, Türk askerinin yürekliliğine ve özverisine güvenini, Türk ulusunun bağımsızlığa, hakka, yurduna ve dinine bağlılığını dile getirir. Şiirin bütünü, dörtlükler halinde yazılmış kırk bir dizedir

Aşağıdaki marşlar ise espiri mahiyeti içeren yazılardır. Gerçek istiklal marşımız için tıklayın !

Bir Türk vatandaşının günlüğü

UYANILIR.
Gözler açılıp besmeleyle tavana bakılır. Çok şükür tavan olması gereken yerde durmaktadır; deprem olmamıştır.

Kalkılır.
Etrafa şöyle bir göz atılır. Çok şükür eve hırsız takımından giren çıkan olmamıştır.
Camdan dışarıya bakılır. Şükür kapıdaki arabaları sel almamıştır. Banyoya girilir. Çok şükür sular akmaktadır.

Mutfağa dalınır.
Bir yumurtayı sütle çalkarım Kızarmış ekmek, biraz da peynir Aman efendim ne güzel yenir şarkısı çok uzaklarda kalmıştır. İki lokma bir şeyler atıştırılır.

Sokağa fırlanır.
Oh! Çok şükür sokak köpekleri bu sabah da sağdır.

İşe doğru yollanılır.
Kazasız belasız işyerine varıldığına şükredilir. ''Çok şükür bir işim var'' diye paspas öpülüp yalanır.

Mesaiye başlanır.
Arkadaşlarla şakalaşılır, Gazetelere bakılır, arka sayfadaki don paça güzele takılıp kalınır. Bulmaca çözülür. Dedikodu yapılır. Memleket kurtarılır, yöneticilerin kulakları çınlatılır. Akşamki maçın hakemi hırpalanır. Çaylar, kahveler içilir, fallar bakılır.

Mesai tamamlanır.
Çıkışta ele bir çıkış belgesi sıkıştırılmadığına şükredilir. Sabahki işlem tekrarlanır, paspas öpülüp yalanır.

Dönüş yoluna çıkılır.
Çok şükür. Çarpışmadan. Ezilmeden. Vurulmadan. Kapkaççıya kaptırmadan eve varılır.Evin yerinde durduğuna şükredilir. Kontaktan yangın falan çıkmamıştır.

Televizyon açılır.
Oh oh! Çok şükür Başbakanımız yıkılmamış, ayaktadır. Mesut Bey'in sigarası elinde. Hüsamettin Bey'in gözü Ecevit'in üzerinde. Derviş'in ''Kurtuluş Savaşı'' yolunda.
Bahçeli'yse oralarda bir yerlerdedir. Çok şükür borsayla dolar insanı köprüden attıracak kadar inip çıkmamıştır.
Şükür Reha Muhtar yayındadır. Memleketi saran tacizci üfürükçüler bir bir yakalanmaktadır.

Yemeğe oturulur.
Yemekten kalkılır. Karnın doyduğuna şükredilir. Bir şişkinlik duyulur, soda içilir. Tekrar televizyon karşısına oturulur. Gülben Ergen'le Hülya Avşar'ın varlığına şükredilir.

Çok şükür M.Ali Erbil de vardır.
Haftanın rüküşüne bakılır. Çok şükür elektrikler hiç kesilmemiştir. Televizyonun karşısında uyuya kalınır. Kalkılır, yatak odasına gidilir, yatağa yatılır. Uyku kaçmıştır.
Tavana bakılır. Acil serviste, nezarethanede, karakolda falan olunmadığına şükredilir.
Çok şükür bugün de geçmiştir.
Yarına Allah kerimdir. Nelere şükrettiğimi bir yabancı duysa bana kıçıyla güler'' demek akla bile gelmez. Gözler kapanır.
Çok şükür.

FUTBOL=CİNSELLİK ÇÜNKÜ..

-İkisinde de pozisyon zenginliği esastır. İkisin de de sakatlık riski vardır.
-İkisinde de çamurlu ortam sevilmez. İkisinin de paralı yapılanında menejerlik sistemi vardır.
-İkisinde de motivasyon neticeyi etkiler. İkisinde de ısınma hareketleri gerekir.
-İkisinde de çocuklar problem olur. İkisinde de belli bir yaştan sonra jübile yapmak gerekir.
-İkisi de şifreli kanaldan yayınlanır. İkisinin de profesyoneli köşe olur.
-İkisini de duş paklar. İkisi de nadiren ertelenir.
-İkisinde de skor önemlidir. İkisinde de deplasman korkusu yaşanır.
-İkisinde de ofsayt'a düşülür, ve ikisinde de frikik vardır.
-İkisinin de magandası çekilmez.
-İkisinde de İlk kez milli olunur. İkisinin de icrası için tesis gereklidir.

Teşekkürler....İ.K.

FEMİNİSTLERİN YEMEK TARİFİ

Kocaların çoğu,pişirilme sürecinde yanlış işlem gördüklerinden yumuşaklıklarını ve iyi niteliklerini kaybederek bozulurlar.
Gerçek odur ki,bazı Kadınlar onları sıcak suda haşlayarak, bazıları ilgisizlikleriyle dondurarak,bazıları da basıp, ezip tursusunu kurarak ve yine kimileri de savurganca harcayarak bozulmalarına neden olurlar.
Özenilerek hazırlanan her kocanın iyi ve yumuşak olacağı söylenemez.
Ancak, iyi pişirilenin gerçekten tadına doyum olmaz.
Koca seçiminde, ne lüferin alımındaki gümüş pırıltısı,ne barbunyanın altın yaldız görünümü geçerlidir.
Bunun için çarşı pazar dolaşmaya da gerek yoktur.
Genellikle en iyileri kapınızın önüne gelenlerdir.
Beğeninin kişisel olduğunu düşünerek,koca seçimini yalnızca kendiniz yapınız.
Kendiniz sabırla pişiremeyecekseniz, almaktan vazgeçiniz.
Kocayı pişirmek için en iyisi porselen bir kap ise de, elinizde kişiliğine uygun bir ısıya ayarlanarak ateşe oturtulur.
Köpürerek taşması halinde kaygılanılmamalıdır.
Toprak çanaktan başkası yoksa özenle kullanıldığında o da ayni isi görebilir.
Kocalar da karides ve ıstakoz gibi canlı pişirilirler.
Bazen pişerken tencerenin dışına taşıp yanabilir ya da kenarları sertleşerek kabuk tutabilirler.
Onları tencerelerinde tutmak için; görev duygusu adli zayıf iplikten çok huzuradli sağlam sicimle siki sıkıya bağlanmalıdır.
Sevgi, sıcaklık ve neşeden oluşan sürekli bir ateş yakılır.
Pek çoğu iyice pişinceye kadar sik sik köpürebilir.
Özellikle sirke ve karabiber yerine satıcıların öpücükadi altında sattıkları sekerden biraz konulabilir.
Tadına bakarken hoşgörü, iyimserlik ve neşe benzeri baharatlardan birer tutam katmanız önerilir.
Ancak, bunlar diğer baharatlar gibi azar azar ve dikkatlice kullanılmalıdır.
Yumuşaklığını kontrol ederken sertleşmesinden kaçınılmalıdır.
Fazla yayılmasını ve kabin dibine oturarak ise yaramaz hale gelmesini önlemek için arada bir hafifçe karıştırılmalıdır.
Kıvama geldiğini anlamamak olanaksızdır.
Böyle pişirildiği zaman sizin için çok uygun ve sindirilmesi kolay olacaktır.
Dikkatsizlik nedeniyle ev ateşini soğutmazsanız, bozulmadan istediğiniz süre dayanır.
Bu yolda hazırlanmış koca, mutlu bir ömür boyunca tadını korur.
Teşekkürler....Nihan.

ATATÜRK

Aşağıda bahsi gecen ev Yalova'dadır , ev de Atatürk' ün yazlık evidir.  Elimde yaşlı bir tanıdığımdan aldığım Atatürk resimleri vardı. Gecen gün tekrar ortaya çıktılar. İlginç oldukları için sizlerle paylaşmak istedim.Bu resimleri ben daha önce başka bir yerde görmedim.

Bu bir pazar günü. Atatürk -yerini tam hatırlamıyorum ama Bursa olabilir- bir ağacın fazla büyümesi ve ahşap evi tehdit etmesi nedeniyle kesileceğini duyar.

Ancak ağacın korunması ve evin yerinin değiştirilmesi talimatını verir. Ve koca ev kızaklar üzerinde yer değiştirilerek hem ağaç hem de ev kurtarılır. Resimlerde gördüğünüz beyaz kazaklı çocuktur, O yaşlı tanıdığım.Kendisinin de bir kaç yıl önce vefat ettiğini duyduğum, emekli bir subay. Resimleri babası çekmiş.

 NE GÜZEL DEĞİL MI RESİMLERDE NE İTİŞ KAKIŞ BODYGUARDLAR, NE DE NE HİSSEDİYORSUNUZ EFENİM ACI VAR MI ACI DİYEN BASIN GÖREVLİLERİ VAR! FARK BU SANIRIM.

Teşekkürler :Kemal BIÇAKÇI

BİZ CİNİZ CİN !!!

Hep övünürüz ya.. Biz çok zekiyiz.. Amerikalilar, Fransizlar bizim kadar zeki olsalardi, kimbilir neler yaparlardi? Dogrudur.. Onlarin ne akli, ne zekasi, bizde olup bitenleri anlamaya yeter.. Bir ünlü isadaminin cinligini anlatmislardi geçen yillarda.. Bogazdaki bir meyhanede iyice içmis.. Sonra otomobilinin direksiyonuna geçip, evin yolunu tutmus.. Tam Beylerbeyi'ne gelince, bir de bakmis ki, trafik polisleri alkol kontrolu yapiyor..

Araçlari durdurmuslar.. Hemen araç kuyrugunun sonuna girmis.. soför mahallinden çikip, aracin arka koltuguna oturmus.. Beklemeye baslamis.. Öndeki araçlarin sürücüleri, alkol kontrolünden geçmiş.. Trafik polisi, bu isadaminin aracina gelmis.. Arkada oturan alkollu isadamina sormus polis..

- Beyefendi.. Bu aracin soförü nerede?. isadami, - Bilmiyorum. Biraz evvel çikti, gitti.. Araci böyle birakti, demis. Polis sinirlenmis. - Olur mu böyle sey?. Araç yolu tikiyor.. Siz geçin direksiyona.. işadamı sakin sakin cevap vermiş..

- Memur bey.. Ben araci kullanamam. Çünkü alkollüyüm. içkili araç kullanmak yasak.. Polis yalvarmaya baslamis..

- Beyefendi.. Bir seferlik ziyani yok.. Lûtfen geçin direksiyona.. Trafigi tikamayin.. Bunun üzerine bizimki, nazlanarak direksiyona geçmiş ve alkol muayenesine yakalanıp, ceza almadan, trafik engelini asmış..

Bizim zekamiz böyle.. Teşekkürler :Kemal BIÇAKÇI

KAZLARIN UÇUŞU ?

Göç eden yaban kazlarının havada süzülürken V şeklinde bir formasyonla uçtuklarını görmüşsünüzdür.. Bilim adamları kazların neden bu şekilde uçtuklarını araştırmışlar araştırma sonucunda şu verilere ulaşmışlar;

1-) V şeklinde uçulduğunda, uçan her kuş kanat çırptığında, arkasındaki kuş için onu kaldıran bir hava akımı yaratıyormuş. Böylece V şeklinde bir formasyonda uçan kaz grubu, birbirlerinin kanat çırpışlar sonucu ortaya çıkan hava akımını kullanarak uçuş menzillerini % 70 oranında uzatıyorlarmış. Yani tek başına gidebilecekleri maksimum yolu grup halinde neredeyse ikiye katlıyorlarmış.

Kıssadan Hisse: Belli bir hedefi olan ve buna ulaşmak için bir araya gelen insanlar, hedeflerine daha kolay ve çabuk erişirler.

2-) Bir kaz, V grubundan çıktığı anda uçmakta güçlük çekiyor. Çünkü diğer kuşların yarattığı hava akımının dışında kalmış oluyor. Bunun sonucunda, genellikle gruba geri dönüyor ve yoluna grupla devam ediyor.

Kıssadan Hisse: Eğer kafamız bir kaz kadar çalışıyorsa, bizimle aynı yöne gidenlerle bilgi alışverişini ve işbirliğini sürekli kılarız.

3-) V grubunun başında giden kaz hiç bir hava akımından yararlanamıyor. Bu yüzden diğerlerine oranla daha çabuk yoruluyor. Bu durumda en arkaya geçiyor ve bu defa hemen arkasındaki kaz lider konumuna geçiyor. Bu değişim sürekli yapılıyor; böylece her kaz grubun her noktasında yer almış oluyor.

Kıssadan Hisse: Yaptığınız her işi, yeri ve zamanı geldiğinde başkasına bırakmak gerekiyor.

4-) Uçuş hızı yavaşladığında gerideki kuşlar, daha hızlı gitmek üzere öndekileri bağırarak uyarıyorlar.

Kıssadan Hisse: İlerlemek ve yol almak için bazen başkalarının uyarılarına gereksinim duyarız. Bundan alınmamalıyız; tam aksine, böyle uyarıları sevinç ve takdirle karşılamalıyız.

5-) Gruptaki bir kuş hastalanırsa ya da bir avcı tarafından vurulup uçamayacak duruma gelirse; düşen kuşa yardım etmek üzere gruptan iki kaz ayrılıyor ve korumak üzere hasta/yaralı kazın yanına gidiyor. Tekrar uçabilene (ya da eğer ölürse, ölümüne kadar) onunla beraber yaralı kuşu asla terk etmiyorlar. Daha sonra kendilerine başka bir kaz grubu buluyorlar. Hiçbir kaz grubu, kendilerine bu şekilde katılmak isteyen kazları reddetmiyor.

Kıssadan Hisse: Adam olmak sadece insanlara özgü değil....   Teşekkürler..Gülcan

MUZLU KEK TARİFİ

MALZEMELER:
4 Gülen göz, 4 kucaklayan kol, 2 düzgün bacak, 2 süt kabi, bir kenari kürk kapli üçgen bir çanak, 1 muz, 2 ceviz

HAZIRLANISI:
Gülen gözlerin içine bakarak düzgün bacaklari yavas yavas ayirin.
- Içinde malzemeyi karistiracaginiz kenari kürk kapli çanak, iyice yaglanincaya kadar süt kaplarini hafif hafif sikip minciklayin.
- Çanagi orta parmaginizla sik sik kontrol edip kivami gelince muzu ilave edin.
- Kivama ulasincaya kadar ileri geri karistirin üstünü cevizlerle kapatip derin bir Oh....! çekin.
- Muz yumusamaya basladigi zaman kekiniz hazirdir.
- Kariştirma aletini yikamayi unutmayin. Çanagi ister yalayin, ister yikayin.

NOT: Kek kabarirsa şehri hemen terk edin. Teşekkürler.......!!!
Mimoza !!

NEDEN !!!

*Yüzmek zayiflatiyorsa balinalar neyi yanlis yapiyorlar?
*Misir yagi misirdan, ayçiçek yagi ayçiçeginden elde ediliyorsa; bebek yagi nereden elde edilmektedir?
*Süper yapistirici herseyi yapistirdigi halde niçin içinde bulundugu tüpün iç cidarlarini yapistirmamaktadir?
*Niçin yanlis çevrilen telefon numarasi hiçbir zaman mesgul çalmaz?
*Niçin falciya gitmeden evvel randevu almak gereklidir?
Eger bugün hava sicakligi 0 derece ise ve yarin iki kat daha soguk olacaksa, yarin hava kaç derece olacaktir?
*Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yildiz var denildiginde inandiklari halde, yeni boyali yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?
*Niçin limonlu gazozlarin içerisinde bir sürü suni tatlandirici varken bulasik deterjaninda gerçek limon suyu kullanilmaktadir?
*Evli insanlar gerçekten daha mi uzun yasamaktadirlar yoksa öyle mi hissetmektedirler?
*Isik 300.000 km/sn hizla yayildigina göre karanlik hangi hizla çökmektedir?
*Isik hizinda giden bir arabada oturdugumuzu varsayarsak, farlari yakinca ne olur?
*Niçin fare kokulu kedi mamasi yok?
*Kadinlar niçin tuvalete yanliz gidemezler?
*Teflona hiçbir sey yapismadigi halde teflon tavaya nasil yapismistir?
*Niçin uçaklarda parasüt yerine can yelegi vardir?
*Kar küreyicisinin söförü sabah isine neyle gelmektedir?
*Eger uçagin karakutusu kaza aninda parçalanmiyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildigi maddeden yapılmamaktadır?

ERKEKLER AĞLAMAZ !!!

''Erkekler ağlamaz.'' ''Erkekler korkmaz.'' ''Erkekler kari gibi gülmez.''
Derken ortalık dul Kadından geçilmiyor. Zira zavallı erkekler genç yasta Hakkin rahmetine kavuşuyorlar.
Siz hiç kapı komşusuna sabah kahvesine gidip karisini çekiştiren erkek gördünüz mü? Fare görünce bağıran?
''Bu ara sinirlerim zayıf'' deyip ha bire ağlayan?
Oysa onlar da Kadınlarla ayni duygulara sahip olarak geliyorlar dünyaya. Lakin daha ilk gün ayaklarına mavi patik giydirmek suretiyle ''Ağır ol bakalım!'' diyoruz.
''Ne alâkası var mavi patikle?'' demeyin. Mavi soğuk ve ciddi bir renktir. Kime isterseniz sorun. Ve katiyen tesadüf değildir o patiklerin rengi. Düşünülmüş, taşınılmış, seçilmiştir.
Ayağa giydirildiği anda kulağa şunlar fısıldanmış demektir: Sen erkeksin. Erkek olmanın gerekleri vardır. Ömrünün sonuna kadar bunları yerine getirmekle yükümlüsün. Ömrünün süresi ise çatlama kat sayına bağlı.
İçine ata ata ne kadar yasayabilirsen artık. Bize sorarsan pek uzun süreceği kanaatinde değiliz.
Dikkat edeceğin husus, en dramatik hallerde bile mavi patikli olduğunu unutmamandır.

Misal,
Âşık oldun. Sakin belli etme. Bırak karşındaki yansın tutuşsun. Sen ağır ol. Molla desinler yeter ki âşık demesinler.

Misal,
Sevgilinden ayrıldın. Sakin ağlayıp sızlama. Yine bırak karşındaki yıkılıp sürünsün. Gözyaşı dediğin Kadın kısmına yakışır. Zaten senin gözyaşı bezlerin mavi patik operasyonuyla alınmış bulunuyor.

Misal,
Eve hırsız girdi. Karınla yataktasınız. Tıkırtı duydunuz ya da hırsızla burun buruna geldiniz. Kim boğuşacak adamla? Bak bakalım karinin ayaklarına! Ne renk patikleri? Pembe. Ya hırsızınkiyle seninki? Mavi.

Kural,
Mavililer boğuşacak. Pembeliler bağıracak. Herkes görevini bilsin. Ta dogumhanede yapıldı bu is bölümü.

Misal,
Esinle kavga ettin. Ne yapacaksın? Hiç. İşine gidip hiçbir şey olmamış gibi çalışacaksın.
''Ay İsmail çok sinirim bozuk, benimki sabah sabah anneme laf etti'' diyemezsin.
Karin o esnada telefonun başında, bir sigara ve bir kahve esliğinde arkadaşlarına seni çekiştiriyor olabilir. Olsun. Onun mazereti var, patikleri pembe.

Misal,
Evde aniden bir böcek peydahlandı. Kim gidecek üstüne? Tabii ki sen. Zira karinin gitmesi hiçbir ise yaramaz. Böcek renk körü mü? Maviyle pembeyi ayıramaz mi? Ve sorarım sana, hangi böcek pembeden korkar? Tam tersine aşka gelip karinin üzerine tırmanmaya bile kalkışabilir.

Ama mavi... Birrrrr.

Misal,
Savaşa gidilecek.Kim gidecek? Tabii ki Mehmetçik. Sen hiç ''Vatan sagolsun'' diye bağıran Ayşecik gördün mü? Benim bildiğim Ayşecik kameranın karşısında ''Size baba diyebilir miyim amca?'' diyordu ve hatırladığım kadarıyla omuzunda tüfek falan da yoktu.
Diyeceğim, Mavi patikli olmak zor zanaat.

Orj. Pakize Suda: Mavi patik Teşekkürler Serpil

3 KIZ KARDEŞ !!

Bir kadinin uc tane kiz cocugu vardir. Tesadufen ucune de ayni zamanda talip cikar. Tek bir dugunle ucu de evlenir ve yuvadan ucuuup giderler. (Pirrrr diyerekten) Kizlarin hepsi de farkli sehirlere gitmislerdir... Anneleri, el bebek gul bebek buyuttugu kizlarinin evlilik yasamlarini; ancak ozellikle ask hayatlarini merak etmektedir. Ancak kizlari yatak olaylarini acik acik anlatmaktan cekindikleri icin bir yontem gelistirirler: Kizlar annelerine, o gunku Hurriyet gazetesinde cikan gazete ilanlarina atifta bulunarak, ask
hayatlari hakkinda, e-mail yoluyla bilgi vereceklerdir.

Evliligin birinci haftasinda buyuk kizdan mesaj gelir. Mesajda "RUFFLES" yazaktadir. Kadin merakla Hurriyet gazetesini alir ve ilana bakar: "RUFFLES. HEM EGLENCELI, HEM DE DOYURUCU" Kadin cok mutlu olur ve yeniden mesaj beklemeye baslar.

Bir sure sonra ortanca kizindan bir e-mail mesaji gelir: Mesajda "MAXWELL COFFEE" yazmaktadir. Hemen gazeteyi eline alir ve ilani bulur: "MAXWELL... HER DAMLADA BUYUK ZEVK" Kadin yine cok mutlu olur ve bu kez kucuk kizindan mesaj beklemeye baslar.

Uzun sure mesaj gelmez; kadin tedirgin olur, ama beklemeye devam eder. Bekleyen dervis misali, en sonunda kucuk kizindan da bekledigi mesaj gelir: "BRITISH AIRWAYS" Kadin merak ve heyecanla Hurriyet gazetesini eline alir ve ilani okuduktan sonra dusup bayilir: "BRITISH AIRWAYS SUPERSONIC UCAKLARLA.. HAFTADA 7 GUN.... GUNDE 3 SEFER..USTELIK HER TARAFA..

MAAŞINA ZAM TALEBİ ::))

Sayın Yönetim Kurulu Başkanlığı,

Ben penis olarak sizden asağıdaki sebeplerden dolayI zam istiyorum:

* Bedensel olarak çalışıyorum.
* Derin işleri hep ben yapıyorum.
* Ne iş yaparsam yapayım hep kafamı kullanıyorum.
* Tatil günlerinde ve bayram günlerinde de bana dinlenme yok her zaman çalışıyorum.
* Çalıştığım ortam çok nemli.
* Yaptığım fazla mesai ödenmiyor.
* Karanlık ve havasız yerlerde çalışıyorum.
* Çalıştığım yerler bazen cok sıcak oluyor.
* Hastalığa kapılma riskim çok yüksek.

Bu nedenlerden dolayı zam istiyorum ve sonuna kadar hak ettiğime de inanıyorum.

PENİSİN ZAM TALEBİNİN REDDİ

Sevgili Penis,

Zam isteğinizi yönetim kurulu olarak değerlendirdik ve yukarıda saydığın sebepleri zam yapmaya yeterli bulamadık. Aşağıda yetersizlik nedenleri sırasıyla belirtilmistir:

* Hic durmadan arka arkaya 8 saat çalışmıyorsunuz,
* Kısa aralıklı çalışmalardan sonra yorgun düşüp görev başında uykuya dalıyorsunuz,
* Size verilen her işi yapmıyor ve sık sık itiraz ediyorsunuz,
* Kendi çalışacağınız iş yerinden çok başka yerlerde geziyorsunuz, başkalarının iş yerlerine karışıyorsunuz,
* Kendi kendinize işe başlamıyorsunuz, devamlı birinin sizi teşvik etmesini bekliyorsunuz,
* İşiniz bittiğinde arkanızda her zaman dağınık ve pis iş yeri bırakıyorsunuz,
* Çalıştığınız zamanda iş elbisesi kullanmıyorsunuz ve itiraz ediyorsunuz iş elbisesi kullanmaya,
* İş elbisesi kullanmayarak iş yerinizi risk altına sokuyorsunuz,
* 60 yaşına varmadan iş yapamaz hale gelip emekli oluyorsunuz,
* İki kişinin yerine iş yapmayı hiç kabul etmiyorsunuz,
* İşiniz bitmeden bazen işyerinizi terkediyorsunuz,
* İşe başlarken ve bırakırken yanınızda hep iki yumurta ile dolaşıyorsunuz.

Bilginize sunarız.Saygılarımızla,
Yönetim Kurulu

DÜNDEN HIZLIMISIN ?

Her sabah bir ceylan uyanır Afrika'da Kafasında tek bir düşünce vardır. En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek, Yoksa aslana yem olacaktır.

Her sabah bir aslan uyanır Afrika'da. Kafasında tek bir düşünce vardır. En yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek, Yoksa açlıktan ölecektir.

İster aslan olun, İster ceylan olun hiç önemi yok. Yeter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini, Hem de bir önceki günden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğini bilin. Yasam adli koşuyu ne kadar güzel anlatmış Afrika atasözü, Bir önceki günden daha hızlı koşmak gerekmektedir.

Çünkü eğer aslansanız, Ve en yavaş koşan ceylanı bir önceki gün yakalamışsanız Ve bugün bir ceylan yakalamak niyetindeyseniz, Artık bilmelisiniz ki en yavaş ceylan sizden daha hızlıdır, O halde düne göre hızınızı arttırmanız gerekmektedir.

Yok eğer ceylansanız Ve henüz aslana yem olmamışsanız Hızınızı düne göre mutlaka arttırmalısınız, Çünkü sıra size gelmiş olabilir. Yani... Hayat koşusunda, devam edebilmenin tek koşulu var...

Dünden daha hızlı olabilmek... Bakin bakalım simdi kendi kendinize... Ondan ,şundan ,bundan değil "Dünden" hızlı misiniz?Teşekkürler Serpil

İŞEME SANATI ÜZERİNE

Kisi dünyada iseyen tek varlik olduguna inanir. Bu yüzdendir ki umumi tuvaletlerde aktivitenin sesini duyurmamak için çesitli sebeklikler yapar. Özellikle kadinlar tuvaletinde bu tür tavirlara sık rastlanir. Kadinlarin penisleri olmadigi için çislerinin hedeflerini tutturmakta erkekler kadar basarili degillerdir. (Erkekler sidikleriyle isimlerini yazmak, klozetteki suyun etrafinda dolandirarak eglenmek gibi lükslere sahiptir.) Bu yüzden bayanlarda çis genelde suyun tam ortasina denk gelerek inanilmaz bir gürültü çikartir.

Bunun yaninda bir de dogal iseme sesi vardir (bayanlarda). Bu ikisi birlestiginde umumi tuvaletlerde yahut misafirlikte sorrrrrr sesini çikartmamak icin çabalamalar baslar. Dikkatlice kulak kabarttigimizda şırrr diye ufak bir ses duyariz. Bunu şırıl sesi takip eder. şırr.....şırıl...şışırıll takriben 15 saniye kadar sürer. Eger hala isemenin dogal oldugunu farkedememis bir kisiyseniz, bu durumda isemeye baslamadan önce pozisyonunuzu alip, sifonunuzu çekip, sifon gürültüsü bitmeden yangindan mal kaçirircasina şorul şorul iseyerek kurtulabilirsiniz.

Bayanlar tuvaleti, enfeksiyonlara daha duyarlidir. Iserken oturmak zorunda olan bayanlardan bir kisim kit zekali olanlari oturmaya çekinerek havadan yapma pozisyonunu tercih ederler ve deligi tutturamayip kenarlara siçratirlar. Yer gök çis olur.Ardindan tuvalete giren bayanlar ise önce ana avrat düz gidip, sonra kit zekalinin taktigini uygulamak zorunda kalirlar. Bu taktik görüldügü kadar kolay bir sey degildir.

Hele ki uzun müddet çisinizi tuttuysaniz iki ince bacak üzerinde dakikalarca S seklinde isemek bir kabusa dönüsebilir.Bu kit zekalilara önerim ise tuvalet kagidiyla klozeti kaplayip, o sekilde rahatlamalari ve kendilerinden sonrakileri spastik sekillerde isemek zorunda birakmamalaridir. Erkekler tuvaletinde gürültü sorunu daha az yasanir. Erkekler zaten birbirlerinin yaninda osurmak,geyirmek, burun karistirmak hatta kiliç yapmak (beraber iseyerek çis çarpistirmak) gibi igrençlikleri yüzyillardir büyük rahatlikla yaparlar.

Pisuvarlarda yanyana iseyen erkeklerdeki ortak özellik nedense hepsinin tavana bakmasidir. Bunun sebebi yanindaki kisinin heybetiyle aniden karsilasip kendine olan güven duygusunun eksilme korkusu olabilir.

Pisuvarlar ilginç yaratiklardir. Içinde naftalinler bulunur.Normal bir erkek icin en büyük zevk sidigin siddeti ile bu naftalinleri saga sola attirip, çesitli oyunlar oynamaktir. Hele ki sizden önce iseyen biri pisuvara bir izmarit atma büyüklügünü göstermisse naftalinlerle filan hiç ugrasmazsiniz. Sigarayi bir düsman gemisi belleyip, bir iseme seansinda parçalayip, kagidi bi tarafa, tütünü bi tarafa gelecek sekilde mat ettiginiz takdirde sizden mutlusu olamaz. Ne kadar sallarsan salla, dona düser son damla lafi artik bir ayrinti olmaktan çikmis, hatta boku dahi çikartilmistir.

Fakat sallama metodlari üzerine düsünülebilir. Bir kisim; eliyle bizzat tutup sallamayi tercih ederken (en kalabalik grup budur),bir kismi ise orta parmakla, yukaridan sert fiske darbeleriyle çalisir. Hiçbir seyi tutmayip sadece kendilerini sallayan bir grup da olsun isterdi gönül. Komik olurdu, yazardik...

ERZURUMLUNUN AŞK İLANI !!... KÜLTÜRLÜ ASK YASIYAH

Birsey ögrendim
Gel degisik sevah
Sen beni sev ben seni sevim
Sevdayi yasiyah

Sen benim için yan,Ben seni severah yanim dutusim
Klasik ask neyse oni yasiyah
Yada sen sevme haberin olmasin
Ben sene sevdalanip dolasim platonik ask neyse oni yasiyah

Sevdada oturah yiyah içah
Ele olah kan kusah
Tombilik ask neyse oni yasiyah

Istersen sevdandan kendimi kesim
Sagi mi solu mi dogriyim biçim
Psikopatik aşk neyse oni yasiyah

Dur ben kerem olim sen asli
Sonumuz ele bitsin yasli
Nostaljik ask neyse oni yasiyah

Ele sevah ki kara sevda olah
Araplara benziyah gapkara olah
Gara ask neyse oni yasiyah

Yalan söylemiyah hep dogru diyah
Beraber oturah beraber yiyah
Realist ask neyse oni yasiyah

Birbirimize türkü söyliyah mizildiyah
Elele tarlalarda bostanlarda gezah
Romantik ask neyse oni yasiyah

kediyi gudigi (köpek)sen diye sevim
Sende horozi gulugi(hindi) ben diye sev
Sembolik ask neyse oni yasiyah

Gel elele tutusip gendimizi elektirige verah
Zangir zangir titriyah,ölmiyah
elektronik ask neyse oni yasiyah

Ahirlarda komlarda bulusah
Tezek agalahlarinin (yigin) dibinde oturah
Otantik ask neyse oni yasiyah
Sen beni sevirsen bilirem, ben de seni
Ele pustluklari birahah hakket sevah
Adam gibi sevah sevdayi yasiyah...

Gönderen: Zübeyde D. Ozer

DİYETİN GİZLİ AMACI

Diyet ve benzeri oluşumlar Türk delikanlıları güçten düşürmek ve Türk tebasının devamını engellemek için dış mihraklar tarafından çıkarılmış bilinçli bir düzmecedir.Amaç eskiden bir koyunu bir oturuşta götüren dev gibi babayiğit atalarımızı ve tarlada doğum yaptıktan sonra bebeğini kundaklayıp elde orak çalışmaya devam eden büyük Türk kadınlarını;kalori sayan,grip olunca yatağa düşen,fitness ve aerobik yapan çıt kırıldım tiplere dönüştürmek ve Büyük Türk ırkını japonlar gibi sıska zayıf ve sağlıksız bir ırk haline getirmektir.

İktiza ettiğinde 240 kiloluk top mermisini tek başına namluya süren bir Türk babayiğidini pazar arabası ile pazara çıkmaya muhtaç duruma düşürülmesinden daha soykırım ne olabilir arkadaşlar. Annemin anlattığı vita yağı dönemleri ve hatta dedemin anlattığı iç ve kuyruk yağı dönemlerinde kalp hastalığı varmıydı?Vardıysa neredeydi?sorarım size.Kollestrol çokluğu bir hastalık değil sadece ölçüyü kaçırdığınızın bir göstergesi olup 2 şişe soda ile oranı düşürülmesi mümkün bir basit durumdur.
Gençler gelin bu oyuna düşmeyelim kalori diyet gibi tuzaklara kapılmayalım. Can boğazdan gelir! Soya fasulyesi et yerine geçmez! Hindi etinin neye derman olduğu belli değildir! Kepek ve lif insan değil hayvan gıdasıdır.

Feminizim ve eşitlik adı altında değerli Türk kızlarının aklı çelinmekte yemek yapmayı bilmeyen, yeni nesli abuk sabuk yiyeceklerle yetiştirecek, beceriksiz,uyumsuz,damak zevki gelişmemiş sunta kılıklı diet bisküviyi yiyecek sanan,et yemeyen, geleneksel mutfağına bağlı kebap perver kişileri hanzo yada kro gibi gören,sinirli ve bir deri bir kemik bir gürüha dönüştürmekte az önce belirttiğim gibi Gelecek Türk neslinden korkan dış mihrakların bir oyunudur.

Bir yeni çağ yalanıda Çin mutfağıdır. Aslında Çin mutfağı yada Çin yemeği diye bir şey yoktur onların olayı bahçede buldukları her türlü malzemeyi bir demir leğene doldurup (Wog) diğer Çinliler mevzuya uyanmadan acele pişirip (herşey az pişmiş) karnın doyurmaktan ibarettir.Bu kardeşlerin sayısı milyarlar ile ifade edildiğinden bizdeki gibi ortadaki tencereye kaşık sallama durumlarında masadakilerin yarısı aç kalmakta ve dolayısı ile tok açın halinden anlamamakta fakat kung-fu marifeti ile bir araba sopa yemekteydiler.
Sonunda uyanık bir Çinli bu durumda çözüm olarak çubukla yemek tekniğini bulup masada bulunan herkesin tencerenin dibi görünmeden birkaç lokma alabilmesini sağlamış ama sonuçta bu günkü cüce asabi ve kıl Çinliler ortaya çıkmıştır.

Kahrolsun doymamış yağ oranları! Kahrolsun şekersiz yiyecek içecekler!Her daim yaşasın geleneksel Türk ve Osmanlı mutfağı der;bol salçalı yağlı ve hamur işli öğünler dilerim. Yaşamınız fırından çıkmış bol fıstıklı ve peynirli künefe tadında geçsin.
Gönderen: Ahmet Adnan Koç

Bir Bayanın kararsız anı !

-Esmer neslihan(akıllı ve mantıklı olan,sarışın neslihanı frenleyen kadın)"iyi oldu dersini verdik işte.nasılda yelkenleri suya indirmiş"
-Sarışın neslihan(duygularıyla hareket eden,birazda aptal içimdeki diğer kadın)" saçmalamaaaaa fotoğrafına baksana şunun aptaaaal "mynet arkadaşım " daki en yakışıklı adam buuuu.n'apıyorsun sen yaaa?? ben ona yeniden yazacağım ve istemeden o kadar ters ve sert bir üslûp kullandığımı söyleyip ortamı yumuşatacağım"
-Esmer neslihan "seni öldürürüm.kızım bu kadar gurursuz olma.ne olmuş suratı biraz güzelse bakalım karekteri ne? hem bu kadar yakışıklı bir adam gerçek hayatta kimseyle arkadaşlık yapamayıp buralara kaldıysa vardır bir defosu"
-Sarışın neslihan "kulaklarımı tıkadım ve yüksek sesle şarkı söylüyorum seni dinlemeyeceğim..seni dinlemeyeceğim..seni duymuyorum.....LEBLEBİ KOYDUM TASA GIZ ANNEM..DOLDURDUM BASA BASA GIZ ANNEM..BENİM YARİM ÇOK GÜZEL GIZ ANNEM..AZICIK BOYDAN GISA GIZ ANNEM"
-Esmer neslihan "aman ne yaparsan yap.ama sonunda gelip bana ağlama"
-Sarışın neslihan" niye ağlayacakmışım? ben onun sitesini (www.neleryokki.com) okumaya gidiyorum YALNIZ VE ÇİRKİN KADIN!
-Esmer neslihan" git sümüklü solucan.azcık iraden azcık gururun yok senin "
-Sarışın neslihan "yok. sendeki ikimizede yeter" Gönderen..Neslihan

VEZİRDEN NASİHAT !!!! GÜZİN ABLADAN ÇOK ÖZEL
Bezm-ü Hamam edelim, sürtüşürem ben sana
Kese ile sabunu, rahat etsin cism-ü can


Lal'ü arab içürem ve slatp geçirem

Parmana yüzüzü, harem-ü zor drahan


Eğil eğil sokayım iki tutam azmıdır
Lale ile sümbülü, kahkülüne nevcihan

Öyle bir sokayım ki kalmasın darda hiç

Dümann barna, hançerimi nagihan


Sen salınıp gider iken ben arkadan sokayım
Art eteği beline çamur olmasın aman

Kulaklarından tutam dibine kadar sokayım
Şahdıyandan çimeyi olmasın yala revan

Önüne diz çökerek ılık ılık akıtam
Bir gümüş ibrik ile destine ab-u revan

Sen istersen her zaman ben ağzına vereyim
Yeterki bu kulundan lokum iste her zaman

Herkese vermektesin birde bana versene
Kese ile altını olsun kulun şadman

Sen her sabah gelesin şu fakire veresin
Esselam-ü Aleyküm ve Aleyküm selam

1-) Bahar aylarında çıkarım
Çıplak kızlara bakarım
Tutar memelerini sıkarım
Günahı varmı hocam?

2-) Açık saçık giyindiyse
Kendiliginden verdiyse
İsteyerek geldiyse
Günahı yoktur evladım.

3-) Gece koynunda yatmanın
Bacakları omuza atmanın
Karıya sallamanın
Günahı varmı hocam?

4-) Sıkı sıkı sarıldıysa
Sok sok diye bagırdıysa
Altına kendi yattıysa
Günahı yoktur evladım.

5-) Her tarafını öpmenin
Kaldırıp eline vermenin
Daldırıp içine sürmenin
Günahı varmı hocam?

6-) Kızın aklı başındaysa
17-18 yaşındaysa
Eger rahatca yapıyorsa
Günahı yoktur evladım.

7-) Bahar yelleri estiyse
Etekleri havaya kalktıysa
Delige girip aktıysa
Günahı varmı hocam?

8-) Omuzdaki bacaksa
Malın arası sıcaksa
Değdirmeden akacaksa
Günahı yoktur evladım.

9-) Hamamda banyo yapmanın
Saçını kızlara taratmanın
Kızlara verip yalatmanın
Günahı varmı hocam?

10-) Malı tam kavradıysa
İleri geri salladıysa
Hocanın payı ayrıldıysa
Günahı yoktur evladım.

SEN HİÇ GERÇEKTEN SEVDİNMİ !!!

Sen hiç duydun mu başka bir yüreği kendi göğsünde atar gibi... Üzüldün mü, yanaklarından süzüldü mü hiç bir başkasının gözyaşları...

Yabancı hıçkırıklar gelip düğümlendi mi göğsünde... Düşündün mü geceleri... senin olmayan rüyalar gördün mü... senin olmayan birini sevdin mi? Gökyüzüne baktın mi , yıldızlar düştü mü güneş doğdu mu her gecenin sonunda? Uyandın mi başka birinin sabahına?

Hiç sevdin mi sen, Duydun mu başka bir yüreği kendi göğsünde atar gibi... Gülümseyişini hissettin mi belli belirsiz senin dudaklarındaymışçasına yakın... Sıcak... Hiç sevdin mi senin olmayan birini? Senin olmayan bir şehirde, bir gecede, bir bedende SENİN OLMAYAN BİRİ yaşadın mi hiç?

Sen hiç gerçekten sevdin mi senin olmayan birini

YİNE VURDU HASRETİN...
 
ahh...yine vurdu hasretin
yine vurdu sevdan başıma
yine deliriyorum,yine yanıyor içim dünlerden beter ben
ah bu kahrolası ben,dayanamıyorum yokluğuna...
 
kan kırmızı mısralar dökülüyor kağıtlarıma
katran karası sensizliği boyuyorlar durmadan
 
konuştuğum yalan
güldüğüm yalan
yaşamak haram
 
neydi seni bunca korkutan
nasıl gittin,nasıl kıydın
nasıl vazgeçtin zamandan
 
ahh..yine vurdu hasretin
yine vurdu sevdan başıma
 
yine seni görüyorum her aynada
yine konuşmaya başladım hatıralarla
tam geçiyor yavaş yavaş derken
tam avunmaya başlarken yalan masallarla
kurşun gibi saplanıyorsun aklıma
dayanamıyorum
dayanamıyorum yokluğuna
 
yine yerle bir oluyor sığınaklarım
yine tuz buz sırça saraylarım
 
hani,hani ben sultanındım
hani candım
nasıl tarumardı ki bu yerine enkaz bıraktın
 
ağlayan o Leyla'da tükendi içimde
dondu kaldı gözyaşlarım
 
her sabah ezan vakitlerinde
ayrı bir azap doğuyor yatağımda
zakkumlar büyütüyorum
olanca zehriyle her gün ortasında
her gece bir dua kanıyor dudaklarımda
 
kan kırmızı mısralar dökülüyor kağıtlarıma
katran karası sensizliği boyuyorum
yüreğimin zindanlarına
 
yine deliriyorum
yine yanıyor içim dünlerden beter ben
ah bu kahrolası ben dayanamıyorum yokluğuna...
 
Ceyda Görk-14 eylül 2006
Ömrüm Hazanı Yaşarken Ne Güzel

Nereden Çıktın Sen Karşıma Bahar
Ne Çiçek Açar Bu Gönül
Nede Meyve Verir Ağaç
Nereden Karşıma Çıktın Sen Bahar
Meyvesi Toplandı Çoktan Ağacın
Nadasa Bırakalı Çoktan Toprağım
Sarardı Kurudu Bak Yaprağım
Nereden Çıktın Sen Karşıma Bahar
Ne Kalem Olur Artık Benden Nede Defter
Bu Ömür Seninle Ah İle Geçer
Sormadın Ki Kendine Bu kadın Ne Eder
Nereden Karşıma Çıktın Sen Bahar
Duracak Mecalim Yok Ayakta
Ne Susamıştım Bir Damla Yağmura
Elbet Düşerim Kara Toprağa
Nereden Çıktın Sen Karşıma Bahar

18.05.07 SEM

HAYAT  YOLU

Ardışık sayılar kümesinde kaybolmuş körpecik gençliğim
Vefası yok bu dik yokuşun,varolmak için koşan hiçliğim
Takatı kalmamış yıllar beni sorgular,acımasız benliğim
Hüvviyet dedikleri,son kavram karmaşasında yitirdiğim

Helak olmuş hasret dolu duygularla yıllarca özlediğim
Kaygılar nehir olmuş dehliz dehliz çözemediğim
Varlıklar sanki birer gölge hayalimde eremediğim
Yolsuz bir geminin varacağı limanda tüm istediğim

Taradıkça etrafımı,seziyorum varlığını;sende tutsak duygular
Ben bin adım gitsem de yine varlığın eser tüm ruhum algılar
Yırtılır yedi kubbe çünki varlığın üstünde özün dururlar
Sen dile nice kainat lavm olur,kurulur hepsi selam dururlar

Mehmet ÇELİK_Makina Mühendisi_16 OCAK 2008

SEN GİTTİN YA !

sen gittin ya ben küsüm gecelere
sarmaz oldular beni yıldızlar senin gibi
uykusuna yattıgım düşlerimde kayboldu zaten
yastıklarım artık göz yaşalarımı sakladıgım sandık şimdi
sabahına actıgım penceremden içeri güneşimde yok gene yagmur yagıyor dışarıda
ve ben gene üşüyorum parmak uclarıma kadar
her yaktıgım sigara gibi bitiyor günlerim
dumanındaki zehir gibi içime işledi yanlızlığın
bir ben biliyorum seni özledigimi
gene bir ben bekliyorum hiç gelmeyecek seni sevgili

Gönderen:Arzu AKYALÇIN  

SEN ve BEN

Ayrılık,ayrılık Ardından Sensiz bir sonsuzluk
Sonsuzlukta kaybolmuş ben
Sonra sen Ne kadar kaybolsamda İçimde daima sen
Beni hiç ama hiç terketmeyen
Ve ben Sensizliği seninle paylaşan
Sensiz bir sonsuzlukta Senle yaşayan Ben

Gönderen:Ayşe

HASRET

Ayrılık denizinde sensizlik dalgalarıyla boğuşurken
Gecenin sessizliğinde kayboldu feryatlarım
Kalbim alev alev yokluğunla yanarken
Kulağım hala ayrılık çanlarıyla çınlarken
Gözlerim kapıda seni bekliyorum
Mutluluk şarkıları değil Hasret dolu türküler dinliyorum
Rüyamda seni görünce,bir başka sabaha uyanıyorum
Ben seni öylesine özlüyorum
Hayır hayır yokluğuna alışamam
simsiyah gökyüzüne saçılan yıldızlar gibi dağıldın yüreğime
Bir kalemde silip atamam
Acın öylesine tarifsizki anlatamam.

Gönderen:Ayşe

Sevda Masalı
Bülbül olsam bulurdum konacak gül dalını
Sümbül olsam kabullenir eğer idim boynumu
Gülüm yok zaten bülbülde değilim ya Kabullenmem ne mümkün yokluğunu
Gözlerinde nem olsam Yok olmak pahasına hep gülmeni isterdim
Güllere benzemeni gülmeni gülmeni
Ama gözlerin nemli buğulu camlar gibi Kirpiklerine çiğ düşmüş
Yakıp kavuran güneşe inat
Yağmur damlaları indiren bir bulut gibi Dinmiyor gözyaşların
Oysa ben baharı hep gözlerinde görmeyi hayal ederdim.
Yoksa güle benzetiyorlar diyemi gülmezsin
Bilirim sen ençok kır çiçeklerini seversin
Bülbülün divane olduğu gül olmaktansa
Kırlarda özgürce açan kır çiçeği olmayı yeğlersin
Aslında sen benim için Özgürlüğün sembolü Ulaşılması imkansız değil ama zor
Tek başına belki bülbülü yok ama sevdalı
Nazlı çiçeğim MENEKŞEMSİN Birtanem.

Gönderen:Ayşe

BEN KÜÇÜKTÜM

Ben küçüktüm;umutlarla dolu gözlerim,gözlerimdeyse hayallerim
ben küçüktüm;aklımda,dilimde hep sorular vardı
mutlu olmak için aradığım hiçbirşey yoktu..belki minicik bir cikletti
beni mutlu eden..
belki de ....
o ağzımda döndükçe,patladıkça gülerdi gözlerim
bi tebessüm bi tatlı gülücüktü çehremde görmek istediğim sadece
huzurdu... huzurla kaplı bir kalpti
bi çığlıktı canım her yandığında attığım
o cama çıkıp beklediğimm yağmur mu ? kar mı ? yoksa güneşmiydi
aslında hepsi ederdi mutlu beni..

oyun oynamak için, eğlenmek için hava bi etken değildi ki..
ben küçüktüm; taaa ozamanlarda vardı içimdeki bu sevgi dolu kalp
kin güdmeyen ,korkak,çekingen bi okadar da özgür...
taaa ozamanlar bile aşk doluydu bu kalp
ana aşkı , baba aşkı , hayat aşkı...
ben küçükken ailemmi korudu beniki kötülükten?
çirkef, menfaatçi, yaratık insanlardan ,söyleyin kim?
peki ya ne değişti ? değişen nee
görünüşümmü,o sevgi ile dolu minicik kalbimmi ?
neden büyüdükçe herşey büyür
sevgin,insanlığın,anlayışın,korkuların,sorumluluklar...
hatta kalbin bile ..
en büyük duyguları artık içinde besleyebilir hale gelirsin..

ama neden
neden herşey büyürken bazı şeyler küçülür
insanların gözlerindeki değerin,?
aslında büyüdükçe sona yaklaşırsın..
başlangıçtan bitişe doğru hızla yol alırsın
ailen hep yanındadır..ama sen ölene dek onların yanında kalamazsın
kuş gibi yuvadan uçupp gidersin..
yeni yüzler,yeni insanlar,yeni hayat arkadaşları edinirsin
hatta yani bi annen yeni bi ailen bile olur..
neden tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır..
neden insanlar geri döneceklerini bildikleri halde giderler?
sonuçlarını bilerek niye hatalar yapılır..
ne hata yapılırsa yapılsın..insan aslında aynıdır değişmez
eğer içinde ufacık bi insanlık varsa mutlusundur..ve hak ediosundur..
kii büyük büyük insanları bırak daha nice küçük yüreklerde ne insanlıklar var..
Gönderen: İMREN KARADENİZ

GÜZEL SÖZLER

"Insan dogulanda aglayir, etrafdakiler gulur - hayat tarzini oyle sec ki, ölurken her kes aglarken sen gulesin."
 
"Her sheyi parayla ala bileceyini dushunen kishi ilk once kendini satmish olur"
 
" Yurek ne etmeli, akil neden kacilmali oldugunu anlatir"
 
" Mutluluk - ugrunda olmeye hazir oldugun deyerin var olmasidir"
 
" O dostlukda ki vardir senin benim bunu bil - o bir dushmancilikdir, o asla dostluq deyil"
 
" Bir yurekde olmaz 2 sevgili - 2 yureklinin düz olmaz dili".....

Gönderen: G. Ashurova

BİLİYORMUSUN

1. Iranin bayraginda 22 <ALLAHU EKBER> sozu var??
2. Yunanistanin devlet himninin 158 versiyasi var ??
3. b. e.o. 1300 yildir yazilishini yitirmeyen harf < o>
4. Bir ucundan diger ucuna metroyla gidile bilen ulke - Sinqapur
5. Midesi hatta demiri bile hazm eden hayvan - Timsah.......

İLK 'LER

1. Ilk hayvanat bahcesi Misirda 3500 yil bundan once kralice Xatshepsuta ait olmush.
2. Ilk mobil tel. 1983. kilosu 0,5 kilo. deyeri 3,5 bin dolar
3. Ilk zengli saat 1360 Almanya.
4. ilk kitap 1454. Bibliya. Iohan Qutenberq (Almanya)
5. ilk mail 1975. (sevgi mezmunlu)
6. ilk defa cocuklar icin yuva Fridrix Frebel .1936
7. Ilk cakmak Isvec

Gönderen: G. Ashurova

Kendimi arıyorum

Hayatla dalga geçiyordum ben , huzurluydum.
Yani en azından başimi yastigima koyduğumda uyurdum.
Her Sabah saat çaldığında uyanir önce yüzümü yikar bir kahve yapip sigarami yakardim. Bugün ne giyinmemin telasi alirdi sonra beni.

Ara sıra arkadaşlarla bulusup bir yerlere giderdik birşeyler içer güler eğlenirdik
Herkesin sevgilisydim çünkü ben, herkes severdi beni.
Her şey tikirindaydi ev iş araba, ha unutmadan hep aklima koydugumu alir yada yapardim. Kimse bana hayir diyemezdi.
Ilgi odagi olmayi çok severdim, bunuda iyi başarirdim. Bir sloganim vardi” beni sevmeyen Ölsün.

Hic yorulmazdim, üzülmeyede karsiydim aslinda. çok kizdigimda kendimi tatmin etmek için bir sürü ise yaramaz seyler alirdim, hirsim geçmediyse sacımın modelinide deyistiridim. Beni fazla gergin görmezdi aslında kimse, buna hakim yoktu. Nasıl olsunki hersey yolunda degilmiydi. Bazende arabaya binip müzigi son sez açardim. Iste orda bazen bagirarak sarki soyler bazende sesli aglardim. Gaza bastikca içimdekileri atar gibi olurdum.

Aslında yokluk nedir bilmedim evet, birtek sigarasiz kaldigim anlari hatirliyorum. Aklina gelecek bütün yollara başvururdum. Gece yarisi yollara bile düşmüşümdür.
Sonunda onuda bulurdum, yakar ilk firtta rahatlardim yine. Içkiyi fazla sevmezdim. Maksat muhabbet olsun diye içmisimdir hep.

şuan öyle özlüyorum ki o eski beni.
Insan kendini kayip eder ya öyle birsey. Huysuz bir sey oluyorum bazen.
Sanki simdi hayat öcünü aliyor benden.
Arkadaslar hic gelmiyor aklima, bir yere cikmakta istemiyorum aslinda.
Sigara sarmiyor artik beni her firsatta alcol aliyorum. Niyetim sarhos olmak degil, çünkü zaten ayik deyilim. Ne biliyim herhalde orda bile kendimi ariyorum. Ama hepsi bos, bulamiyorum kayip olmus beni. Sen gördünmü onu.

Gönderen:F.Sagir


KAPAT[X]