SEVGİYE DAİR !!

"Güneşim ol ısıt ama yakma,Rüzgarım ol sar ama savurma,Yağmurum ol yağ ama ıslatma,Sadece benim ol sev sevebildiğin kadar ..Ama sensiz bırakma ..."

Sevgiliye Sözler Değerlisin Sevgi Testi Söz Veriyorum !

Birini seversen sadece SEVERSİN, evli midir bekar midir düşünemezsin..  hesap kitap yapmadan, yargılamadan, Şunu yapsın bunu yapmasın diye yönlendirmeden, ve ondan senin sevgine kar$ilik bir şeyler yapmasını beklemeden sevmek gerekir.
Mesela birine seni seviyorum dersin ama o sana "ben de seni seviyorum"demeyince surat aşarsın işte buna ben çok kızıyorum, ne demi$tik gecen gün bi grafiğimiz vardı: AŞK BEKLENTİ DEĞİL ANLAYIŞ SAHİBİ OLMAKTIR.. onu sevgine layık görüyorsan, her şeyiyle kabul edeceksin...

Kim Kimi Sever

Beyaz karayi, sinek yarayi, zengin parayi sever.
Yemek tuzu, raki buzu, maymun muzu sever.
Ördek kazi, güzel nazi, asik sazi sever.
Kus dariyi, çiçek ariyi, erkek kariyi sever.
Ana çocuğu, çoban gocuğu, yumurta sucuğu sever.

Ocak közü, kirpik gözü, ozan sözü sever.
Garip silayi, yigit halayi, tencere kalayi sever.
Davul zurnayi, avci turnayi, deve hurmayi sever.
Alim kelini, cömert elini, cimri dilini sever.
Çöl yagmuru, çizme çamuru, oklava hamuru sever.
Tembel yatmayi, geveze atmayi, pazarci satmayi sever.
Sise tipayi, sarap kupayi, esek sopayi sever.
Ebe bebegi, kahve dibegi, çengi göbegi sever.
Memur masayi, ermis asayi, hakim yasayi sever.
Haylaz döveni, dalkavuk öveni, hergele söveni sever.
Sarhos dostunu, ayi postunu, yasli bastonu sever.
Hatip lafi, suçlu affi, açikgöz safi sever.
Orman çami, kedi dami, isçi zammi sever.
Mektup pulu, zampara dulu, Tanri kulu sever.Ya siz kimi..?
Ask ve arkadaslik bir gün yolda karsilasirlar.

Ask kendinden emin bir sekilde sorar.
- 'Ben senden daha candan ve daha yakinim.sen niye varsin ki bu dünyada?'
Arkadaslik cevap vermis:
- 'Sen gittikten sonra biraktigin gozyaslarini silmek için'

EN GÜZEL BERABERLİK SENİNLE OLMAK

Biraz önce buradaydın,aradan geçen zaman henüz kokunu bile dağıtamadı.oturduğun koltukta ağırlığının izi duruyor.Dokunduğun her yerde sıcaklığın var.Baktığın her yerde aydınlığın.

Gittin mi? Ben şimdi yalnız mıyım? Duvarlar üzerime yıkılıyor, yüzümde parçalanıyor aynalar,resim çerçeveleri. Tarifi mümkün olmayan bir boşluk içindeyim. Gözlerim kapıda belki yine gelirsin diyorum. Uzaktan ayak sesleri geliyor. Sen değilsin gelen biliyorum ama yine de bir ümit var içimde vazgeçemediğim.

Bir sigara yakıyorım ve seni arıyorum ve seni arıyorum dumanın havada çizdiği şekillerde. Sonra ne yapacağını bilemeyen ellerime bakıyorum bir zaman. Ellerim hala ayrılırken ellerine temas etmenin hazzı içinde şaşkın ve kararsız. Oysa o ellerle şimdi şiirler yazabilirim senin için.Sana yokluğunun dayanılmazlığını anlatabilirim.Zaman hayli ilerledi,evine varmış olmalısın.Kulağım telefon sesinde Beni aramanı bekliyorum. Telefonun her çalışında umutla uzanıyor ellerim ahizeye. Oysa hep bir başkası çıkıyor karşıma. Kahroluyorum…Senden başkasını varlığına değil,sesine bile tahammülüm yok artık. Ağır, dayanılmazlar saatler geçiyor.Nihayet senin sesin telefonda. Beni anlayan, o özlemli, kısık sesin…  ’’Nasılsın?’’ derken bile yüreğimi heyecanla dolduran,kanımı tutuşturan sesini işitmenin sevinci sarıyor her yerimi. Hiç bitmesin istiyorum konuşmamız.

Senden başka bir şey düşündüğüm yok, dünya umurumda değil. Konuşuyor,konuşuyoruz ve ‘’Allahaısmarladık’’ diyorsun. Sana düşündüklerimi söyleyemiyorum. “Ne olur, yine gel ve hiç gitme artık’’ diyemiyorum. Boğazıma bir şey düğümleniyor. Ellerimde soğuk, hissiz bir aletle yapa yalnız kalıyorum. Sesin yerine çıldırtan bir uğultu kulaklarımda.Biraz  önce sesini bana ileten telefona düşmanım şimdi.

Hırsla ve kinle bakıyorum bir zaman…

Sonra sevdiğin bir plağı çalmak geliyor aklıma. Birden seviniyorum. Herşeye rağmen yine seninleyim, ne iyi …Beşinci Senfoni’yi dinliyorum. Odayı orkestranın güçlü, tanrısal sesi dolduruyor. Hiç ayrılmadığımıza ve ayrılmayacağımıza inanıyorum. Yüzyılların ardından bir Beethoven sesleniyor,isyan ediyor zamana ve sonra bir başka plakta Schumann ağlıyor ben ağlıyorum,uzaklarda sen ağlıyorsun…

AŞKIN VE SANATIN ÖLÜMSÜZLÜĞÜNE BİR KERE DAHA İNANIYORUM. ARTIK  SENİ SEVİYORUM

Milenyumun Son Aşk Mektubu

İşte kan çanağı gibi gözlerle, küçük bir öğrenci odasının kıblesindeki monitörden modem'e atılıveren, içine de bir tutam sari saç insert edilen pembe bir mail :

Sevgili @slı,
Seni ram'inin alamayacagi kadar çok seviyorum. Zıpsız, zapsiz olduğun gibi...Seni ilk gördüğüm anda formatlandim. Bana öyle bir sistem transfer ettin ki, hiç bir komut artık beni senden ayıramaz. Seninle çoklu ortamlar da dahil, her ortamda mutlu olabileceğimi biliyorum.Senin megahertz'in beni de ateşliyor. Bakışların beni taa derinden scan ediyor. Sana çok güveniyorum, bu mektubumu başkasına forward etmeyeceğini de çok iyi biliyorum. Ben, seninle evleneceğim @sli. Evleninceye kadar da söz; sana hiç bir şey insert etmeyeceğim. Evlenmeden önce DR NORTON'dan randevu aldım, ikimiz de usulen bir virus taramasından geçeceğiz. Merak etme hiç bilmediğim software'lerle ilişkim olmadı. Senin için hardware'i tas gibi diyorlar, ancak biliyorsun ki benim için software güzelliği hardware güzelliğinden önde gelir.

@sli, seninle biz çok dvd'ler seyredeceğiz. Sana evlilik yıldönümünde 24 hızlı rewritable dvd alacağım. Pembe slotlu kasamız, içinde nurtopu gibi hard disklerimiz olacak. Tatillerimizde ikimiz de birer Windows gezgini olacağız. Daha sonra da ver elini İnternet. Sana güzel görünmek için öyle çok çalışacağım ki, üç hafta sonra karşına yirmi bir inch plazma ekran gibi çıkacağım. Ondan sonra istersen beni duvarına bile asabilirsin. Akşamları dizlerinin üzerinde bir laptop gibi yatacağım. Asla uyku moduna geçmeyeceğim @sli. Biz seninle ışıkları kapatıp kucaklarımızda klavye sabahlara kadar chat edeceğiz. Ancak ilk yıllarda senden biraz tasarruflu olmanı isteyeceğim, onun için screen saver, standbye modu vs. anlarsın ya acık dikkatli olmanı isteyeceğim. Salonumuzun bas kodesine babamın eski 10 megabaytlik bilgisayarını koyacağım, malum sark köşeleri bana hep çok sıcak gelmiştir, yanına da 5,25 lik disketler. O biçim nostalji olacak. Hatta yılbaşı aksamları tetris falan oynayabiliriz. Kendimizi hep geliştireceğiz, zaman hangi ram'i gerektiriyorsa uyacağız.

Birbirimizden fikir download'unu bir gurur meselesi yapmayacağız. Aramızda ayrı gayri olmayacak, herkes birbirinin sörfüne saygı duyacak.O seni istemeye anasını gönderen herifin sitesini crack ettim, anasını da hack edeceğim. Ben geleneklere sadık kalmak istiyorum seker asliciğim. TV kartını kız tarafı alırmış. Seni, çeyiz sandığındaki emek emek doldurduğun CD-rom'larla bekliyorum. Ben de sana amazon.com dan beş taşlı bir yüzük siparişi verdim bile. Nikahımızda da real player çalacak... Home page'indekilere de çok selam, her baytini öpüyorum, CPU'm daima seninle.

SİTEM SANADIR...

SENİ,
GÖRDÜM GÖRELİ DAYANILIR GİBİ DEĞİL...
DIŞARISI KAR, AYAZ, YÜREĞİM, YANGIN YERİ...

 

0’dan onunla başlarsın hayata
1 bakmışsın girivermiş hayatına
2’de bir düşüverir aklına
3 günlük dünyada tek zevkindir aslında
4 dörtlük gecer zamanın onla
5 vakit namaza yoktur bu bağlılık
6 üstü bi insan aslında
7 cihanda yoktur olan onda
8 köşe olursun konuşurken onunla
9 doğurursun göremeyip konuşamayınca
10’u seversin çok hemde çok SEVERSİN

"Sevmek" dedim. "Yoluna ölmek" dedi.
"Yol" dedim. "Alip basini gitmek" dedi.
"Gitmek" dedim. Birahh" çekipdostlardan ayrilmak" dedi.
"Dost" dedim. Durdu. Bana bakti. "Dost" diye mirildandi. "Yüregime nasil koysam bilemedigim"dedi.
"Yürek" dedim. "Dünyalari içine siğdiramadigim" dedi.
"Dünya" dedim. "Hayatin bir yüzü" dedi.
"Yüz" dedim. "Ardinda ne gizli bilemedigim" dedi.
"Giz" dedim. "Hep çözmeye çalistigim" dedi.
"Çalismak" dedim. "Bitmeyecek öykü" dedi.
"Öykü" dedim. "Binlercesini içimde gizliyorum" dedi.
"Gizlemek" dedim. "İşte her şeyin bitimi" dedi.
"Şey" dedim. "Sevda" dedi.
"Sevda" dedim. "pesinden kostugum" dedi.
"Koşmak" dedim. "Hayat bir maraton" dedi.
"Hayat" dedim. "Öyle kisa ki!." dedi.
"Niçin kisa?" diye sordum. "Yasanacak çok sey var, zaman yok" dedi.
"Yasanmasi gereken ne var?" diye sordum. "Ask" dedi.
"Kaç kere?" diye sordum. "Bin kere" dedi,milyon kere"
"Neden bir kere degil?" diye sordum. "Bütün asklarin toplami, en yüce ve tek ask" dedi.
"Önce ona varsan olmaz mi?" diye sordum. "Keske olsa" dedi,ama önce yogrulmak gerek"
"Aci çekmek mi?" diye sordum. "Evet, ask acisinda yok olmak" dedi.
"Yok olunca!." dedim. iste gerçek askta o zaman yasamaya baslarsin" dedi.
"gerçek ask!." dedim. büyük o dedi.
Durdum. Durdum. Ve sustum!
neden sustun?" diye sordu.
"Yüregim titredi sanki" dedim. "Neden?" diye sordu.
"Bilmiyorum" dedim. büyük o
"Evet." dedi,büyük o
"Nerede?" diye sordum. "Her yerde" dedi.
"Nasil?" diye sordum. "Yüregini aç" dedi.
"Yüregimi açmak!." dedim. "Bir tebessümle bak her seye" dedi.
"Tebessüm" dedim. "Her kapinin anahtari" dedi.
"Kapi" dedim. "Girmeden bilemezsin" dedi.
"Ya korku!" dedim. "Bilinmeyenden korkar insan" dedi.
"Ben bilmiyorum" dedim. "Neyi?" diye sordu.
"Ben'i" dedim. "Sen kimsin?" diye sordu.
"Ben kimim?" diye sordum. "Sevgiyle beslenensin" dedi.
"Kimin sevgisiyle?" diye sordum. "Büyük o' nun." dedi.
Durdum. Durdum. Yine sustum.
"Kimsin?" diye sordum. "Sen'im" dedi

SENİ SEVİYORUM (DİĞER DİLLERDE)

Önceleri söyleyemezdim sevdiğimi, anlatamazdım içimdekileri. Çünkü hissetmedim hiç böylesine derin duyguları kimseye. Merak ediyorum, acaba her gece seyrettiğim yıldızlar neden şimdi bu kadar parlak ve de neden daha geniş gökyüzü? Neden adını duyduğum anda heyecandan yüreciğim hızlı hızlı çarpar? Neden uyumak istediğim anda sen aklıma geliyorsun geceleri ve ben  sabah ezanlarında uyandığımda gözümü açar açmaz gül yüzün karşımda canlanıyor? Seni sevdiğimi biliyorum, ama anlayamıyorum! Bir aşk beni benden alıp bilmediğim, tarif edemediğim sınırsız ve mekansız bir aleme nasıl götürüyor anlayamıyorum. Mantığımı hislerime teslim ettim artık, tıpkı rüzgarın dilediği yere götürdüğü bir kuru gül yaprağı gibi. Aşkının serserisi bir divaneyim. Bazen de çocukluk aşkım geliyor aklıma. O zaman duyduğum çocukça hisler. Sevdiğime sevdiğimi söyleyemediğim platonik aşkım. O zaman da sevgilimi görebilmek için saçma bahanelerle yaklaşmak isterdim kendisine. Her işimde; koşarken, atlarken, oynarken, çalışırken başarıyı yakalayabilmek için aşkımın adını ortaya koyardım. O zaman çocuktum, her çocuk gibi masumdum... Şimdi yine seviyorum. Anlıyorum ki dürüst bir aşk, ebedi ömre adanmış bir aşk yaşayan herkesi, o AŞK masumlaştırır, çocuklaştırır. Kalpler yumuşar, gönüller genişler, gözlerden perdeler kaldırılır ve sevdiğini sevdiğin kadar görürsün.

 

Ey Sevgili! nasıl anlatayım sana, seni ne kadar sevdiğimi. Benim kalbim öylesine geniş ki, içine tüm güzel insanlar, kuşlar, hayvanlar, dağlar, deryalar ve hepsinin sevgisi sığmış. Kapladıkları yerse bir köşesinde tek bir hücre. Gerisi sadece sana ait ve sevginle dolu. Sen benim sahip olduğum tek varlığım, aşk oyuncağımsın. Aşk oyuncak olur mu denilebilir. Ama küçük bir çocuğun yüzünü güldüren oyuncak ve de sevgi değil midir sadece? Verdiğinde tatlı bir gülüş, aldığında da acı gözyaşları... Bir dakika unutsam seni ya da hayalin dahi kaçsa gözümün önünden saatlerce ağlarım. Tek saniye bile sürse, kaybetmişliğini yaşamaya tahammül edemem. Dokunamasam da ellerine, gözyaşların süzülmeden dudaklarına öpemesem de kirpiklerindeyken, uğrunda yüzlerce kez canımı feda etmek isterken, bir tek canımla seni bir an bile mutlu etme imkanını yakalayamasam da ömrüm boyunca, parmaklarımla okşayamasam da saçlarını, teninin kokusunu bir nefes dahi çekemesem de içime ve... Ve sen, seni sevdiğimi bilemeden ölsen de... Seni sevmekten v a z g e ç m e y e c e ğ i m. Gün gelecek kelimeler tükenecek; aşkımı anlatacak sözcük bulamayacağım. Ama hislerim diri, bedenim yorgun, sevdam solgun, beklerken ölümü yapayalnız; yaşamanın da alışkanlık olduğu, ama benim sensiz geçen her anda ölümü yaşadığım hayatta son nefeslerime doğru, başımı bir daha kalkmamak üzere son kez koyacağım yastığıma. Güneşin benim için son kez battığı ve de gecenin tüm mahlukatı gizlediği karanlık örtüsü altında, belki de beklediğim sevgiliye kavuşmanın mutluluğunu anlatmak isteyen yıldızların ışıltısını manzaralaştırmış penceremden gökyüzüne son bir bakış ta... Madde değil, mana bağımlısı gönlümün en derin yerinden ve en kuvvetli haykırışıyla... Ve hep aynı sözü... Yine o iki kelimeyi zevkle söyleyeceğim...SENİ SEVİYORUM.

ALMANCA - Ich liebe dich
ARAPÇA - Ana Ba-heb-bak
ARNAVUTÇA - Te dashuroj
BİRMANCA - Chit pa de
BULGARCA - Jbichim te
CAVACA - Kulo tresno
ÇEKCE - Miluju te
DANİMARKACA- Jeg elsker dig
ENDONEZYACA - Saya cinta kamu
ESTONYACA - Mina armastan sind
FARSCA - Asheghetam
FİLİPİNCE - Iniibig Kita
FİNCE - Mina rakastan sinua
FRANSIZCA- Je t'aime
GALCE - Rwy'n dy garu di
GRÖNLANDCA - Asavakit
HAWAİİCE - Aloha I'a Au Oe
HIRVATÇA - LJUBim te
HİNTÇE - Mai Tumhe Pyar Karta Hoon
HOLLANDACA - Ik hou van jou
İBRANİCE - Ani ohev otach
İNGİLİZCE - I love you
İRANCA- Mahn doostaht doh-rahm
İRLANDACA - Taim i'ngra leat
İSPANYOLCA - Te amo
İSVEÇÇE - Jag alskardig
İTALYANCA - Ti amo
İZLANDACA - Eg elska thig
JAPONCA - Ore wa omae ga suki da
KAMBOÇÇA - Bon sro lanh oon
KATALANCA- T'estim molt
KORECE - Tangshin-i cho-a-yo
KORSİKACA - Ti tengu cara
KÜRTÇE - Ez te hezdikhem
LAOCA- Khoi huk chau
LATİNCE - Vos amo
LETONCA - Es milu tevi
LİTVANYACA - Tave Myliu
LÜBNANCA - Bahibak
MACARCA - Szeretlek
MAKEDONCA - Sakam Te
MALAYCA - Saya sayangkan mu
MALEZCE - Saya cinta kamu
MAYACA - Canda munani
NORVEÇÇE - Jeg elsker deg
PAKİSTANCA - Mujhe Tumse Muhabbat Hai
PERSCE- Tora dost daram
POLONYACA - Ja cie kocham
PORTEKİZCE- Amo-te
ROMENCE - Te Ador
RUSCA - Ya vas liubliu
SIRPÇA - Ljubim te
SLOVAKCA - Lubim ta
SLOVENCE - Ljubim te
SRİLANKACA- Mama Oyata Arderyi
SURİYECE - Bhebbek
TAHİTİCE - Ua Here Vau Ia Oe
TAYLANDCA - Phom Rak Khun
TUNUSCA - Ha eh bak
UKRAYNACA - Ja tebe koKHAju
VİETNAMCA- Toi yeu em
YUGOSLAVCA - Ya te volim
YUNANCA - S'ayapo
ZULUCA - Mena Tanda Wena

TÜM DİLLERDE

ÜLKE DİLİ "Seni Seviyorum" KARŞILIĞI
Afrikaans
Albanian
Alentejano(Portugal)
Alsacien
Amharic Afekrishalehou
Arabic
Arabic
Arabic
Arabic
Arabic (not standard)
Arabic (not standard)
Ek het jou liefete dua
Gosto De Ti, Porra!

Ich hoan dich gear
Amharic

Afekrishalehou
Ana Behibak (to a male)
Ana Behibek (to a female)
hiboke (male to female)
Ohiboka (female to male)
Bahibak (female to male)
Bahibik (male to female)
Batak
Bavarian
Bengali
Bengali
Berber
Bicol
Bolivian Quechua
Bulgarian
Holong rohangku di ho
I mog di narrisch gern
Ami tomAy bhAlobAshi
Ami tomake bhalobashi.
Lakh tirikh
Namumutan ta ka
qanta munani
Obicham te
Catalan
Catalan
Catalan
Cebuano
Chinese
Corsican
Corsican
Croatian
Czech
Czech
Danish
Dutch
Dutch
T'estim molt (I love you a lot)
T'estime (valencian)
T'estimo (catalonian)
Gihigugma ko ikaw.
(see the entries for mandarin or cantonese!)
Ti tengu cara (to female)
Ti tengu caru (to male)
LJUBim te
miluji te
MILUJU TE! (colloquial form)
Jeg elsker dig
Ik hou van jou
Ik ben verliefd op je
Ecuador Quechua
English
English
Esperanto
Estonian
Estonian
Farsi
Farsi
Farsi (Persian)
Filipino
Filipino
Flemish
French
French
Friesian
Gaelic
German
Greenlandic
Gujrati
canda munani
I love you
I adore you
Mi amas vin
Mina armastan sind
Ma armastan sind
Tora dust midaram
Asheghetam
doostat dAram
Mahal ka ta
Iniibig Kita
Ik zie oe geerne
Je t'aime
Je t'adore
Ik hald fan dei
Ta gra agam ort
Ich liebe Dich
Asavakit
Hoon tane pyar karoochhoon.
Hausa
Hawaiian
Hebrew
Hebrew
Hebrew
Hebrew
Hindi
Hindi
Hindi
Hindi
Hindi
Hindi
Hindi
Hokkien
Hopi
Hungarian
Hungarian
Icelandic
Indi
Indonesian
Indonesian
Iranian
Irish
Italian
Italian
Ina sonki
Aloha I'a Au Oe
Ani ohev otach (male to female)
Ani ohev otcha (male to male)
Ani ohevet otach (female to female)
Ani ohevet otcha (female to male)
Mai tumase pyar karata hun (male to female)
Mai tumase pyar karati hun (female to male)
Main Tumse Prem Karta Hoon
Mai Tumhe Pyar Karta Hoon
Main Tumse Pyar Karta Hoon
Mai Tumse Peyar Karta Hnu
Mai tumse pyar karta hoo
Wa ai lu
Nu' umi unangwa'ta
Szeretlek
Szeretlek te'ged
Eg elska thig
Mai Tujhe Pyaar Kartha Ho
Saya cinta padamu (Saya, commonly used)
Aku tjinta padamu (Aku, not often used)
Mahn doostaht doh-rahm
taim i' ngra leat
ti amo (if it's a relationship/lover/spouse)
ti voglio bene (if it's a friend, or relative)
japanese
Japanese
Japanese
Japanese
Japanese
Japanese
Japanese
Japanese
Japanese
Japanese
Japanese
Japanese
Javanese
Kannada
Kannada
Kiswahili
Klingon
Klingon
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Korean
Kurdish
Kimi o ai shiteru
Aishiteru
Chuu shiteyo
Ora omee no koto ga suki da
Ore wa omae ga suki da
Suitonnen
Sukiyanen
Sukiyo
Watashi Wa Anata Ga Suki Desu
Watashi Wa Anata Wo Aishithe Imasu
Watakushi-wa anata-wo ai shimasu
Suki desu (used at 1st time,when you are not yet real lovers)
Kulo tresno
Naanu Ninnanu Preethisuthene
Naanu Ninnanu Mohisuthene
Nakupenda
gabang
qaparHa' (depends where are you )
No-rul sarang hae (man to woman)
Tangsinul sarang ha yo
Tangshin-ul sarang hae-yo
Tangsinul Sarang Ha Yo
Tangshin-i cho-a-yo (i like you, romantic way)
Nanun tangshinul sarang hamnida
Nanun Dangsineul Mucheog Joahapnida
Nanun Dangsineul Saranghapnida
Nanun Gdaega Joa
Nanun Gdaereul Saranghapnida
Nanun Neoreul Saranghanda
Gdaereul Hjanghan Naemaeum Alji
Joahaeyo
Saranghae
Saranghaeyo
Saranghapanida
Ez te hezdikhem (?)
Lao
Lao
Latin
Latin
Latin (old)
Latvian
Lingala
Lisbon lingo
Lithuanian
Lojban
Luo
Macedonian
Madrid lingo
Malay
Malay
Malay/Indonesian
Malay/Indonesian
Malayalam
Malayalam
Malayalam
Malaysian
Malaysian
Malaysian
Mandarin
Marathi
Marathi
Marathi
Mohawk
Koi muk jao
Khoi huk chau
Te amo
Vos amo
(Ego) amo te (ego, for emphasis)
Es milu tevi (Pronounced "Ess tevy meeloo")
Bahibak
Nalingi yo
gramo-te bue', chavalinha
TAVE MYLIU (ta-ve mee-lyu)
mi do prami
Aheri
sAKAM TE!
Me molas, tronca
saya cintakan mu
Saya sayangkan mu
Saya sayangkan engkau
Saya cintakan awak
Njyaan Ninne' Preetikyunnu
Njyaan Ninne' Mohikyunnu.
Ngan Ninne Snaehikkunnu
Saya Cintamu
Saya Sayangmu
Saya Cinta Kamu
Wo ai ni (Wo3 ai4 ni3 in tonal notation)
me tujhashi prem karto (male to female)
me tujhashi prem karte (female to male)
Mi tuzya var prem karato
Konoronhkwa
Navaho
Ndebele
Norwegian
Norwegian
Op
Osetian
Pakistani
Persian
Pig Latin
Polish
Polish
Polish
Polish
Portuguese
Portuguese (brazilian)
Punjabi
Punjabi
Quenya
Romanian
Romanian
Russian
Russian
Russian
Russian (malincaya)
Ayor anosh'ni
Niyakutanda
Eg elskar deg (Nynorsk)
Jeg elsker deg (Bokmaal)
Op Lopveop Yopuop
Aez dae warzyn
Mujhe Tumse Muhabbat Hai
Tora dost daram
Ie Ovele Ouye
Kocham Cie
Ja cie kocham
Yacha kocham
Kocham Ciebie
Amo-te
Eu te amo
Mai taunu pyar karda
Main Tainu Pyar Karna
Tye-mela'ne
Te iu besc
Te Ador
Ya vas liubliu
Ya tebya liubliu
Ya polubeel s'tebya
Ya Tibieh Lublue
Scot Gaelic
Serbian
Serbocroatian
Serbocroatian
Shona
Sinhalese
Sioux
Slovak
Slovene
Spanish
Spanish
Srilankan
Swahili
Syrian/Lebanese
Syrian/Lebanese
Tha gra\dh agam ort
ljubim te (I kiss you/love you)
Volim te
Ljubim te
Ndinokuda
Mama oyata adarei
Techihhila
lubim ta
ljubim te
Te quiero
Te amo
Mama Oyata Arderyi
Naku penda (followed by the person's name)
BHEBBEK (to a female)
BHEBBAK (to a male)
Tagalog
Tahitian
Tamil
Tamil
Tamil
Tcheque
Telugu
Telugu/india
Thai
Thai
Thai
Thai
Tunisian
Turkish
Mahal kita
Ua Here Vau Ia Oe
Ni yaanai kaadli karen (You love me)
n^An unnaik kAthalikkinREn (I love you)
Naan Unnai Kadalikiren
MILUJI TE^
Neenu ninnu pra'mistu'nnanu
Nenu Ninnu Premistunnanu
Phom Rak Khun (formal, male to female)
Ch'an Rak Khun (formal, female to male)
Khao Raak Thoe (affectionate, sweet, loving)
Phom Rak Khun
Ha eh bak *
Seni Seviyorum
Ukrainian
Ukrainian
Ukrainian
Ukrainian
Urdu
Urdu
Vietnamese
Vietnamese
Vlaams
Vulcan
Welsh
Welsh
Yiddish
Yiddish
Yiddish
Yugoslavian
Zazi
Zulu
Zulu
Zuni
ja tebe koKHAju (real true love)
ja vas koKHAju
ja pokoKHAv tebe
ja pokoKHAv vas
Mujhe tumse mohabbat hai
Main Tumse Muhabbat Karta Hoon
Em ye^u anh (woman to man)
Toi yeu em
Anh ye^u em (man to woman)
Ik hue van ye
Wani ra yana ro aisha
'Rwy'n dy garu di.
Yr wyf i yn dy garu di (chwi)
Ich libe dich
Ich han dich lib
Ikh Hob Dikh Lib
Ya te volim
Ezhele hezdege (sp?)
Mena Tanda Wena
Ngiyakuthanda!
Tom ho' ichema

İstek Üzerine Lazca = Skanda dido oropeyi boğo ,Ma si Porom

SENI SEVIYORUM 'A ESPIRILI YAKLASIMLAR

SENI SEVIYORUM : ANLASILDI, TAMAM.

SENI SEVIYORUM : NE GÜZEL...SENINLE BERABER,BENI SEVEN IKI KISI OLDUK BÖYLECE

SENI SEVIYORUM : HAVALARDANDIR, BANA DA OLUYOR BAZEN.

SENI SEVIYORUM : NEDEN...BEN DE BENIM BILMEDIGIM BIR SEYLER MI GÖRDÜN?

SENI SEVIYORUM : ÇOK HOS...PEKI BASKA NE GIBI HÜNERLERIN VAR.

SENI SEVIYORUM : BENI BU ISLERE KARISTIRMA NE OLUR.

SENI SEVIYORUM : BEN DE SENIN, BENI SEVISINI SEVIYORUM.

SENI SEVIYORUM : ÜZÜLME, ZAMANLA GEÇER.

SENI SEVIYORUM : YORUM YOK.

SENI SEVIYORUM : HADI YA, ÇOK ILGINÇ, EE SONRA.

SENI SEVIYORUM : BEN DE SENI SEVIYORUM... EE, SIMDI NOLCAK ?

SENI SEVIYORUM : HAYIR, IZIN VERMIYORUM...BUGÜN BENI SEVEN YARIN KEDIYI,KÖPEGI DE SEVER...OLMAZ, BEN CIDDI BIRIYIM.

SENI SEVIYORUM : HEMEN SOYUN O ZAMAN.

SENI SEVIYORUM : GÜCÜN BANA MI YETIYOR, AKRANLARINI SEVSENE.

SENI SEVIYO ...

SEVGİYİ PAYLAŞMAK !

INSAN, HER NE KADAR "KARSILIK BEKLEMIYORUM." DESEDE, VERDIGIN SEVGIDEN BIRSEYLER BEKLIYORSUN.
BELKI; "O BANA GÜLERSE BENDE GÜLERIM." DEMIYORSUN.
BELKI: " O BENI SEVMESEDE BEN ONU SEVIYORUM." DIYORSUN.

YÜREGINE EGILIRSEN ,GÖRECEKSIN KI.BU DÜSÜNCELERE RAGMEN BIR KARSILIK BEKLIYORMUSSUN.

VERDIGIN SEVGININ YANSIMASINI GÖRDÜGÜNDE, MUTLU OLMADIN MI?
YA PAYLASILDIGINI GÖRDÜGÜNDE....
SENINLE OLMASA BILE!
TANIMADIGIN INSANLARLA PAYLASILSA BILE! DÜSMAN HUDUTUNDA,
YADA BIR YILANIN KOYNUNDA OLSA BILE,YÜREGINDEN ÇIKAN BU DUYGUYU GÖRDÜGÜNDE,MUTLU OLMADIN MI?
YÜZÜNDE GÜLÜMSEME, KALBINDE BIR ÇIRPINTI OLMADI MI?

O SEVGI KI.BIR SABAH EN UMUTSUZ ANINDA GÜNES GIBI DOGAR," GÜNAYDIN" ILE GELIVERIR."NASILSIN" DIYE FISILTI OLUR.
YADA ÇIÇEKLER DOLU BIR MEKTUPTAN ÇIKAR.SESINI SEVMEDIGIN TELEFONDAN SESLENIVERIR.

ISTE BU ANLAR SENI MUTLU ETMIYORSA, KARSILIK BEKLEMIYORSUN DEMEKTIR.
EGER MUTLULUGUNU KABUL EDIYORSAN, YÜREGINDEKI SEVGININ TÜM KARSILIKLARINI,
FARKINDA BILE OLMADAN ALMISSIN DEMEKTIR.BEN ÇOK MUTLU OLDUM.HALADA OLUYORUM.
SEVGIYE INANDIGINIZ VE DUVAR OLMADIGINIZ IÇIN TESEKKÜRLER.DÜŞTÜK ARDINA, ADININ AŞKINA

SEVMEK
Sevmek;Sevildiğini hissedebilmek,
Sevmek;Sende onu, sevdiğini söyleyebilmektir!..
Sevmek;Yaşamın her anında onu düşünebilmek,
Sevmek;Sahip olunsun olunmasın, sevebilmektir!..
Sevmek;Hep beklentisiz olabilmek,
Sevmek;Her şeyi ama her şeyi,karşılıksız verebilmektir!..
Sevmek;Çağrılmadan yanına gidebilmek,
Sevmek;Çoğu zaman ağlanacak hâle bile gülebilmektir!..
Sevmek;Cepteki son metelikle alınmış simidi ikiye bölebilmek,
Sevmek;Gerekirse sevilenin uğruna ölebilmektir!..
Sevmek;“Delilerle sır boncuğu dizebilmek”
Sevmek;Her çirkinlikte bile bir güzellik görebilmektir!..
Sevmek;Köroğlu’ nun kır atına binmek,
Sevmek;Dünyaya kafa tutabilmektir!..
Sevmek;Kâh bulutların üzerinde gezinmek,
Sevmek;Kâh yeryüzünde sürünmektir!..
Sevmek;“Yetti gayrı” dememek,
Sevmek;Yorulmak nedir, usanmak nedir bilmemektir!..
Sevmek;Aşkın nârında yanabilmek,
Sevmek;Yandıkça “İnsan” olunduğunun farkına varabilmektir!..
Sevmek;Gerektiğinde nefsine “Dur” diyebilmek,
Sevmek;Her şeyden önce gururunu yenebilmektir!..
Sevmek;Her karara saygı gösterebilmek,
Sevmek; Neden ne olursa olsun, kin beslememek, nefret etmemektir!..
Sevmek; İncinsen de, kırılsan da asla küsmemek,
Sevmek;Sanki hiçbir şey olmamışçasına, çarpıp gittiğin kapıdan dönebilmektir!..
Sevmek; Konuşmadan anlaşabilmek,
Sevmek; Soğuk kış gününde paylaşabilmektir bir tek gocuğu,
Sevmek;Nefes alabilmek, Velhâsılı sevmek; Yaşatabilmektir içindeki çocuğu!..

Sevmek inanmaktir.
Sevmek yasamaktir.
Sevdigini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktir.
Sevmek sevdigi olmaktir.
Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. Iki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur.
Sevmek paylasmaktir . Sevdigiyle sevdigini paylasmaktir. Sevdigiyle kalbini bölüsmektir sevmek. Ki tek kalp olunsun.
Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmis gibi görünen sevgiler vardir. Vazgeçis de yoktur sevgide. Yasandikça yasatilir sevilen. Ama kimi zaman sevgili için kimi zamansa sevginin bir geregi olarak saklanir bu asklar. Vazgeçis yoktur, vazgeçmis gibi görünmek vardir o yüzden.
Sevmekte istemek yoktur. Sevgilinin oldugu yerde son bulur istekler. Bir sey varsa istedigin bu senin için degil, sevgili için istedigindir. Ondan O'nun adina istersin. O'nu daha sonsuz sevebilmek için istersin. Sevme özgürlügünü istersin, kabul edilmesini istersin. Istersin ama bir gün gelir bu istekler de son bulur. Kendinden istersin artik. Sevgiliyi daha çok sevmek istersin kendinden. Sonsuz kilmak istersin. Bu yolda sevgili olur mu, olmaz mi bunu sevgilinin istegi belirler.

Sevmek sevgiliyi istememeyi ögrenmektir. Sevmek sevgiliyi sevgili olmadan sevmektir.

Sevmek; sevmek istemektir.
Sevmek, beklememektir. Beklentilerin son buldugu bir duraktir o. Öyle ki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne O'ndan anlasilmayi beklersin, ne onu anlamayi. Ne onun gelmesini beklersin, ne onun Leyla, Mecnun olmasini. Bekledigin bir sey yoktur sevmeyi becermek disinda.

Sevmek, gücenmemektir.
Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi ögrenmek demektir.
Sevgilinin ölüm hançerine bile hayir dememektir sevmek. Onun vurusuna, onun tokadina alinmamaktir, sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektir. Ihanetlere, hainliklere bile üzülmemektir. Sevgiliden gelen öl emrine bile ölürüm diyebilmektir. Kendi elleriyle kalbini bir biçak ucuna koymaktir sevmek.
Sevmek ölmektir.

Sevmek, ölmesini bilmektir.
Sevgili için yasamaktir. Onun eli, kolu, gözü, kalbi olmaktir. Ama artik onun bir seyi olunmadigi bir zaman ölmesini bilmektir! Sevmek, vermektir. Sevmek sevdigi için almasini bilmektir. Almamaya yemin ederek vermektir. Ama almalarda kurtaracaksa

sevgiliyi almasini bilmektir sevmek!
Sevmek, tükenmektir. Sevmekten ölürken tekrar varolmaktir o sevgiden.
Sevmek sevgilinin gel deyisine hayir demektir. Sevgilinin askiyla bogusurken, yüzerken o ask denizinde sevgilinin uzanan eline hayir demektir.

Sevgilinin bakan gözüne bakmamaktir sevmek. Aglayan gözlere sefkat ve tebessümle yanit verebilmektir.

Sevmek, sevgili olmaktir. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktir. Onu yasama döndürecek bir damla su olmaktir. Sevmek sevgilinin limani olmaktir. Sevmek sevdiginin cani olmaktir. Onun ölümü isteyebilecegi cani olmaktir. Sevmek yangin olmaktir. Yanmaktir, kor olmaktir. Dag olmaktir, evren olmaktir. Her sey olmaktir, hiç olmaktir. Alev olup girmektir gönüllere.

Sevmek yürümektir gönüllerde.
Sevmek güvenmektir.
Sevmek onaylanmaktir.
Sevmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yakin olmaktir. Sevmek çok ötelerde olsa bile yasamak ve yakin olmaktir sevgiliye. Yakinliliktir, dogalliktir, özdenliktir sevmek.

Yalansizlik, içtenlilik, ölümsüzlülüktür sevmek. Ilk insanin, Havva'nin Adem'in safligini ve temizligini, çocuk masumlugunu tasimaktir sevmek.

Gözyasi olmaktir, yagan yagmur olmaktir. Bir sonbahar mevsiminin sari yapragi gibi yalniz olmaktir sevmek.

Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir.
Sevmek üsümektir. Sevgilinin yokluguna üsümektir.
Sevgiliyle her seyi göze almaktir sevmek. Ki sevgilinin oldugu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadigi Cennete de gitmemektir sevmek.
Sevmek, sevgiliyi cennet etmektir.
Sevmek bir olmaktir.
Sevmek yasamaktir.
Ve sevmek inanmaktir.

Sevmek bir baskasinin hayatini yasamaktir.
Sevmek sevmesini haketmektir.
Sevmek sevgilinin baktigi yerde, sustugu yerde olmaktir.
Sevmek sevgilisiz geçen gecelerin sabahina varmaktir.
Sevmek saz benizli sabahlarda yasamaktir sevgiliyi.
Sevmek sevmesini bilmektir.
Sevmek ölmesini bilmektir.
Sevmek SEVMEK olmaktir.

ASK olmaktir.
Ask bir kere sevmektir.

Sevmek askin kendisi olmaktir.
Ölümü Özlemeyen Aski Anlayamaz...

ÖZLEDIM...

Hava soguktu ,sen gittiginden beri gittikçe sogumustu...Gözyaslarimda o günden beri azaldi inan bana...
Biraktigin gibi diyiliminan.Artik özlemiyorumda seni,sadece gözlerin geliyor arasira aklima.Sen yoktun ve soguktu iste....
Aklima esti çikip gittim soguga aldirmadan.
Biraz yürüdüm,ellerim ceplerimde,içimse yine senle dopdoluydu.
Birbir geçiyorum senle geçtigim yollari.Kösedeki bakkaldan içmedigim halde sigara aliyorum...senin sigarani! Kar yagiyor...
Bir kartopu yapiyorum sıkıyorum, sıkıyorum, sıkıyorum....
Her sikisimda elimdeki küçük kar topunu,yüregimdeki aci biraz dahaazaliyor...
Biliyorum SEN azaliyorsun... Nedense çöküyorum bir duvar dibine.Kimim ben,nerdeyim??
Üzerime ne giydim onu bile bilmiyorum
Karla kapli yola adini yaziyorum iste! Iste yine seni düsünüyorum.Ayaga kalkiyorum elimde`senin` sigaran
en sevdigin çakmagin -giderken bende unuttugun- ,çakmagi daha sikicakavriyorum biliyorum ona dokunmustun
belki milyonlarcadefa ellerin onun üzerinde gezinmisti tipki bir zamanlar bana dokunduklari gibi....
Hava buz gibiydi ve artik hissetmiyordum ellerimi.
Kafami kaldiriyorum evinönüne gelmisim ,giristeki merdivenlerde oturuyor olmani,kaslarini çatip tipki eskisi gibi bana bakmani ve bana gülümsemeni istiyorum...
Sesini duymak, seni görebilmek istiyorum ama yoksun...
Ellerim bombos ceplerimde,anahtarin sogugunu hissediyorlar artik seninsicakligin yerine....
Anlayamadigim bir sekilde içime isledigini, bir türlü seni aklimdan çikaramadigimi farkediyorum birden!
ama ben seninle yasadiklarimi,seni unutmak istiyorum, geride çoook
geridekalsinlar istiyorum...
olmuyo iste unutmaliyim adini, yüzünü, seninle ilgili herseyi....Sahile iniyorum yürüyerek yeni bir sigara elimde, kutusu ise
paramparça olmus ne zaman yaptim bunu,neden yaptim bilemiyorum...
Içime çektigim her nefeste aci çekiyorum, acin gitgide artiyor!
O an anliyorum SENI unutabilmem mümkün degil...
Unutamiyorum iste ve yine agliyorum söz vermistim oysaki kendime artik aglamak yoktu...
Beni birakip giden SENIN için aglamak..
Yine basaramadim unutamadim seni, tutamadim verdigim sözleri...
Herseyden ve herkesten degerliydin sen!
ÖZLEDIM SENI...ÖZLEDIM

Seni Seviyorum demenin 99 yolu


1. Sık sık seni seviyorum ve sana ihtiyacım var demeyi unutmayın.
2. Yağmurda el ele yürüyün.
3. Aşk şiiri yazın.
4. Radyodan onun için şarkı isteyin
5. Ruj yada traş kremi ile aynaya "seni seviyorum" yazın
6. Çantasına, cüzdanına ya da yastığının altına küçük aşk notları saklayın
7. Kahvaltıda kalp şekilli tostlar yapın
8. Gazetenin kişisel bölümüne aşk notları yazın
9. Şehir içinde fayton gezintisine çıkın
10. Süpriz hafta sonu tatili hazırlayın
11. Sevgilinizin ufak tefek gündelik ev işlerini yapın
12. Ajandasındaki uzak tarihlere ikiniz için randevular yazın.("seni seviyorum", "seni özledim" gibi)
13. En sevdiği restorana rezervasyon yatırın
14. Gidilecek filmi seçmesine izin verin
15. Ona ayak masajı yapın
16. Kalp şeklinde bir kitap ayracı yapın ve okuduğu kitabın arasına koyun.
17. Romantik müzik CD si koyun ve dans edin
18. Sadece ikiniz için sürpriz parti düzenleyin
19. Sevgilinize pofuduk oyuncaklar alın
20. Birbirinizin falını okuyun
21. Birbirinizde en çok sevdiğiniz 10 özelliğin listesini yapın
22. Bu listeyi göze görünecek bir yere koyun.
23. Onun adını vücudunuza dövme ile yazdırın
24. İkiniz için bir fotoğraf albümü hazırlayın
25. Birlikte kampa gidin ve sadece bir uyku tulumu alın.
26. Bir şişede, balonda yada sandwichde aşk notu gönderin
27. Sevdiğini bildiğiniz bir çizgi film karakterini taklit edin
28. Birlikte duş alın
29. Işıkları loşlaştırıp kanepede tv izleyin
30. ''Özür dilerim" deyip, öpüp barışan taraf olun
31. Birbirinize masaj yapın
32. Gün boyunca her saat başı öpüşün
33. Bir sepet dolusu şirin hediyeler gönderin
34. Banyo aynasındaki buhara "Senin için deliriyorum" yazın
35. Kocaman bir kurdele ile yatağınızı paketleyin
36. Onun benzin deposunu doldurun
37. 18 yaşında gibi davranın hatta piercing yapın
38. Sebepsiz yere bir buket çiçekle çıkın karşısına
39. Birlikte Scrabble oynayın, kullanabildiğiniz kadar aşk kelimesi kullanın
40. Ona köpük banyosu hazırlayın, etrafına mumlar yakın
41. Parkta piknik yapın
42. El ele tutuşun
43. Evde mum ışığında romantik bir yemeğe giden yolu gül yaprakları ile donatın.
44. Bir hayır kurumuna sevgiliniz adına bağış yapın
45. Onun kıyafetlerini yerden kaldırın - ve bu konuda hiç birşey söylemeyin
46. Eski siyah beyaz filmlerden seyredip patlamış mısır yiyin
47. İlk randevunuzu yeniden yaşayın
48. Bir oyun yada maç biletleri alarak ona sürpriz yapın.
49. Beklenmedik bir anda onu kucaklayın
50. Üzerinde hiç düşünmeden, ani bir hediye alın
51. Sadece "Seni düşünüyorum" demek için mail gönderin
52. Eve kocaman bir balon buketi getirin
53. Kahvaltısını yatağa götürün
54. Yılbaşı ağacı için ikinizin resmi olan bir süs hazırlayın
55. Elim sende oynayın
56. Arabasını yıkayın ve konsoluna aşk notu bırakın
57. Birlikte bir çiçek dikin
58. Telesekreterine sevimli bir mesaj bırakın
59. Bir geceliğine otelde kalın
60. Karın üzerine melek resimleri çizin
61. Her "merhaba" ve "hoşçakal" ı kucaklayarak ya da öperek mühürleyin
62. Şehir dışına doğru kısa bir araba gezintisine çıkın
63. Geceyi yıldızları seyrederek geçirin ve birlikte dilek tutun
64. Yer ya da mekan umursamadan ara sıra ona göz kırpın
65. Birlikte komik hayvan isimleri düşünün
66. Birbirinize şiir okuyun
67. Doğumgünlerinizi birlikte kutlayın.
68. İkinizin güzel bir resmini cüzdanınıza koyun
69. En sevdiği kitabı yada CD'yi sebepsiz yere ona hediye edin
70. İş yerine şeker, yiyecek, resim ve aşk notları ile dolu bir moral paketi gönderin
71. Bir gece dışarı çıktığınızda insanlara balayında olduğunuzu söyleyin.
72. Kırda yürüyüşe çıkıp birbirinizin baş harflerini ağaca kazıyın
73. Sizin için yaptığı ve sizin sıradan kabul ettiğiniz herşey için küçük teşekkür notları yazın
74. Şömineyi yakın ve şeker pişirin
75. En sevdiğiniz TV şovunu kaydedin ve geceyi konuşarak geçirin
76. Bulaşıkları birlikte yıkayın, sonra birbirinizin ellerine krem sürün
77. Ona bir aşk mektubu yazın, sonra da onu yap boz parçaları gibi kesin
78. Gizli işaretler belirleyin ve kalabalık içindeyken bunları kullanın
79. Takviminize sadece ikiniz için "hafta-ortası" randevusunu düzenli olarak işleyin
80. Çamaşırları birlikte yıkayın
81. Romantik Tiyatro Haftasonu: Birbirinizin en sevdiği romantik sahneleri canlandırın.
Cuma sizinki, Cumartesi onunki
82. Onu işyerinden arayın ve randevu isteyin
83. Sanki birbirinizi bir aydır görmüyormuş gibi davranın
84. Özel birşeyler yapmak için yazılı davetiye gönderin
85. Birbirinize kitap okuyun
86. Penceresinin önünde durun ve romantik bir şarkı söyleyin
87. En sevdiği şekeri montunun cebine saklayın
88. Sesinizi kaydettiğiniz bir kaseti arabasındaki teybe yerleştirip açık bırakın ki arabayı çalıştırdığı anda çalmaya başlasın
89. Açık hava sinemasına gidin
90. İkinizde yatağa girdikten sonra açık kalan ışığı söndürün
91. Fırtına çıktığında birbirinize sıkı sıkı sarılın
92. Ölümsüz aşkınızı telgraf ile açıklayın
93. Romantik bir yemek hazırlayın ve en iyi porselenlerinizde servis yapın
94. Boynuna kocaman bir öpücük kondurarak onu şaşırtın
95. Beklenmedik iltifatlar yapın
96. Bir külah dondurmayı paylaşın
97. Salonun ortasında piknik yapın
98. İkinizin aptal bir fotoğrafını çekin ve çerçeveletin
99. Okuduğu derginin içine aşk kartları saklayın

" aşk filmine iki bilet alınmaz. zaten iki kişilik aşk da olmaz. iki kişinin birbirine aşık olabilmesi için üçüncü kişi şarttir. ıssız bir adada
iki kişi sevişebilir, kavga edebilir, yemeğini paylaşabilir, beraber şarkı söyleyebilir... ama aşık olmazlar. aşk bir başkasına rağmen yaşanan bir
duygudur. düşünebilecek başkaları da varken yalnızca onu düşünmek, sevişebilecek başkaları da varken yalnızca onunla sevişmek istemektir. o yüzden aşk, en az üç kişiliktir. "