1. Seksi silah olarak kullanmak. Kadınlar ilişkilerindeki kavga sırasında kendi üstünlüklerini göstermek yerine erkeklere en zayıf noktalarından saldırmayı tercih ediyorlar; seks.
2. Durmaksızın konuşmak. Çoğu kadın konuşmayı çok sever ve eğer onlara bir fırsat verirseniz durmazlar. Erkeklerin bundan nefret etmesinin sebebi ise kadınların söylediklerine önem vermediklerinden değil ancak herşeyin saniyelik detaylarını öğrenmek istemediklerinden.
3. Yorgunluktan bayılana kadar alışveriş yapmak. Pek çok kadın için söz konusu alışverişe geldiğinde 24 saat onlar için yeterli olmaz. Bir kadın herhangi bir vitrinin önünde yemeyi, içmeyi ya da herhangi bir sorumluluğunu düşünmeden saatlerini geçirebilir.
4. Gereğinden fazla duygusal olmaları. Kadınlar herşeyle ilgili ağlayabilirler. Bir film sahnesi ya da kesilen bir saç parçasına. Bu durumda bir erkeğin ise yapabileeği tek şey vardır; kadının omzunda ağlamasına izin vermek.
5. Erkeklerin kişisel alnlarını işgal etmek. Kadınlar, erkeklerin bütün boş vakitlerini kendileri ile geçirmelerini isterler.
6. Şifreli konuşmak. Eski bir soru olan “şu anda ne düşünüyorsun?” aslında kadınların erkeklerin gerçek duygularını öğrenmek için kullandıkları şifreli bir sorudur.
7. Herşey için erkeklere ihtiyaç duymaları. Kadınlar erkeklerine sarılmak için, tutmak için ya da kendilerine ne kadar özel olduklarını söylemeleri için yani her daim erkeklere ihtiyaç duyarlar.
8. Kıskançmış gibi yapmak. Bazen bir erkeğin ağzından çıkan bir kadın ismi kendi hayatlarının sonu anlamına gelebilir.
9. Diğer kadınları eleştirmek. Erkekler neden bir kadının başka bir kadına küçük bir kompliman bile yapamadığını anlamazlar.
10. Dürüstmüş gibi davranmak. Çoğu kadın kendini çok dürüst bir insn olarak sunmaya bayılır. Ancak herkesin çok dürüst olduğu bir dünyada yalanın ne işi var!