MAİLİNİZ VARMI ?

SİTEMİZDEN BEDAVA MAİL ADRESİ
isminiz@neleryokki.com.tr
mail adresiniz sitemizden temin edebilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken tek şey istediğiniz mail adresini ve şifresini yazıp bana mail atmanız

Neleryokki Mail Girişi 1 (POP3 MAİL OKUMA)

Web Mailiniz varmı? tıklayın Email Adres Doğrulama

Mailleri istenmeyen karakterlerden temizlemek için tıklayın
Dilediğiniz Kişiye..dilediğiniz Adres ile Mail göndermek için kod

<?PHP
$from_name 
"Mr. Anonymous";
$from_email "mr.anonymous@sender-domain.com";
$to_email "zahid@somedomain.com";
$subject "Mail Subject";
$message "Your text goes here....";
$headers "From: ".$from_name." <".$from_email.">\r\n";
$headers .= "Reply-To: ".$from_email."\r\n";
mail($to_email$subject$message$headers"-f".$from_email);
echo 
"Mail Sent!";
?>

Çalınan Msn & Hotmail Şifresini Geri Almak

UYARI : İnternet üzerindeki bazı websitelerinde MSN veya Hotmail şifresini geri alan programlar diye açılan başlıklar yalan ve sahtedir. Bu tür programlar içinde sadece virus ve trojan bulunmakta ve bilgilerinizi çalmak isteyen kişiler tarafından yapılmaktadır. Kısacası MSN veya Hotmail şifresini geri alan bir program yoktur. Bu tür programları yükleyerek diğer bilgilerinizi de çaldırmayınız.

Çalınan Msn veya hotmail şifresini geri almak için yapmanız gerekenleri maddeler halinde görmeden önce bazı hatırlatmaları yapmakta yarar var. Çalınan mail veya msn hesabınızı geri almak için hotmail ile yapacağınız yazışmalar ileride ingilizce olabilir bu yüzden ilk önce ingilizce türkçe çevirisi yapan bir program bulun veya ingilizcesi olan bir arkadaşınızdan yardım isteyin. Diğer bir önemli konu ise bu yazdığım dökümanın tam ve detaylı olarak okunmayışı. Eğer çaldırdığınız e-mail veya msn hesabı sizin için önemli ise biraz çaba ve özen gösterip yazdığım dökümanı detaylı olarak satır satır ve madde madde okuyun. Yine de anlamadıysanız google üzerinde daha önceden şifresini çaldırmış olan kişilerin neler yaptıklarını veya nerelerde hata yaptıklarını araştırın.

1) Evet Şimdi … Bir adet çalınmış Msn veya Hotmail adresiniz varsa aşağıdakileri okumaya ve uygulamaya başlayabilirsi

Çalınan hotmail veya MSN adresi için Form dolduralım

Eğer form üzerindeki soruların cevaplarını eksiksiz olarak biliyor ve hatırlıyorsanız bu yöntemi kullanarak çalınan mailinizi geri alabilirsiniz. Bu form üzerindeki sorulara vereceğiniz cevapların net ve kesin olmasına özen gösteriniz.

Sorular arasında bulunan ” What are the email addresses of some of the contacts you’ve recently sent mail to? (Enter one email address per text box.) bölümünü doldururken Hotmail veya Msn kişi listenizde bulunan arkadaşlarınızın e-mail adreslerini tam olarak yazmaya özen gösterin. Sadece isim ve soyad yazmak bazen yeterli olmayabilir. Ayrıca ilgili bölümde her kutuya bir adet mail adresi yazmalısınız.

Formun başlangıç sayfası Türkçe’dir. Daha sonrasında karşınıza ingilizce form çıkacaktır

Link Türkçe: Msn veya Hotmail Kurtarmak İçin Türkçe Form

Link İngilizce: Msn veya Hotmail Kurtarmak İçin İngilizce Form

Link İngilizce – 2: Msn veya Hotmail Kurtarmak İçin Başka Bir İngilizce Form

Cep telefonundan ücretsiz sms ile GMail’e üyelik

İlk önce https://www.google.com/intl/tr/gmail/about/# bu adrese girip telefon numaranızı yazın.Sonra aşağıdaki resimde görünen karakterleri kutucuğa yazıp "Send Code" tusuna basın. İkinci sayfaya gecerken diğer taraftan telefonuza mesaj geldiğini görüyorsunuz.Gelen mesajdaki kodu açılan sayfadaki "Invitation code" yazan yere giriyoruz ve "Next" tuşuna basarak Hesap oluşturma sayfasına ulaşıyoruz.Üçüncü sayfada kullanmak istediğiniz mail adresini oluşturmaya başlıyorsunuz.İstediğiniz adresin uygunluğunu kontrol ettikten sonra "Tebrikler! Gmail’e başarılı bir şekilde kaydoldunuz." mesajını aldığınız anda artık size bir gmail kullanıcısınız.

EMAİLİNİZİN ÖZELLİKLERİNİ NE DERECE KULLANABİLİYORSUNUZ

Merhaba arkadaşlar. Belki bir çoğumuz dikkate almıyor ama bence güvenlik ve spam maillerden (sizin isteğiniz olmadan size gönderilen reklam amaçlı maillere spam denir) korunma açısından çok önemli bir konu. Önce kısa kısa bilgi verip sonra dilimin döndüğünce konunun önemini anlatmaya çalışacağım. Anlatırken de elimden geldiği kadar en alt seviyede anlatmaya çalışacağım. Bu maili bilgisayarı yeni öğrenen, ilk defa internete mail atmaya hazırlanan birinin bile anlayabileceği kadar basit bir dille anlatmaya çalışacağım. Bu yüzden bir çoğunuza çok gereksiz şekilde basit anlattım gibi gelecektir.

From (Kimden):  Mektubun kimden geldiğinin bilgisi bulunur. Yani elektronik mektubu gönderen kişinin elektronik mektup adresi yer alır. Bu kısımda e-maili gönderen kişinin e-mail ayarlarına bağlı olarak adı veya e-mail adresi görünebilir.

To (Kime):  Mektubunuzun kime gittiğinin bilgisi bulunur. Yani bu kısımda, elektronik mektubu kime gönderecekseniz, emailinizin gönderileceği kişilerin elektronik mektup adresleri yer alır.
Bu kısma e-mail gönderilecek kişinin e-mail adresi açık bir şekilde yazılmalıdır. Ör: neleryokki@mynet.com

Eğer posta birçok kişiye aynı anda gönderilecekse, maillerin aralarına virgül koymak suretiyle birçok kişinin e-mail adresi yazılır. Ör: cem@mynet.com, ahmet@yahoo.com, derya@gmail.com, metin@kolaymail.com gibi.

Subject (Konu): Kısaca mektubun ne ile ilgili olduğu, yani konusu, amacı yazılır. (Genellikle birkaç kelime yazılır.)

Cc (Carbon Copy): Türkçe email servisi veren emaillerde mail yazmaya kalktığınızda "bilgi" adıyla gözünüze görünür. e-postanın kopyasını başka bir kişiye ya da kişilere göndereceksek onları bilgilendirmek amacıyla  e-mail adresleri yazılır. Cc kısmına adresini yazdıkların kişiler, senin maili kime gönderdiğini (to kısmında senin maili kime gönderdigini) ve Cc kısmındaki kendileriyle beraber emailin gittigi diğer kişileri de görür. Maili gönderdiğin kişi de Cc kısmındaki mailin gittigi diğer kişileri, yani kendisine gönderdiginiz emailden kimlerin haberi olduğunu görür.(Genellikle, e-posta içeriği ile 2. dereceden ilgili kişileri bilgilendirmek, bu maili onların da görmesi içindir).

Bcc {Blind (görünmez) Carbon Copy}: Tek fark Cc nin gizli hali. Türkçe email servisi veren emaillerde mail yazmaya kalktığınızda "gizli" olarak gözünüze görünür. Kullanımı Cc ile aynı. Yalnız, maili gönderdiginiz, yani mailinizi alan kişiler To: ve Cc: alanlarındaki bilgileri görebilmelerine karşın, Bcc: alanındaki bilgileri, bcc ye yazılarak bcc den gönderilen  mail adreslerini göremezler. Bcc kısmındakiler ise birbirlerini göremezler ama mailin kime gittiğini (yani to kısmını) ve kimlerin bu mailin gittiginden bilgilendirildiklerini (yani Cc kısmını) görürler.

Merhaba grubum. Bu bilgilerin işinize yarayacağını düşünüyorum. Bir tavsiyede  bulunup (email göndereceğiniz kişilerin adreslerinin başkalarının eline geçmemesi açısından önemli) dilimin döndüğü, anlatabildiğim kadarıyla söylemek istediğimi anlatayım.

Size tanımadığınız insanlar yada kendi şirketlerinin reklamını yapmak için firmalar size mail gönderdiğinde "ya bu adamlar benim mail adresimi nerden buluyor?" dediğiniz olmadı mı hiç?". Hiç tanımadığınız insanlardan mailler alıyor ve hatta msn davetleri alıyor musunuz. Evet, bu olay çok oluyor. Meğer bakın işin aslı neymiş? Hadi okuyalım birlikte ve artık daha dikkatli olalım. Bu maili dikkatlice ve anlayarak okuyun ve listenizdeki arkadaşlarınızla da paylaşarak onları da bilgilendirin.

Eğer Mailinizi 1 den fazla kişiye ve gruba yollayacaksanız Bcc yi kullanın. Diyelim ki bir mail hazırladın ve bunu adres defterindeki herkese göndereceksin. Mailini hazırladıktan sonra, mailini göndereceğin bütün email adreslerini to (kime) yerine Bcc kısmına yaz, to (Kime) kısmına da kendi adresini yaz. Yani maili kendi kendine de gönder. Böylece Bcc kısmına mailini yazdığın 1000 kişi de olsa, 1000 kişiye de aynı anda maili gönderecek olsan, emailini alacak kişilerin hiçbiri birbirini göremeyecek, sanki emaili sadece sizden (to, yani "kime" kısmına da kendi emailini yazdığın için emailin sadece sizden geliyor görürler.)kendilerine gelmiş, başka kimseye gitmemiş zannedecekler, yani mailinizin gittiği diğer adresleri göremeyeceklerdir. Bcc deki adreslerin hepsi to kısmını görür ama birbirini göremezler. Ama Bcc ye emailinizi göndereceginiz kişilerin emaillerini yazdıktan sonra isterseniz to kısmını tamamen boş bırakabilirsiniz, böylece Bcc kısmında email adreslerini yazdığın kişiler (Ve Cc dekilerde dahil, eğer Cc ye de email adresi yazmışsan) Kime (to) kısmını boş görecek, sanki email hiç kimseye gitmemiş gibi göreceklerdir ama bu mail bütün Cc ve Bcc ye yazdığın email adreslerine gidecektir.

Mailinizi toplu yollayacaksanız maili göndereceginiz adresleri mutlaka Bcc ye yazın ki başkaları (ornegin kötü niyetli kişiler olabilir yada mail adreslerini spam amaçlı kullanan kişi yada şirketler olabilir) listenizdeki email adreslerini alamasın ve arkadaşlarınız bu durumdan, yani sizin dikkat etmemeniz yüzünden zarar görmesin.

Ayrıca şu da önemli. Diyelim ki bir arkadaşınız size email gönderdi ve bu emaili beğendiniz ve bu size arkadaşınızdan gelen emaili, kendi kişi listenizdeki email adresi bulunan kendi arkadaşlarınıza ileterek onlarla da paylaşmak istiyorsunuz. İlet dedikten sonra emailin içinde bu emailin size kimden,hangi email adresinden geldiği(size emaili gönderen arkadaşınızın emaili ve ayrıca size emaili gönderen kişi sizle beraber başka arkadaşlarına da emailini toplu olarak göndermişse, maili size gönderen arkadaşınızın sizle beraber emaili diğer gönderdiği diğer bütün adresler) bellidir ve o emailleri de silerek gönderin ki, karşı taraf emailin size kimden geldiğini ve de size o maili gönderenin email listesindeki arkadaşlarını da göremesin.

Not 1: Bu bilgilerin dogruluğunu kontrol etmek isteyenler (olur ki bilgisayarda ya da internette yeni olabilecek arkadaşlar varsa) googleden From, Cc, Bcc, Subject olarak yazıp aratabilir ve doğruluğunu gözleriyle görebilirler.

Not 2: Bu emailimi yazarken emailimin başında "Anlatırken de elimden geldiği kadar en alt seviyede anlatmaya çalışacağım(bu maili bilgisayarı yeni öğrenen, ilk defa internette mail atmaya hazırlanan birinin bile anlayabileceği kadar basit bir dille anlatmaya çalışacağım.) demiştim. Bu yüzden genellikle kullanılan mail servislerine göre açıklama yapayım.

Mynet kullanıcıları için açıklama: Mynet kullanıcıları göndermek istedikleri emaili hazırlayıp göndermek için "adres defterimden ekle" dediklerinde çıkan kutudan bu emaili kime To, kime Cc ve kime Bcc ile göndereceklerine karar verip (bu kutuda email listenizde kayıtlı olan her arkadaşınızın emailinin önünde To, Cc ve Bcc seceneklerini işaretleyebileceğiniz ufak kutucuklar var) ilgili kutuyu işaretleyip gönderebilirler.

Hotmail kullanıcıları için açıklama: Hotmail kullanıcıları emaili göndermeye hazır olduklarında farenin imlecini önce Bcc de tıklasınlar (farenin imleci Bcc de görünüp kaybolsun) sonrada sağ taraftaki kişi listenizdeki göndermek istediğiniz arkadaşlarınızın email adreslerine tıklayın, her tıkladığınız adres Bcc ye gidecektir.

Yahoo kullanıcıları için açıklama: Yahoo email kullanıcıları emailini yazarak hazırlayıp göndermeye hazır olduğunda, To kısmının hemen üzerinde görecekleri  insert adress (adres ekle) yazısına tıklayarak açılan kutudan ilgili kutuyu işaretleyip (bu kutuda email listenizde kayıtlı olan her arkadaşınızın emailinin önünde To, Cc ve Bcc seçeneklerini işaretleyebileceğiniz ufak kutucuklar var) sonra da insert checked contacts tıklayarak maillerini gönderebilirler..

Gmail kullanıcıları için açıklama: Gmaili kullanan arkadaşlar email yazmak için Compose (posta oluştur) dediklerinde Cc ve Bcc yi çok kolay göreceklerdir.

Outlook kullanıcıları için açıklama: Outlooku yeni yeni kullanmaya başlayanlar için ufak bir bilgi vereyim. Outlook ayarını ilk yapıp kullanmaya başladığınızda sanki outlookta Bcc yokmuş gibi görünür. Yani posta oluştur deyip açılan sayfada emailinizi yazıyorsunuz ama burada Bcc göremiyorsunuz. Bu durumda Görünüm menüsünden "tüm üst bilgi" seçeneğini tıklayın, böylece  bcc meydana çıkacaktır. Sonra da araçlardan alıcıları seç diyerek mail göndereceğiniz adresleri to, cc ya da bcc ye aktarabilirisiniz.

Umarım bu email işinize yarar, sizin ve arkadaşlarınızın güvenliği açısından gerçekten çok gerekli. Umarım bu konuda biraz olsun faydalı olmuşumdur. Sizlerde bu maili arkadaşlarınızla paylaşarak onların güvenliğine katkıda bulunun.

Hotmail.com.TR , msn.com.TR , live.gen.TR uzantılı mail isteyenler

1-) Bu sayfaya gidiniz: https://signup.live.com/

2-) Açılan sayfadaki 'Kaydol' bağlantısına tıklayınız. (Sağ üst köşede 'Oturumu Kapat' bağlantısı varsa, önce bu bağlantıya ardından da tekrar birinci adımdaki bağlantıya tıklayınız)
3-) Web tarayıcınızın adres satırına aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırdıktan sonra enter tuşuna basınız:
javascript:function r(q){} function s(q){e[q] = new Option(a[q],a[q])}; r(e = document.getElementById("idomain").options);r(d="live.");r(a = new Array("hotmail.com","hotmail.co.uk","hotmail.com.tr","msn.co m.tr",d+"com",d+"gen.tr",d+"be",d+"ca",d+"co.uk",d+"de",d+"f r",d+"it"/*Forumuz.biz*/,d+"nl")); for (i=0;i<a.length;i++){ s(i ) }alert("Başarılı - yeni uzantılar eklendi!");