YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE KİŞİLİĞİNİZ

Kişilik Testi (Mutlaka Deneyin) Burç Uyumları Vitamin İhtiyaçlarıKan Gruplarına Göre KişiliğinizBurçlara Göre Seks Sevgilinizin  Burcu ??

Burçlara Göre KadınAvuç ve Harf FalıRenklere ve Soyunmaya Göre KişiliğinizKader SayınızHangi Ağaçtan Düştün Burcumu Bilmiyorum

(21 Mart- 19 Nisan)

Yönetici Yıldızınız: Mars (Çekicilik, savaş ve seks temsilcisi)
Grubunuz: Ateş, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Uğurlu günü : Salı
Uğurlu Sayısı : 6, 9, 15, 343, 2618
Uğurlu Taşı : Renksiz Pırlanta, Beyaz Negef
Uğurlu Renkleri : Ateş Kırmızısı, Nar Çiçeği, Al
Uğurlu Çiçekleri : Lale, Gelincik, Papatya
Uğurlu Kokuları : Manolya, Lavanta Çiçeği, Itır
En Belirgin Özelliği : Cesaret
En Büyük İdeali : Zafer
En Büyük Hatası : Acelecilik
En Büyük Arzusu : Liderlik
Hoşlandığınız müzik: Hızlı tempolu parçalar ve marşlar
Olası hastalıklarınız: Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklar
Çok iyi anlaştığınız burçlar: Aslan, Yay
İyi anlaştığınız burçlar: Boğa, İkizler, Kova, Balık
Kötü anlaştığınız burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak
Ne iyi ne kötü: Başak, Akrep
Etkilendikleri:Güzel kokmaya özen gösterin. Lüks ve pahalı kokuları severler. Ucuz giyinmeyin.

Hareketli, enerjik, gözü pek, cesur ve en önemlisi öncülük, liderlik onların en önemli özelliklerindendir.
Çabuk heveslenen,hemen yeni bir konuya atılan fakat bundan SIKILAN biridir. Özgürlüğüne çok düşkündür. Başkalarından ustun olmayı arzular ve hatta bu yüzden kıskançlığa da kapılabilir.
Düşüncelerini zaman kaybetmeden uygulamak isteyeceklerdir.Atılganlıkları yüzünden önlerine çıkan bazı engelleri görmemeleri yüzünden SIK SIK üzülebilirler. Bir ise başladıkları zaman onları destekleyen arkadaşları da varsa yapabileceklerinin en iyisini yaparlar.
Sırlarını başkalarına söylemezler.Güçlü bir iradeleri vardır. Ayni zamanda verimli, çalışkan, ne istediğini bilen ve istedikleri şeyi elde etmek için tutkuyla çalışan kişilerdir.Kinci değildirler.Yuvalarına düşkündürler. Evlerini rahat ve yaşanır bir duruma getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Anneleri ya da kendilerine yakın buldukları bir aile büyüğü onlar için büyük önem taşır.
Geleneklerine bağlıdırlar.Eski güzel günleri SIK SIK özlemle anarlar.Onlar çabuk sever ve yine çabuk bıkarlar.Genellikle çıkarlarını kollamasını bilir. Yalnız çabuk bıkması basariyi engelleyebilir.
Haksızlara asla dayanamazlar. Bu yüzden isyan eder ve akla gelmeyecek şeylere de kalkışabilirler.Hatta haksızlığa uğrayan tanımadiklari kimseler de olsa yine de onu savunmaktan geri kalmazlar.
Eli çok açıktır. Ancak yaş ilerlemeye başlayınca paranın değerini anlayabilirler.
Yaşantılarını birisi ile paylaşmak zorunda olduklarını hissederler. Eşlerinin kendilerine hayranlık duymaları onları ruhsal açıdan doyurur.Uyumlu, huzur dolu bir yaşam onlar için çok önemlidir.çok erken yaslarda, gençlik çağında aşık olur ve evlenirler, sonuç uyuşmazlık olur. Duygulara önem vermelerine karşın dışa vurmaktan sakınırlar.
Aşırı kıskançlıkları onların yıkımına neden olabilir.
Fiziksel aktiviteye çok önem veren yükselen Koç'lar tembellikten hiç hoşlanmazlar ve durağan kalmak onların öfkelenmelerine neden olur. "İşleyen demir ışıldar" sözü onlar için söylenmiş gibidir.
Dinamizm ve atılganlığın getirdiği hesapsız bir dürüstlükleri vardır.
Direkt yaklaşımlarıyla insanları şaşırtabilir ve gerilemelerine sebep olabilirler.
Sözleri de yaklaşımları gibi keskindir. Yapmacıksız ve içlerinden geldiği gibi konuştukları için farkında olmadan acımasızca eleştirebilirler. Patavatsız olarak nitelendirilmemek için biraz sabırlı davranmayı öğrenmeleri gerekebilir.Hareketsizlik, durağanlık, en büyük düşmanlarıdır.Yararsız islerde uğraşmak onları bir saatli bomba haline getirebilir. Yükselen Koç'lar çalışkan oldukları için ayrı heves ve çalışkanlığı çevrelerinden de bekler ve bulamazlarsa hayal kırıklığına uğrarlar.Hız onlar için son derece önemli bir göstergedir. Bunu aceleciliğe vardırmadıkları surece yaptıkları her iste basarili olabilirler.Bir çocuk gibi içten ve dürüsttür. Sadakatsizlik onların kitaplarında yer almaz.Parayı ve zevki sevdikleri için hiç düşünmeden harcayabilir, bu cömertliği bazen müsrifliğe vardırabilirler
KOC AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Oyununuzu iyi sakliyorsunuz. Kavgaci havalarinizin ve gozupek gorunumuzun ardinda gercek bir duygusalsiniz. Ruhunuz ask buyuruyor."Seviyorum, o halde varim!" sozu yasama nedeniniz. Partnerinizde kendinizde eksik ozellikleri ariyorsunuz: Yumusaklik, diplomasi ve incelik... Cok sicak bir insansiniz. Bu ozelliginiz ayni zamanda en buyuk aciginiz. Kendinizi karsinizdakinin yerine koymayi bilemiyorsunuz. ister istemez iliskinizde butunlesmeyi yokusa suruyorsunuz.
Koç'un Ünlüleri:Steve McQueen,Barbra Sterisand,Luis Armstrong,Paul Newman,Rudolp Valentino, Rasputin , Simon Bolivar,Janis Joplin ve. BEN !

(20 Nisan- 20 Mayıs)

Yönetici Yıldızınız: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)
Grubunuz: Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Uğurlu günü : Cuma
Uğurlu Sayısı : 6,7 ve 28
Uğurlu Taşı : Zümrüt
Uğurlu Renkleri : Pembe, Açık Mavi, Krem
Uğurlu Çiçekleri : Kırmızı Gül, Pembe Karanfil, Şebboy
Uğurlu Kokuları : Müge, Elma Çiçeği
En Belirgin Özelliği : Dayanıklılık
En Büyük İdeali : Ün
En Büyük Hatası : İnat
En Büyük Arzusu : Büyük servet
Etkilendikleri:Hayatları yemek, seks ve para üzerine kurulduğundan iyi bir restoran, gece kulübünden daha etkili olur.

Yorulmak bilmeyen enerjiye sahiptirler. Sakin huzurlu bir hayat sürmeyi ister.
Özellikle müzik, çiçek, lezzetli yiyecekler ona zevk verir.Bu yükselen için doğayla içice bulunmak ve kendi toprağında bir şeyler yetiştirmek en büyük mutluluk kaynağıdır.Onlar için en önemli şey para kazanmaktır. Sahip oldukları değerleri gözden çıkarmaya ya da tehlikeye atmaya yanaşmazlar.paranın değerini iyi bildiği gibi genellikle para kazanmasını da iyi bilir.Dost olmadığı kimselere güvenemez.Sevdiklerine ikram ve yardımdan zevk alır.Sakin görünüşlüdür ve ender kızar.Sosyal ilintilerde sıkılgan ve titizdirler.Kızdıkları zaman onları yatıştırmak çok zordur.Dayanıklılıklarının ve sabırlarının arkasında büyük bir zeka gizlidir.Bir ise karar vermeden önce çok iyi inceler ve en ince ayrıntısına dek araştırırlar. Sanata, edebiyata doğaya hayrandırlar.Yakınlarıyla sürekli ilişkidedirler. Onlara karşı çok anlayışlı kibar davranalar.çok konukseverlerdir. Ellerinde avuçlarında ne varsa konuklarının önüne sererler.

Evlerinin yuvalarının yönetimi onların elinde olmalıdır.Eslerinden sürekli bir şey ister içlerindeki fırtınaları ve kızgınlıkları Yalnız onlara acarlar.kıskançlıkları yüzünden aile yaşamları zindana dönebilir. Maddesel çıkarlar için arkadaş edinip, yine bu nedenle arkadaşlıklarına son verebilirler.Ahlak kurallarını benimserler ve uyarlar.Dinsel inançları yüzeyseldir.SIKI SIKIYA dünyaya, yani maddeye bağlıdırlar.Yaptıklarıyla övünürler, kararların yerinde ve doğru olduğuna inanırlar.çabuk parlamaları her zaman sorun çıkarır.İkinci planda kalamaz.Kararlılık ve sabır yükselen boğanın en önemli özelliklerindendir. Amaçlarından kolay kolay vazgeçmez ve rakiplerini sabitliğiyle alt edebilir.Sosyal ilişkilerde uyumlu ve tatlı dillidir.Keyifli ortamlarda dostları ve aileleriyle bulunmaktan büyük zevk alır; bunu tekrarlamak ister.
Alışkanlıklarına bağlı kişilerdir ve düzenlerinin bozulmasından hoşlanmazlar.
Sahip oldukları şeyleri kaybetmek en büyük korkularıdır ve bunun için kararlılıkla mücadele ederler.

BOGA AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Suslu ve duyarli yapinizla ideal bir sembol gibisiniz. Disi guzel, ici kof olanlarin aksine, sadelikten fazlasiyla hoslaniyorsunuz ve daima gercek asklarin icinde yer aliyorsunuz. Askinizi gercekci yasiyorsunuz.
Venus'un sevgili uyesi, siz incelik ve zerafetinizle kesinlikle siradanligin disinda kaliyorsunuz. Ayrica hatalari bagislamanin yuceligine sahipsiniz.İcsel dunyalarin insani, mukemmel es sembolu,koruyucu melek ve herseyden onemlisi sadakate olan sayginiz dikkat cekici boyutlarda. Hep boyle kalmalisiniz.

Boğa'nın Ünlüleri :George Washington,Orson Welles,Beethoven,Kennedy,Martin Luther King,Mia Farrow ,

(21 Mayıs - 20 Haziran)

Yönetici Yıldızınız: Merkür (Zeka ve canlılık temsilcisi)
Grubunuz: Hava, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Uğurlu günü : Çarşamba
Uğurlu Sayısı : 4,5 ve 28
Uğurlu Taşı : Akik, İnci
Uğurlu Renkleri : Sarı,Gri, Açık Mavi,
Uğurlu Çiçekleri : Mimoza,Çiğdem
Uğurlu Kokuları : Yasemin, Sümbül
En Belirgin Özelliği : Sevgi Gücü
En Büyük İdeali : Yazarlık
En Büyük Hatası : Gevezelik
En Büyük Arzusu : Yazdıkları sayesinde ün yapmak.
Etkilendikleri:Onu yeni açılmış bir yere götürün. Çok zor elde edilen rolü de oynamaya kalkmayın.

Son derece hareketli, zeki , neşeli, esprili,dostluktan, konuşmaktan, ahbaplıktan hoşlanan bu insanlar, çevrelerinin eğlence kaynağıdır. Cana yakın bir kişilikleri vardır.Başkalarının ne yaptığını ne düşündüğünü hemen seziverirler.Övülmekten, fikirlerinin beğenilmesinden de zevk alırlar.Kolaylıkla pek çok konuyu kavrayabilir.Yeni şeyleri öğrenmek ve okumaktan, edebiyat ve bilimden de hoşlanırlar.Kafaya çok önem verdikleri için duyguları ikinci planda kalabilir.Konuların gidişatını belirlemede üzerlerine yoktur ve kendilerinden ve deneyimlerinden bahsetmeyi çok severler.Çoğu yükselen ikizler, iki isi ayni anda yürütmekten hoşlanır ve çift meslek sahibi olabilirler.

Her an kaçmaya hazırdırlar ve sevgi konusunda kendilerini iyi ifade edemeyebilirler. Kuvvetli çift yönlülük onların kişiliklerine bambaşka bir renk katarken Aşırı huzursuz bir yapıyı da getirebilir. Yükselen ikizler ikinci ve kuşkucu olmayan insanlardır.Kararsızlıklarını ve güvensizliklerini yendikleri taktirde her istediklerini gerçekleştirip başarıya ulaşabilirler.Yemeğe, içmeye pek düşkün değildir.Yaratıcı bir kişilikleri vardır.çok güzel konuşabilir ve yazabilirler. Bu yüzden iyi bir gazeteci olmaları olasıdır.
Kimi zaman hiçbir şeyi ciddiye almadıklarını gösteren konuşmalar yaparlar. Giyinmesini çok iyi bilirler.
İKİZLER AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
ikizler'in aska bakisinin yeniyetme asiklarinkinden farksiz oldugunu soyleyebiliriz. Aslinda siz bilincsiz bir sekilde, ergenlik caginin baslangicinda herkesin yasadigi o uzucu devreyi es gecip, tutkunun acilarindan siyrilmak istiyorsunuz.Yasadiklarinizi sik sik suzgecten gecirme aliskanliginiz var. Askin getirdigi o yakinliktan mumkun oldugunca kaciyorsunuz. Cunku siz yaralanmaktan korkuyorsunuz. Seckinci fikirleriniz, supheci yaklasiminiz sizi romantik hamlelerden alikoyuyor. Asik olmak veya olmamak... Bu ikilimden bir turlu kurtulamiyorsunuz
İkizlerin Ünlüleri :*Jack Landon *Greta Garbo *Jules Verne *Henry Fonda *George Bernard Shaw *Laurence Olivier *Fred Astaire *Bob Hope

(21 Haziran - 22 Temmuz)

Yönetici Yıldızınız: Ay (Duyguların temsilcisi)
Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Uğurlu günü : Pazartesi
Uğurlu Sayısı : 2,3 ve 23
Uğurlu Taşı : Yakut
Uğurlu Renkleri : Beyaz, Gümüş, Gri
Uğurlu Çiçekleri : Nilüfer, Zambak
Uğurlu Kokuları : Müge, Leylak
En Belirgin Özelliği : Sadakat
En Büyük İdeali : Maddi Güven
En Büyük Hatası : Dikkatsizlik
En Büyük Arzusu : Toplumda yükselme
Etkilendikleri:Biraz uzak durun. Onlar sırlarını koruyanlardan hoşlanırlar. Size güvenmesi zaman alacaktır.

Son derece hassas ve duyarlı olup: koruyucu ve anne imajına sahiptirler. Başkalarının ihtiyaçlarını hissetmekte usta olup, karşılıksız yardim etmeye de hazırdırlar.Kimsenin aç ve açıkta olmasına dayanamazlar. Evine ve ailelerine son derece bağlı kişilerdir.Evlerinde kendilerini güvende hisseder ve huzur bulurlar. Yasadıkları mekanı zevklerine uygun olarak tasarlamak için eğer imkanları el veriyorsa oldukça para harcayabilirler.çok konuşmalarına ve kendilerinden bol bol bahsetmelerine rağmen duygularını açıklamaktan pek hoşlanmazlar, bunun altında incinme duygusu yatmaktadır.Tıpkı bir yengeç gibi koruyucu kabuğundan çıkmak istemez ve kimi zaman bu kabuğa gizlenmeyi tercih ederler.Tutumlu ve mallarına düşkün kişilerdir.

Para kazanmak için caba gösterirler.çalışkan kişilerdir.İncitilmeden çok rahatsız olduklarından başkalarını incitmekten çekinirler.Hayalleri oldukça güçlüdür, onlar için hissetmek düşünmekten önce gelir.Genel olarak dışa donuk kişilerdir.Kişiliklerinin başkaları tarafından on plana alınmasını beklerler. Arkadaşlık, yasmalarının önemli bir parçasıdır. Düşleri ve duyguları zengin olduğundan kendi kendilerine yeterler.Olaylara yaklaşımı dolaylıdır.Bir şeyi çok istiyorsa, onu elde etmek için hiç akla gelmeyen yolları seçer ve mutlaka basarili olur. Çünkü bu konuya bütün benliğiyle kanalize olmuştur.
YENGEC AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Siz aska asla basit bir hikaye gozuyle bakamazsiniz. Duygulariniz cok yavas bir sekilde filtreden gecercesine kalbinize iner ve sonunda tamamiyle sizi kaplar.Sizi esir aldigi o andan itibaren kalbinizin carpmadigi tek bir an bile olmaz. Hayal gucunuz faaliyete gecer. Artik ne kendinize ne baskasina ait sinizdir.Bunlarin sonucunda askin ve tutkunun yaraladigi bir gunah kecisine donusursunuz. Size yardimci olacak biri, sizden baskasi degil yine ne yazik ki! Tekrar derlenip toparlanma yolunda tum adimlari kendiniz atmalisiniz.
Yengecin Ünlüleri :Albert Einstein, Vincent Van Gokh, Salvador Dali,Marie Curie,Judy Garland,Lord Byron

(23 Temmuz -22 Ağustos)

Yönetici Yıldızınız: Güneş (En üstün güç temsilcisi)
Grubunuz: Ateş, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Uğurlu günü : Pazar

Uğurlu Sayısı : 1,4,9 ve 27
Uğurlu Taşı : Sarı Zafir, Sarı Pırlanta
Uğurlu Renkleri : Koyu Sarı, Turuncu
Uğurlu Çiçekleri : Kırmızı Gül, Orkide
Uğurlu Kokuları : Misk, Portakal Çiçeği
En Belirgin Özelliği : Cömertlik
En Büyük İdeali : Zirveye Çıkmak
En Büyük Hatası : Övünmek
En Büyük Arzusu : Sahip Olmak
Etkilendikleri:Ne kadar para kazandığınızı, başarınızın göstergesi olarak algılayacağı için kazancınızı bilmek ister.

Kendisine çok güvenir, mert ve cesurdurlar.Güçlü ve ustun olmayı severler.
Kendine ortaya koymakta ve dikkat çekmekte ustadır.Her ortamda kral veya kraliçe gibi davranacak, egemenliğini hissettirmek için elinden geleni yapacaktır.Kendine güvenen korkusuz kişilerdir.yuvalarının tek sahibi olmak onlarda tutku halindedir.Özgürlüklerine düşkündürler.Olumu pek düşünmez, olabildiğince çok yasamak isterler.İyi niyetli, sebatlı, bildiğinden şaşmayan, aklına koyduğunu yapan biridir.yardımdan zevk alır ve cömerttir.Yasamı çok sever, dostluklara önem verir.çok konuşkan olmakla birlikte gururu yüzünden gizli duygularını pek açmaz.çok çalışkandır ve Başkalarının uzun sure çalışarak yaptıkları isi kısa zamanda halleder.övülmeye ve pohpohlanmaya bayılır.Gösterişli olan şeylerden hoşlanır ve yasadığı yeri bir saraya dönüştürmeyi ister.Öfkelidir fakat asla kinci değildir. Dikkat çekmeyi severler.Gururludurlar ve kendilerine yapılan kötülükleri asla unutmazlar. Böyle bir durumda öç almaktansa uzlaşmayı tercih ederler.
ASLAN AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Buyuk askinizi bekliyorsunuz. Duygusal yogunlugun cok yukseldigi bir anda kendinize gelerek varliginizin gercek boyutuyla yuzlesebilirsiniz.işin guc yani, illa ki kendinize yuksek vasiflari olan bir sevgiliyi layik gormeniz ve boylesiyle tanisma zorunlulugu hissetmenizdir.
Tanistiginizda da ona layik olmak icin bir dizi sinava girmeniz, gerekecegini bilmelisiniz. Size kur yapan ve cevrenizde pervane gibi donen siradan tiplere de pas verin.Asik oldugunuzda gozleriniz parliyor ve olumlu enerji sacmaya basliyorsunuz. Bu sizin temel ozelliginiz.
Aslanın Ünlüleri:Pablo Picasso,Marlyn Monroe,Christof Colomb,Rudolph Nurayev,Duglas Fairbanks

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Yönetici Yıldızınız: Merkür (Zeka, dil ve canlılık temsilcisi)
Grubunuz: Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi

Uğurlu günü :Çarşamba
Uğurlu Sayısı : 5, 45
Uğurlu Taşı : Koyu Mavi Zafir
Uğurlu Renkleri : Açık Sarı, Açık Mavi
Uğurlu Çiçekleri : Açelya Lavanta çiçeği, Mimoza
Uğurlu Kokuları : Leylak, Limon, Sardunya
En Belirgin Özelliği : Temizlik, Titizlik
En Büyük İdeali :Topluma Beğenilmek
En Büyük Hatası : Çekingenlik
En Büyük Arzusu : İşte Başarı
Etkilendikleri:Detaya çok dikkat ettiklerinden giyiminize ve saçınıza özen gösterin.

Son derece titiz, Detaycı ve araştırmacı bir yapıya sahiptirler.çevrelerinin derdi toplu olmasını isterler.Sağduyulu olmaları en belirgin özellikleridir.Üretken ve tutumludurlar.Temiz ve iyi giyinirler fakat fazla göz alici giysileri sevmezler.Ayrıntılarda fazla takılmak en büyük zayıflığı olabilir.Daima derdi toplu, temiz ve düzenlidir. Sözleri bazen eleştirici, kınayıcı olmakla birlikte hiçbir zaman kotu niyetli değildir.Akıla ve mantığa verdiği önem, duygularını ihmal etmesine neden olabilir.Sağlık konusunda da titizdir.Aile yaşamları çok düzenlidir. Ailelerinden uzakta uzun sure kalamazlar.Paylaşma duyguları son derece gelişmiştir.Eşlerine çok fazla bağlıdırlar fakat onların kusursuz olmasını isterler.Para konusunda istedikleri konuma çıkabilmek için özenle caba harcarlar.
BASAK AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Opucuklerin ve oksamalarin sikinti ve tasaya birebir oldugunu dusunursunuz. Sizin dunyanizda olumsuzluga yer yoktur. Ask size gore "evet" ve "belki"lerle yol alir. Dudaginizdan cikan ask yeminleri, hos tatlar birakir.Dusuncelerinizle eylemlerinizi karistirdiginizda cikmazlara giriyorsunuz. Mukemmel bir ask gecesinin ertesinde,gozlerinizde gercek askin ispatini aramak bosuna...Cunku ser verip sir vermezsiniz. iki sevgili arasindaki catismalar, sizin en buyuk motivasyon ve enerji kaynaginiz. Bu catismalardan olumlu sonuc aliyorsunuz.
Başağın Ünlüleri:*Al bert Camus * Wolfrang Amedeus Mozart * Sofia Loren *Frederick Cheopin *Charlotte Bronte *Shirley Mc Laine *Doris Day *Tomas Mann *Peter Sellers *Mary Astor

(23 Eylül - 22 Ekim)

Yönetici Yıldızınız: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)
Grubunuz: Hava, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Uğurlu günü : Cuma
Uğurlu Sayısı : 1,6 ve 22
Uğurlu Taşı : Opal Pembe Kuvars
Uğurlu Renkleri : Pembe, uçuk yeşil
Uğurlu Çiçekleri : Pembe Gül, Krizantem
Uğurlu Kokuları : Gardenya, Yasemin, Gül
En Belirgin Özelliği : Saygı
En Büyük İdeali : Mükemmel dostluk
En Büyük Hatası : Özensiz
En Büyük Arzusu :Değerinin Anlaşılması
Etkilendikleri:Gülmeyi pek severler. Komik fıkralar ve hikayeler anlatın. Ama şarkı söylediklerinde sakın gülmeyin. Müziğe karşı kabiliyetleri olduğunu sanırlar.

Tarafsız yapısı ve adaletli kişilikleri vardır.
Denge ve adalet kavramları çok önemlidir.
Huzursuz ve kaba ortamlar, kavga ve tartışmalar da dengelerini bozar.
Dengeli, zarif, adil, nazik, hayatta yükselmeyi isteyen, hırslı, lüksten hoşlanan, sevgiye, güzelliklere büyük önem veren kişilerdir.Onlar için güzel ve pahalı şeyler değerlidir.Zarif ve düzenli olmaktan yanadırlar.Kaba hareket etmekten, başkalarını kırmaktan son derece çekinirler.Bulundukları her topluluğa uyan, yararlı olan iyi insanlardır.Kendileri gibi güzelliklere düşkün, akilli ve neşeli kişilerle dostluk kurmak onlar için çok önemlidir.Yalnız yasamaktan hoşlanmazlar.Temiz olmayan islere pek girmezler.Her ne kadar acık sözlü ve içtenseler de , parasal durumlarını açıkladıkları pek seyrektir.Rahat para harcar, Çoğu kez gelirlerinin sağlayabileceğinden daha iyi bir yasam sürerler.Onlar için tarz ve kalite çok önemlidir.Onlar için paylaşmak çok önemlidir ve Yasamı paylaşmak için her zaman bir ese ihtiyaç duyarlar.Onlara baskı veya zorla bir şey yaptırmak imkansızdır.
Bedenleriyle çalışacakları islere pek özen göstermezler.Başkalarının da haklarını savunmaya çalışırlar.Grup çalışmalarına çok ilgi duyar, kendilerini göstermek isterler.
TERAZI AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Her Terazi gibi sizin de ikili yasama ozleminiz var. Bu yuzden yalnizligi pek az ozluyorsunuz.Hassas yapinizla ayrintilari onemsiyorsunuz. Bir buket cicek, sevgi dolu bir jest, iyi secilmis bir sozcuk karsisinda zevkten eriyecek raddeye geliyorsunuz.Kendinizi iyi hissetmek icin, sicak kisiliginizle uyusacak arkadaslar,  ozgurluk, sanatsal yeteneklerinizi gelistirebileceginiz ortamlar ve sevgi baglarina ihtiyaciniz var. Evlilik size cazip gelse de, yildirim asklarindan ya da kontrol edilemez tutkulu iliskilerden vazgecmeniz zor gibi gorunuyor.
Terazinin Ünlüleri:Adolph Hitler,Elizabeth Taylor,Tina Turner, Alain Delon, Frank Sinatra, Winston Churchilli ,James Dean, Liz Taylor

(23 Ekim - 21 Kasım)

Yönetici Yıldızınız: Mars ve Pluton (Çekicilik, cazibe, savaş ve yeni sartları temsil eder)
Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Uğurlu günü : Salı
Uğurlu Sayısı : 8,9 ve 28
Uğurlu Taşı : Topaz
Uğurlu Renkleri : Canlı Kırmızı, Siyah
Uğurlu Çiçekleri : Kırmızı Karanfil, Hanımeli, Ateş Çiçeği
Uğurlu Kokuları : Misk, Manolya
En Belirgin Özelliği : Kararlılık
En Büyük İdeali : Zenginlik
En Büyük Hatası : Merhametsizlik
En Büyük Arzusu : Ömür boyu güven
Etkilendikleri:Kendiniz olun. Farklı görünmeye çalışanlardan hoşlanmazlar.

Sabit fikirli, sabırlı ve kararlı kişilerdir.İnsanları ve olayların iç yüzünü sezebilmekte üstlerine yoktur.
Hafızaları çok kuvvetedir ve fazla affedici oldukları da söylenemez.
Duygusal enerjileri çok yoğun olduğundan, sevgileri de nefretleri de çok güçlüdür.
Detaycı ve analizci zekası hangi isi yaparsa yapsın, en büyük yardımcısıdır.
Hiçbir şeye kolay gözüyle bakmadıklarından meselelere kararlı bir şekilde yaklaşır ve sabırla çözerler.Sevdiklerine güvenir ve her şeylerini ortaya koyabilirler.Bir olayın öncesini ve sonrasını ayni açıklıkta görebilmeleri şaşırtıcı özelliklerinden biridir.belli bir konuda uzmanlaşıp derinleşmeye yatkındırlar.
Her konuyu anında kavrama ve cevap verme yetenekleri vardır.Gizli konuları araştırmaya bayılırlar. kuşkucu ve kuruntuludurlar.Her şeyden önce paranın gerektiğine inanırlar.
Az konuşurlar, daha çok başkalarını konuşturup incelerler. Kendi konuşmaları ise kontrollü ve olculudur.Her gittikleri ülkede evlerinde gibi davranan, gezmeyi seven kişilerdir.Geçmişteki yanlışlarını yineler, bir turlu ders almak istemezler.Sağlam yapılı olurlar.

AKREP AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Burcunuzun dogasi geregi hic beklenmedik zamanlarda beklenmedik girisimler yapabilirsiniz.Size gore ask bir ritueldir. Yeminler,gosteris, aci cektirme ve guc gosterileri aska eslik eder ve onu butunler. Ask duygusu, ruhumuza uzanan bir kendinden gecme halidir.
Bu dusunceleriniz ve eylemlerinizin amaci romantizmin en uc noktasina erismek ve orada olağanustu askla birlesmektir. Durup dinlenme bilmeyen,kati kurallara bagli, gelenekci, anlasilmasi guc bir burca sahipsiniz,ne yazik ki. Bu yuzden kolay anlasilmiyorsunuz.
Akrebin Ünlüleri:Sigmund Froud, Elvis Presley, Mata Hari, Dostoyevski, Charlie Chaplin, Fidel Castro, Edgar AllenPoe, Clint Eastwood

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yönetici Yıldızınız: Jüpiter (Bolluk, neşe ve zenginlik kaynağıdır)
Grubunuz: Ateş, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Uğurlu günü : Perşembe

Uğurlu Sayısı : 3,5 ve 25
Uğurlu Taşı : Turkuvaz
Uğurlu Renkleri : Mor, Morumsu Maviaz
Uğurlu Çiçekleri : Leylak, Mor Menekşe
Uğurlu Kokuları : Nergis, Zambak
En Belirgin Özelliği : Canlılık
En Büyük İdeali : Dünya Çapında Ün
En Büyük Hatası : Alaycılık
En Büyük Arzusu : Gezip, Görmek
Etkilendikleri:Onlarlayken alışılmış ve denenmiş metotlar kullanmayın. Yenilik severler.

Hareketli, canlı, konuşkan, atılgan, iyi niyetli, acımasını bilir ve cömerttir.
yükselen burçlar arasında en meraklı, iyimser ve hevesli yapıya sahip olanı Yardir.
Olaylara rahat yaklaşımları ve uyum yetenekleriyle dikkat çekerler.Özgürlüklerine son derece düşkündürler ve kısıtlanmalar onları dehşete düşürür.Yay burcu yükselen kimse neşeli, sakacı, ahbaplara düşkün, yeni tanıdığı insanlara ilgi duyan biridir.neşeli , iyi huylu olmaları en belirli özelliklerindendir.
Rahat ve kendi baslarına yasamak istekleri her şeyden önce gelir.
Verdiği sözleri yerine getiren, eli acık ve iyimser kişilerdir.
Genellikle huzursuzdurlar.Halkla ilişkiler konusunda çok başarılıdırlar.
Bir isin sonuçlandırılması için çok az umut ışığı olsa bile Aşırı bir iyimserlikle ise girerler.Para kazanabilecek servet biriktirebilecek pratik bir zekaları vardır.Din ve ahlak konuları ilgilerini çeker.İnançlı ve değerlerine bağlıdır.Yardımsever ve merhametli yapısıyla, ihtiyacı olan herkese yardim etmeye çalışır.Monotonluğu sevmez, kısıtlanmadığı surece sınırsızca sever ve sevdiğine bağlı kalır.İnsanlarla Aşırı ilgilenebilir ancak çabuk Sıkılabilirler.Güçlü sezgileriyle her şeyi çabuk kavrar, sonuca ulaştırırlar.Özgürlüklerini hissetmek ve enerjilerini harcayabilmek için en iyi yol spor yapmaktır.
YAY AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Burcunuzun en onemli ozelligi yansitici karakteri. Bu nedenle sevdiginize kendinizi begendirmek icin kesinlikle oznel davranislardan yararlaniyorsunuz.
Kiskanclik ise suphesiz Yay ailesine ozgu bir duygu. Bunu fazla aciga vurmaniz iliskilerinizi zedeliyor. Felsefeye olan duskunluguz uzlasmaci bir cercevede.İliskilerinizde kosulsuz sadakat bekliyorsunuz. Ancak siz ayni beklentiyi bosa cikariyorsunuz. Onumuzdeki gunler size yeni heyecanlar,keyifler ve samimi beraberlikler mujdeliyor. Olumlu bir doneme giriyorsunuz.

Yayın Ünlüleri:Jerry Lewis,I. Elizabeth,Ingrit Bergman,Burt Lancester,Frued Rich Nietsche,Thomas Moore

(22 Aralık - 19 Ocak)

Yönetici Yıldızınız: Satürn (Disiplin ve düzenlilik)
Grubunuz: Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi

Uğurlu günü : Cumartesi
Uğurlu Sayısı : 6,8 ve 36
Uğurlu Taşı : Lal
Uğurlu Renkleri : Koyu Kahverengi, Nefti
Uğurlu Çiçekleri : Kadife Çiçeği, Kamelya
Uğurlu Kokuları : Kamelya, Fulya,
En Belirgin Özelliği : İnat
En Büyük İdeali : Yükselmek
En Büyük Hatası : Merak
En Büyük Arzusu : Başa Geçmek
Etkilendikleri:Onun için ne kadar kazandığınız, hangi ülkeleri gördüğünüz, kimleri tanıdığınız önemlidir. iltifatı sever.

Akıllıcı, sabırlı, sebatlı, kuşkucu, olayları iyi inceleyebilen, istedikleri kimseye belli etmeden yapabilen, amacına erişmek için pek az şeyle yetinebilen, herkese güvenmeyen, yapılan kötülük ve iyilikleri asla unutmayan insanlardır.Soğuk, mesafeli fakat ayni zamanda son derece zariftirler.
Yüksek bir sorumluluk duyusuyla beraber üzerine düşenleri sonuna kadar götürecek güce sahiptirler.Kendilerini Çoğu zaman Yalnız hissederler ve kolay kolay da güvenemezler.Mükemmeliyetçi yapıları sevgi konusunda da kendini gösterir.
Hayatları boyunca ideal niteliklere sahip bir es arar bulunca da sonuna kadar sadık kalırlar.Yargı değerleri çok koli olan yükselen Oğlak kendileriyle birlikte başkalarını da ayni değerlerle yargılar ve karsısındakilerden de ayni oranda mükemmellik bekler.
Tam bir çalışma asığıdırlar.Sevgi ve iletisin girişimlerini sürekli sınar ve bilinçaltında hep sevilmediğini düşünür.Yaslandıkça adeta zamanın üstünde egemenlik kurar ve yaslanmaya meydan okurlar.Her meslek ve her dalda üstünlüklerini , başarılarını gösterirler.Evlerine çok bağlıdırlar. Aile içinde tek egemen güç kendileridir.
Tutumludurlar, gereksiz harcamalardan lüksten kaçarlar.Gösterisi pek sevmezler, ne istediğini bilen, sorumluluk sahibi ve çekingen kişilerdir.Çevrelerindekilerle hemen dost olmazlar. önce inceler, tartar sonra dostluğa kabul ederler.

OGLAK AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Ask gezegeniniz Ay'in etkisinde calkantili tutkulara yelken aciyorsunuz. Sizin asklariniz donemsel oldugu goruluyor. Ay'in etkisinde yetiskin yasamina uygun derin iliskilere gireceksiniz.Zodyak'in en duyarli burclarindan biri olarak sevdiginizde yeri gogu inletiyorsunuz. Kimi zaman kaprislerinizle, sevgililerinizi bezdirseniz de aslinda bu yonunuz beraberliklerinizin tuzu biberi.
Onumuzdeki gunlerde Saturn'un sert etkisiyle duygusal yonunuzu biraz torpulemis olacaksiniz. ?riisli cikisli ve heyecanli birliktelikler bu donemde tam size gore.
Oğlakın Ünlüleri:Charles Darwin, Al Capone, James Jayce, Meacchiiavelli, Chaning Kai Sek

(20 Ocak - 18 Şubat)

Yönetici Yıldızınız: Uranüs (Değişiklik, ansızın bağlanış ve iyi sonuçları temsil eder)
Grubunuz: Hava, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek
Uğurlu günü : Pazar
Uğurlu Sayısı : 4, 8,9 ve 22
Uğurlu Taşı : Yeşim
Uğurlu Renkleri : Koyu Mavi, Karışık Renkler
Uğurlu Çiçekleri : Menekşe, Kır Çiçekleri
Uğurlu Kokuları : Yasemin, Violet
En Belirgin Özelliği : Etkili Konuşması
En Büyük İdeali : İlerlemek
En Büyük Hatası : Başkalarını Beğenmeme
En Büyük Arzusu : Yardım
Etkilendikleri:Kendilerini beğenmiş gibi görünürler ama aslında değildirler. Aptal hiç değildir. Romantiktirler.

Sevgiyi, yardımı ülküyü dehayı ve buluşları simgeler.zamanın ilerisinde yasadığını hissettiren bir hayat anlayışına sahiptirler.Son derece hümanist ve özgürlüğüne düşkün kova insanları için kalıplar fazla şey ifade etmez. Çünkü onlar kendi kalıplarını oluşturmakta ustadırlar.
Kendini insanlığa faydalı isleri yaparken mutlu olur.Sevgi anlayışları son derece özgürlükçüdür ve kısıtlanmayı hiç sevmezler.Çevrelerinde onları seven ve sayan biç arkadaş ve dost grubu oluşmuştur.Dost edinme konusunda titiz davranır, dürüst , bilgili ve kendine güvenen insanları arkadaş seçerler.Yuvalarında dinlenir, güç kazanır mutlu olurlar.Duygularıyla değil mantıklarıyla davranırlar. Akla dayanan çalışmaları tercih ederler.Doğruyu bulmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.Hem kendi hem Başkalarının bağımsızlıklarına düşkündür. Alçak gönüllü ve iyilik severdirler.Asil amaçları para kazanmak değil, yeni ve yararlı bir üretime katkıda bulunmaktır.Paraya Aşırı bağlılıkları olmadığından kolayca harcayabilirler. Duygusal sayılmazlar, zaten olmaya da gönülleri yoktur.Sevdiklerini çok fazla eleştirebilirler.Birlikte çalıştıkları kişileri bir aile bireyi gibi görürler.Her turlu tehlikeye karsı dikkatli ve titiz davranırlar.

KOVA AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Kurallarin disina cikmaktan buyuk zevk aliyorsunuz. Zafer sarhoslugu, tabulari yiktiginizda iki katina cikiyor. Ancak bu durumunuz uzun surmuyor.Ask gezegeniz olan Gunes, idealist ozelliklerinizi on plana cikartiyor. Zorluklar sizi bunaltiyor ve o cok deger verdiginiz ozgurlugunuzle bir turlu bagdasmiyor.Evlilige sicak bakmiyorsunuz ve serbest birliktelikleri tercih ediyorsunuz. Tensel bir tutkudan olusan bu suc ortakliklari, bircok asiginiz olmasina neden oluyor. Coklu iliskileri ayni anda yasamaktan vazgecemiyorsunuz.
Kovanın Ünlüleri :Carl Marka, İskender, Abraham Lincoln, Katerina, Thomas Jefferson, Immanuel Kont

(19 Şubat - 20 Mart)

Yönetici Yıldızınız: Neptün (Hayalleri temsil eder)
Grubunuz: Su, negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi

Uğurlu günü : Perşembe
Uğurlu Sayısı : 7,1 ve 32
Uğurlu Taşı : İnci
Uğurlu Renkleri : Deniz Mavisi,Gümüş
Uğurlu Çiçekleri : Yasemin, Beyaz Gül
Uğurlu Kokuları : Zambak, İnci Çiçeği
En Belirgin Özelliği : Merhamet
En Büyük İdeali : Rahat Etmek
En Büyük Hatası : Kendini Kötülemek
En Büyük Arzusu : Dünyayı Dolaşmak
Etkilendikleri:Denizle ilgili her şeyi severler. İnsanlar hakkındaki kararlarında genelde yanılmazlar.

Merhametli ve yardımseverdirler.Sezgi güçleri çok gelişmiştir.Her şeyi çabuk kavrarlar.Kafalarında ustun ve güzel bir dünya vardır her zaman.Kendi isteklerini görmekte ve ideolize etmekte ustadırlar.Son derece duyarlı ve kırılgan bir yapıya sahiptirler.Son derece zarif ve kibar olduklarından çevrelerince çok sevilirler.Hayır kelimesi sözlüklerinde pek yer almaz.Başkalarının ihtiyaçlarına karsı duyarlı ve çok merhametlidirler. Sevdikleri çok önemlidir ve Hayatları burada gizlidir.İnsanların bilinç altına inebilmek en büyük yetenekleridir. Sevimli ve güvenilir kişilerdir. Yaptıkları isle gurur duymak isterler.Kendi kendilerinin patronu olmayı isterler. Başarısızlıklarından kendilerini sorumlu tutmazlar.Dini inançlarına bağlıdırlar. Müzikten, edebiyattan, güzel olan her şeyden hoşlanırlar.İnce ustun bir beğenileri vardır.Paralarını Kolaylıkla harcarlar.Davranışlarını Duygularıyla yönlendirirler.Sevdiklerine karsı çok duyarlı olur onlara çok değer verirler.İyi yemeklere düşkündürler.
BALIK AŞIK OLUNCA NELER OLUR?
Bir oncekini bitirmeden yeni bir maceraya baslayarak ve cok kolay baglanarak duygusal iliskilerinizde oldukca laubali bir tavir sergiliyorsunuz. Bu yaptiginiz hic uygarca degil. Tutku size hic yabanci degil, kendinizi zaman zaman kaptiriyorsunuz.
Baglanma ve kacma gibi birbiriyle celiskili iki secenek arasinda ne yapacaginizi bilemediginizden yolunuzu sasiriyorsunuz. Partnerinizde onda olmadigini gayet iyi bildiginiz duzen, pratik zeka, detaycilik gibi ozellikleri ariyorsunuz.Artik biraz toparlanmanin ve kararli davranmanin, celiskilerden kurtulmanin zamani gelmedi mi?
Baliğin Ünlüleri:Tennesseee Williams, Calvin, Alfred Hitchcock, Norman Mailer, Valentino

BALIK : Gelir de geçmez bir Balık. Derin izler bırakır.

KOVA : Seviyorsa, değer veriyorsa sonuna kadar uğraşır. Kolay kolay güvenemez. Gururun ete kemiğe bürünmüş halidir..

OĞLAK : Cesur, enerjik, tatlı, cazibeli ve serttir bir Oğlak. Diğer insanlar gibi yanlışa tepkisiz kalıp affedecek birisi değildir O.

YAY : Kolay görünür ama aslında zordur bir Yay. Neye ne zaman nasıl tepki vereceğini kestirmeniz zordur. O'nu bazen kendi haline bırakın..

AKREP : Sevdiğine sadakâtli oluşu ile bilinen Akrep'i aldatmak 1 numaralı ahmak olduğunuzun göstergesidir.

TERAZİ : Kontrol etme arzusu yüzünden kıskanç ve sahiplenicidir. Kıskançlık Terazi'nin elinde olmayan bir duygudur..

BAŞAK : Aldırmaz görünmesine rağmen, bir Başak aşırı derecede duygusal ve hassas biridir.

Aslan : 11 burcun sultanıdır. Her burcun belirli güzel özelliklerini üzerinde toplamıştır Aslan..

Yengeç : Kendine değer verir ama bazen sevdiklerine kendisinden çok daha fazla değer verir bir Yengeç. Bu huyuna da engel olamaz..

İKİZLER : İkizler tarafından yapılan bir eleştiri karşı taraf için acı verici olabilir. Lafını asla esirgemez İkizler..

BOĞA : Dürüst, açık sözlü ve merttir bir Boğa. Seni üzmemek için sana yalan söyleyecek bir yapısı yoktur O'nun.. Doğru neyse onu söyler..

KOÇ : Doğruları söyler bir Koç. Bazı insanların doğruları duymak işine gelmediği için Koç'u sevmezler. Olsun sevmesinler.

BUNU ONA ASLA YAPMAYIN!!!!


KOC
Patronunuz Koc ise;
Asla hatasını düzeltmeyin çaktırmadan kendisinin bulmasini sağlayın. 'Ben biliyorum' havalarina girmeyin, sinirliyken gozune ilismeyin.
Kariniz Koc ise;
Yalan soylemeyin. Erkegine gore cok daha uyanik olan koc kadini yalan soylediginizi aninda anlayacak ama caktirmayarak, kedinin fareyle oynadigi
gibi sizinle oynayacaktir. Ve cok kisaca belirtelim; yalana tahammulu yoktur
Kocaniz Koc ise;
Kavga aninda bile olsa onu kucuk dusurmeyin. Acisini mutlaka cikaracaktir.
 
 
BOGA
Patronunuz Boga ise;
Guvenini sarsmayin, iliskilerini guven uzerine kuran boga insani, ozellikle de patron konumundaysa calisanina guvenmek ister.
Kariniz Boga ise;
Yaptigi  yemegi sonuna kadar bitirin ve asla daginik bir sofrada yemek yeme konusunda israr etmeyin. Boga kadini guzellikleri, ozellikle de kendi yarattiklarini paylasmayi sever.
Kocaniz Boga ise;
Kocanizin karni acsa onunla asla tartismayin. Boga burcu acken sinirli olur.Bu yuzden tartismanizi yemekten sonraya erteleyin.
 
 
IKIZLER
Patronunuz Ikizler ise;
Yalan soylemeyin. Kendi de cok kolay yalan soyleyip kandirabildigi icin,yalani hemen anlar. Hizli olun, sabirsiz ikizler yavas elemandan nefret eder
Kariniz Ikizler ise;
Ozgurlugunu kisitlamayin. Telefonda arkadaslariyla derin bir dedikoduya daldiysa kizmayin, buna alismalisiniz.
Kocaniz Ikizler ise;
Ozgurlugunu kisitlamayin, forma sokmaya calismayin, olaylari uzatmayin.
 
YENGEC
Patronunuz Yengec ise;
Annesiyle olan iliskisini girgira almayin. Hele ki annesine dil uzatmaya, ya da bir sey soylemeye kalkismayin.
Kariniz Yengec ise;
Anne olmak istiyorsa engellemeyin. Sizi yemekleriyle  beslemek isterse direnmeyin.
Kocaniz Yengec ise;
Kocanizla annesinin iliskilerine karismayin. Kayinvalidenizle takismayin. Kaybeden siz olursunuz.
 
ASLAN
Patronunuz Aslan ise;
12 burcun patronu, patronunuzsa isiniz var. Egosunu incitecek minicik bir kirintidan bile kacinin. Masadaki duzenini degistirmeye kalkmayin.Gurlediginde kacin.
Kariniz Aslan ise;
Ucuz hediye almayin, bosanma sebebiniz olabilir.
Kocaniz Aslan ise;
Bakimsiz olmayin, toplum icinde kavga etmeyin. Giyiminize dikkat edin, beraberinde onun kilik kiyafetini de onemseyin.
 
 
BASAK
Patronunuz Basak ise;
Sistemsiz ve dikkatsiz davranmayin. Basak patronu sinirli  olur. Gozu uzerinizde olacaktir. Hatalarinizi ortaya cikarabilir.
Kariniz Basak ise;
Pis ve daginik olmayin ve eger gec kalacaksaniz mutlaka haber verin. Aksam yemeklerini kacirmayin. Mali konulari ona birakin. Karli  cikarsiniz.
Kocaniz Basak ise;
Daginik ve pis olmaniz sik sik kavga etmenize neden olacaktir. Utangac olan basagin, toplum icinde uzerine gitmeyin.
 
 
TERAZI
Patronunuz Terazi ise;
Bakimsiz olmayin. Cevrenizdekilere adil davranin. Siz onun islerini pratiklestirmek icin oradasiniz, ondan hizli olmasini beklemeyin.
Kariniz Terazi ise;
Onu, kotu gorunumlu bir evde ya da semtte oturmaya zorlamayin. Sabahlari cikarken cabuk hazirlanmasini beklemeyin.
Kocaniz Terazi ise;
Kocanizin dis gorunumune ozen gosterin. Kiyafete verdigi parayi elestirmeyin
 

AKREP
Patronunuz Akrep ise;
Gizli isler cevirmeye kalkismayin, burnunun sizden cok daha iyi koku aldigini unutmayin.
Kariniz Akrep ise;
Onu aldatmak gibi bir dusunceyi aklinizdan bile gecirmeyin.Intikam soguk yenen bir yemekse bunu en soguk yiyecek kisi akrep kadinidir. Burnunuzdan getirir, oldurmeden birakmaz.
Kocaniz Akrep ise;
Ondan gizli isler cevirmeyin ve en onemlisi onun gururuyla oynamayin. Karismayiz fena incitir! Cinsel anlamda cazibenizi yitirmeyin.
 
 
YAY
Patronunuz Yay ise;
Yanlislikla onunla rekabete girmeye kalkmayin. Harcar sizi.  Cozumsuzluk yaratmayin. Sinirine dokunmayin. Hos bunun icin yapilacak pek bir sey yok.Acikcasi, insan iliskilerinde son derece basarili yaylar,  zaman zaman bir kisiye takarlar.
Kariniz Yay ise;
Asla ozgurlugunu kisitlamayin. Seyehatlerine ve luzumsuz harcamalarina karismayin. En kotusu sikici olmayin, aninda terk edilirsiniz.
Kocaniz Yay ise;
Asla ozgurlugunu kisitlamayin. Flort etmeyi birakmayin. Yine en kotusu sikici olmayin, mutlaka sizden daha eglenceli birilerini bulacaktir.
 
 
OGLAK
Patronunuz Oglak ise;
Herseyi yapin ama asla zam istemeyin.
Kariniz Oglak ise;
Bayramlarda ailesine ziyaret konusunda problem cikarmayin. Onun lafindan cikmayin.
Kocaniz Oglak ise;
'Bana para birak' demeyin, sakin ola savurganlik yapmayin.Ekonomik olun,daha da ekonomik olun.
 
 
KOVA
Patronunuz Kova ise;
Sizi ozgur birakti diye isin suyunu cikartmayin. Arkadasiniz gibi gozukse de unutmayin o bir patron.
Kariniz Kova ise;
Geleneksel ev kadinini unutun. Onu kaliplara sokmayin. Enteresan inanclarina ve hobilerine karismayin.
Kocaniz Kova ise;
Eger aydinlanmak icin Hindistan'a gidecegim diye tutturursa engellemeyin. Evinizi esyayla doldurmayin. Unutmayin kovalarin esyadan cok yasam alanina ihtiyaclari vardir.
 

BALIK
Patronunuz Balik ise;
Merhametinden yararlanmayin. Onun hayrina bile olsa pinti  olmayin.
Kariniz Balik ise;
Harcamalarina, ufak tefek yalanlarina, ayakkabi tutkusuna karismayin.
Kocaniz Balik ise;
Sakladigi ilkokul defterlerini atmaya zorlamayin. Baliklarin esyalariyla kurduklari iliskiler duygusaldir. Arkadaslik  iliskilerini elestirmeyin ve para kontrolunu ona birakmayin, batarsiniz.