3D GALERİ/İLLÜZYON VE İLGİNÇ RESİMLER

Resimleri Büyütmek için üzerlerine tıklayın

illusion1.gif
Çizgiler
illusion101.gif
illusion101
illusion11.gif
illusion11
illusion2.gif
illusion2
illusion20.gif
illusion20
illusion21.gif
illusion21
illusion23.gif
illusion23
illusion25.gif
illusion25
illusion26.gif
illusion26
illusion28.gif
illusion28
illusion3.gif
illusion3
illusion33.gif
illusion33
illusion39.gif
illusion39
illusion4.gif
illusion4
illusion42.gif
illusion42
illusion45.gif
illusion45
illusion46.gif
illusion46
illusion47.gif
illusion47
illusion49.gif
illusion49
illusion50.gif
illusion50
illusion51.gif
illusion51
illusion52.gif
illusion52
illusion53.gif
illusion53
illusion54.gif
illusion54
illusion61.gif
illusion61
illusion63.gif
illusion63
illusion65.gif
siyah noktayı bul
illusion72.gif
Resim
illusion73.gif
Resim
illusion74.gif
Ördekmi? Tavşanmı*
illusion77.gif
Resme Bakın
illusion78.gif
illusion78
illusion79.gif
Hangisi Düz?
illusion80.gif
Kaç Bayan?
illusion81.gif
Hangisi Önce
illusion83.gif
illusion83
illusion84.gif
Hangisi buyuk
illusion86.gif
Ters cevirin
illusion87.gif
tersten gorunus
illusion9.gif
illusion9
illusion92.gif
illusion92
illusion93.gif
illusion93
illusion95.gif
illusion95
illusion10.jpg
Yaklaşın.noktaya bakın
illusion100.jpg
Merdiven
illusion102.jpg
illusion102
illusion14.jpg
Toplar nerede
illusion16.jpg
üst katmı..altmı?
illusion17.jpg
çatal kaç uçlu
illusion19.jpg
Nasıl olur
illusion24.jpg
resme iyi bakın
illusion29.jpg
illusion29
illusion98.jpg
resme bakın
illusion35.jpg
illusion35
illusion36.jpg
illusion36
illusion37.jpg
üçgene bakın
illusion41.jpg
illusion41
illusion43.jpg
Resme iyi bakın
illusion58.jpg
illusion58
illusion6.jpg
illusion6
illusion60.jpg
illusion60
illusion62.jpg
Okuyun
illusion68.jpg
bunlar olurmu?


Sağdaki çizgimi uzun soldakimi?
(ikiside Eşit boyda)

illusion70.jpg
illusion70
illusion75.jpg
resme bakın
illusion76.jpg
Resime bak
illusion8.jpg
illusion8
illusion7.jpg
iyi bakın
illusion82.jpg
Resmi çevir..
illusion85.jpg
8=İyi
9= mükemmel
10=süper
11=Bulan çıkmadı
kaç insan yüzü var?
illusion88.jpg
hangisi buyuk
illusion89.jpg
illusion89
illusion90.jpg
spiralmi?
illusion91.jpg
illusion91
illusion94.jpg
üçgen !!
illusion96.jpg
illusion96
illusion97.jpg
illusion97

Saksafoncu yada bir surat


Çok klasik bir resim...
Yaşlı yada genç bir kadın görebilirsiniz bunda.


Şunu bir okuyun, ne yazıyor söyleyin...

% 99.9 ihtimalle Yanlış okudunuz bir daha yavaş okuyun


Filin bacaklarında bir terslik yok mu sizce de?


Boyle bir cisim 3 boyutlu evrende var olamaz

Çatalın kaç ucu var?

Can you tell the difference between a horse and a frog?
Bir kurbaga ile bir at arasındaki farki soyleyebilir misiniz? Watch closely... Yakından bakın
 

BEBEGI GOREBILIYOR MUSUNUZ?


 
CAN YOU SEE THE BABY? 

Çizgiler yamuk gibimi görünüyo? ama hepsi parlel ve düz


  THERE'S A FACE IN HERE. CAN YOU SEE IT?
 
Bu resimde gizli bir yüz var. Onu görebiliyor musunuz?
how steady are your eyes? stare at the center of this circle. simply gaze into the cross in the center and try not to move.
if done right, the outer circles should appear to eventually fade or disappear completely. give it a try!

Gözleriniz iyi görüyor mu ? Resmin merkezindeki + işaretine kıpırdamadan yoğunlaşın. Kenardaki pembe dairelerin yok olduğunu göreceksiniz !


 

CAN YOU SEE THE THREE WOMEN?
 

ÜÇ KADINI GÖREBİLİYOR MUSUNUZ?

(Single Image Random Dot Stereograms)

Hani olur ya aktüel'in arka sayfalarında falan, onlar işte, şaşı bakınca 3 boyutlu bir görüntü oluşuyor, nasıl bakıldığını da fazla ayrıntılı anlatamayacağım hiç, doğuştan bir yetenek gerektiriyor galiba, böyle şaşı bakacaksınız işte, bir derinlik oluşacak orda sora 3 boyutlu bir şeyler göreceksiniz...


WEIRD WALKING COW.....
Warning: Do not view while drinking.

  TUHAF YURUYUSLU INEK (UYARI: İçki içerken izlemeyiniz)

 
CAN  YOU SEE THE KISSING COUPLE?
OPUSEN CIFTI GOREBILIYOR MUSUNUZ?

 
CAN YOU SEE 10 FACES IN THE TREE
AGACTAKI 10 YUZU GOREBILDINIZ MI?  
KİŞİLİĞİNİZ HAKKINDA BİLGİ VEREN OPTİK İLLÜZYONLAR

Resimleri Büyütmek için üzerlerine tıklayın !

Orman veya Kedi

Bu fotoğrafa ilk baktığınızda ne gördüğünüzü bize söyleyin. Burada muhtemel olan iki cevap vardır. Ya gün batımının önünde duran üç ağaç gördünüz ya da bir kedinin yüzü! Eğer üç ağacı  görüyorsanız, muhtemelen çok anlayışlı birisiniz. Aynı zamanda çok rahat bir kişiliğiniz olduğunu gösterir, hiçbir şey yapmadan saatler geçirebilirsiniz.

Ne Demek :Öte yandan, kedinin veya kaplanı gördüyseniz muhtemelen daha kararlısı birisiniz. Avının peşinden giden, başka hiçbir şey düşünemeyen büyük bir kediye benzediğinizi söyleyebiliriz. Kararlarınıza bağlı kalmayı tercih eden kararlı biri olduğunuz anlamına gelir. Gördüğünüz gibi, iki olasılığın da çok farklı sonuçları var!

Ses veya Görüntü

İçe dönük mü yoksa dışa dönük bir kişiliğiniz olduğunu biliyor musunuz? Bu görselleri değerlendirmek kişiliğiniz hakkında daha çok fikir sahibi olmanızı sağlar. Bu resimde genelde insanlar ya bir saksafon çalanı görür ya da bir insan yüzünü görür! Resimde müzisyenin olduğunu düşünüyorsanız, dışa dönük bir kişiliğe sahip olmalısın. Herhangi bir partinin hayat damarısınız, sosyalleşmenin tadını çıkarın! İnsanlar istemeden de olsa sizin etkiniz altında kalabilir. Öte yandan bu durum sizin tükenmenize sebep olabilir. Ara sıra biraz dinlenmeye özen gösterin.

Ne Demek :Peki bunun yerine bir yüzün ana hatlarını görüyor olmanız ne anlama geliyor? Bu, içe dönük biri olduğunuz anlamına gelir. Partilerde ve büyük toplantılarda öne çıkan biri değilsiniz muhtemelen. Bu çok kişinin bulunduğu ortamlarda bulunduktan sonra fiziksel ve duygusal olarak tükenmiş hissetmeniz çok olası. Sizin için ideal gece evde zaman geçirmek, ya bir kitapla bir köşeye kıvrılmak ya da televizyon izlemek olacaktır.

Büyü veya Cadı

Aşağıdaki resimde neler gördüğünüzü bize söyleyin. Bunun bir yüz fotoğrafı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yoksa onun elinde bir cadı olduğunu mu görüyorsunuz? Eğer ilki ise, muhtemelen rahat bir tavrı olan kolayca iletişim kurulabilen bir insansınız. Sempatik olduğunuz için insanlar muhtemelen sizinle sorunlarını paylaşma eğilimindedir.

Ne Demek :Peki ya cadının onun yerine diz çökmüş bir şekle asasını salladığını gördüyseniz? Bu sizin hırslı bir insan olduğunuz anlamına gelir. Size verilen her görevin altından kalkabilir ve hayatınızın farklı yönlerinde kendinizin rekabetçi olduğunuzu hissedebilirsiniz. Hırslı olmanın kötü bir tarafı yoktur, ancak kendinizi fazla kaptırmadığınızdan emin olun.

Hareketli veya Değil

Gözlerimizin bize oyun oynadığı zamanlar vardır. Bu fotoğrafa bakın. Bu fotoğrafta bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Bu bir GIF değil, peki nasıl oluyor da hareket ediyor gibi görünüyor? Endişelenmenize gerek yok! Bu senin bir sorunun olduğu anlamına gelmiyor.

Ne Demek :Gözlerin gayet iyi görüyor. Bu illüzyonun beyninizle bir ilgisi var. Baloncukların hareket ettiğini görürseniz, müziğe yatkın olma şansınız yüksektir. Bu iyi bir kulağa sahip olmak ya da  piyanoda virtüöz olmaya kadar her şey anlamına gelebilir. Her halükarda, muhtemelen bir ritim duygunuz var!

Maymun veya Ağaç

Bu fotoğrafta bir ağaç var mı? Cevabınız hem evet hem de hayır olabilir. Eğer ilk fark ettiğiniz şey bir ağaçsa, düzenli biri olduğunuza bahse gireriz. Doğuştan bir lider ve problem çözücü olma ihtimaliniz var. Bunlar sahip olabileceğiniz için iyi niteliklerdir, sadece mavi gökyüzünü görmek bile sizi harekete geçirebilir.

Ne Demek :Ama bir maymun gördüyseniz ne anlama geliyor? Maalesef kendinize çok sert davranıyor olabilirsiniz. Öte yandan, aslan sizin için en önemli şeylerden biriyse, muhtemelen onun kadar güçlü bir kişiliğe sahipsiniz. Balığı ilk anda gördüyseniz, muhtemelen işlerin her zaman yoluna gireceğine dair olumlu kalan bir insansınız.

Ağaç veya BebekAğaç veya Bebek

Yeterince uzun bir süre fotoğrafa bakarsanız, üç ayrı şeyi tanımlayabilirsiniz. Bebeği görebildiniz mi? Eğer ilk fark ettiğiniz şey buysa, muhtemelen yalnız kaldığınız zamanları çok seviyorsunuzdur. İnsanları sizi yüz üstü bırakmasını istemiyorsanız, dikkatli olmanız lazım. Ancak ağaçların altındaki koya bakan iki kişi de var.

Ne Demek :Gözünüze ilk çarpan detay o kişi miydi? Öyleyse, muhtemelen çok sayıda ama daha çok yüzeysel arkadaşlar yerine küçük ama sadık bir arkadaş grubuna sahip olmayı tercih edersiniz. Öte yandan, ilk fark ettiğiniz şey ağaçlarsa enerji dolu bir kişiliğiniz olduğuna bahse gireriz! Muhtemelen bazen kendinizi geri çektiğinizde hayattaki çeşitliliğin tadını çıkartmaya çalışırsınız

Bu Topların BoyutuBu Topların Boyutu

Genel olarak, optik illüzyonlar beynimizi kandırmak için yapılmaktadır. Çeşitli şekillerde yorumlanabilen ayrıntılı resimler manipüle edilerek bizi yanıltmak için kasıtlı olarak yaratılmışlardır. Ancak, her şeyin bir algıyla ilgili olduğu zamanlar vardır. Bu toplara bir göz atın ve hangisinin daha büyük olduğuna karar verin.

Ne Demek :Arka planda olanın daha büyük olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen doğuştan bir lidersiniz. Bu da sizin detaylara dikkat ettiğiniz anlamına gelir. Öte yandan, diğerinin daha büyük olduğunu düşünürseniz liderliğin size göre olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Buna rağmen, insanlar sizin düşüncelerinize değer verir ve sizden tavsiye ister.

Yüz veya DoğaYüz veya Doğa

Bunu fotoğrafa bir bakalım. Fotoğrafı görür görmez bir doğa manzarasını fark ettiniz mi? Bu sizin  bir iş halleden olduğunuz anlamına geliyor. Muhtemelen anı yaşıyor ve maceralarınızın tadını çıkarıyorsunuz. Mümkün olduğunca bir rutininizin olmasından hoşlanmazsınız. Aynı şeyi defalarca yapmaktan sıkıldığınız için mümkün olan her şeyi karıştırdığınızda daha iyi yaparsınız.

Ne Demek :Bu fotoğrafta manzara değil de gizli yüzü de görmüş olabilirsiniz. Görmediyseniz, çerçevenin alt ucuna doğru bakıyor demektir. Bunu bizim ipucumuz olmadan bulduysanız, muhtemelen düzenli bir insansınız. Planlayıcı rolünü üstlenmeyi seviyorsun! Bahse girerim yarın ne yapacağını zaten biliyorsun.

Yırtıcı Bir Hayvan veya AvYırtıcı Bir Hayvan veya Av

Bize bu fotoğrafta ilk başta neyi fark ettiniz. Zebraysa, diğer insanların varlığından zevk alıyor olmalısınız. Üstelik, oldukça geveze birisiniz. Kısa bir süredir tanıdığınız insanlarla konuşmak sizin için zor değil. Bir şeyleri planlamak yerine akışına bırakmayı seviyorsunuz.

Ne Demek : Bu fotoğrafta aslan gözünüze çarpıyorsa, size bazı şeylerin doğru gelmediğini gösterir. Muhtemelen sessiz hayatı seviyorsunuz ve zamanınızı küçük bir arkadaş grubuyla geçirmeyi tercih ediyorsunuz. Eğlence söz konusu olduğunda, bunun yerine evde film izlemeyi tercih edersiniz. Kalabalıkta olmayı pek sevmezsiniz ve kendinizle baş başa zaman geçirmek çok hoşunuza gider.

Ne Demekİlk Gördüğünüz Şey

İlk gördüğünüz şey yeri temizleyen hizmetçi miydi? Eğer durum buysa, karmaşık sorunların yanıtlarını belirlemede iyi olduğunuza bahse gireriz. Arkadaşlarınızın tavsiyeye ihtiyaç duyduklarında sizinle konuşmak isterler. Öte yandan, yakadaki bir yüz dikkatinizi çektiyse, benzersiz bir kişiliğe sahip olmalısınız. Hayatı kendi kurallarınıza göre yaşamayı tercih edersiniz. Bunun kötü bir şey olduğunu kim söyledi?

 
Ne Demek :Hepsi bu kadar da değil. Resimdeki kafataslarını hemen gördüyseniz, risk almayı seven korkusuz bir insan olmalısınız. Yataktaki adamı ilk fark ettiyseniz, bunun tersi doğrudur. Peki ya ordaki iki şövalye? Onları kısa sürede gördüyseniz, muhtemelen sizi destek verenlere çok bağlısınızdır. Bale dansçılarını hemen fark edenlerin umutsuz romantikler olduğu söyleniyor. Öte yandan bıyıklı adama odaklanan insanlar, büyük resme bakmayı tercih eden yaratıcılardır!

Yüz veya ÇiçeklerYüz veya Çiçekler

Fotoğraftaki güzel kadın yüzünü her şeyden önce fark ettiniz mi? Hayır, meraklı bir gözünüzün olduğu anlamına gelmez. Bu sadece içinde bulunduğunuz ortama rahatça uyum sağladığınız anlamına gelir. Bu özellik sizi birçok durumda iyi yargılamanızı sağlar. Bu nedenle içgüdülerinize güvenmeye devam etmelisiniz!

Ne Demek : Peki çiçekleri görebiliyorsun ama yüzü göremiyorsan bu ne anlama geliyor? Muhtemelen doğada gevşemeyi ve akışa devam etmeyi tercih ettiğiniz söyleniyor. Bununla birlikte, her şeyi kesin olarak kabul etmek zorunda değilsiniz. Kendinizi biraz huysuz hissederseniz, sadece doğaya gidip biraz rahatlamalısınız.

Kedi veya FareKedi veya Fare

Fotoğrafa bir bakın ve detaylarını iyice gözlemleyin. Resimdeki kedi figürünü hemen gördünüz mü? Eğer durum böyleyse, gerçekçi biri olma ihtimalin çok yüksek. Muhtemelen daha büyük resmi görmekten hoşlanan gerçekçi birisiniz. Sonuçta, gerçekçi olmak gelecek için olan planlarınızı daha  iyi çizmenizi sağlayacak!