Eğlenceli Dakikalar İçin SAKA'lar

1-Masaüstündeki Simgeleri Yok edin

Arkadaşınız bilgisayar başında değilken birkaç saniyede yapabileceğiniz bu işlem arkadaşınızı bayağı şaşırtabilir. Masaüstüne sağ tıklayın ve görünüm bölümünde "Masaüstü öğelerini göster" seçeneğindeki onayı kaldırın. Gene aynı seçeneğe tıklayarak masaüstünü eski haline getirebilirsiniz.

2-Ekran Yönünü Değiştirme

Ekranın yönünü değiştirmek, nereden yapıldığını bilmeyen bir kullanıcı için oldukça sinir bozucu bir durum yaratır. Masaüstüne sağ tıklayıp ekran çözünürlüğünü seçin. Açılan pencerede "Yön" başlığına gelin ve "Dikey", "Yatay (döndürülmüş)", "Dikey (döndürülmüş)" seçeneklerinden birini seçip "Uygula" butonuna tıklayın. (Klavye tuşlarıylada yapılır :)

3-Fare İmlecini Değiştirme

Denetim Masası'nda "Fare" bölümüne girin ve açılan pencerede "İşareçiler" sekmesine gelin. Burada göreceğiniz gibi "Normal Seçim" standart ok şekline sahip.Değiştirmek için "Normal Seçim" satırı seçiliyken aşağıdaki "Gözat" butonuna tıklayın ve Aero busy işaretlerinden birini seçin. Eğer isterseniz başka biçimler de seçebilirsiniz ama şaka için etn etkilisi meşgul işareti olacaktır.

Saat Yerine Yazı Koyma

Bu şaka biraz daha vakit alabilir ama etkilidir. Ekranın sağ alt köşesinde saat yerine kısa bir yazı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle Denetim Masası'nda "Bölge ve Dil" bölümüne girin ve "Birimler" sekmesinde "Ek ayarlar..." düğmesine tıklayın.Açılan pencerede Saat sekmesine gelin. Burada AM simgesi ve PM simgesi kısımlarına istediğiniz bir yazıyı yazın. Ardından Kısa saat ve Uzun saat kutularına küçük harfle tt yazıp "Uygula" düğmesine tıklayın. Artık AM alanına yazığını yazı öğleden önce PM alanına yazdığınız yazı da öğleden sonra saat kısmında gözükecek. Tabii arkadaşınız bu değişikliği hemen fark edemeyebilir.