ÇAY ÇEŞİTLERİ

Çaykur Resmi Çay Satş Web Sitesi (Resimleri büyütmek için tıklayın)

Çaykur, gelişen pazarın koşullarına uygun olarak kaliteyi, verimliliği ve ürün çeşitliliğini artırarak sektörde en büyük ve öncü kuruluş olamaya devam etmektedir.

ÇAYKUR mamulü çaylar Rize'de bulunan çay paketleme fabrikasında iç piyasaya yönelik 135 çeşit  siyah, yeşil ve organik çaylar,  40 ile 5000 gram arasında değişen gramajlarda, Türk Gıda Kodeksi Siyah Çay Standardına uygun kalitede ve ambalajda paketlenerek pazarlama Bölge müdürlüklerinde piyasaya satışa sunulmaktadır.

Helal Belgeli Firmalar

ÇAYKUR ürettiği çayları değişik ambalajlar içerisinde piyasaya sürmektedir. 

Çay Tarımında Kimyasal İlaç, Üretiminde Katkı Maddesi, kullanılmayan, Natürel, Sağlıklı, ÇAYKUR çayı içiniz.

ÜRETİLEN ÇAY NEVİLERİ

Siyah Çaylar

İmalat Kırığı Çaylar: ( % 45-50)

1- (OF) Orange Fannigs. Çok ince, altınbaşlı imalat kırığı çay 300 - 400 (100 gr/cm3) volüm. Su ekstraktı % 30-36 (Nevi 1)
2- (BOP1) Broken Orange Pekoe. İnce, altınbaşlı ve kıvrım çay 420 - 550 (100 gr/cm3) volüm. Su ekstraktı % 30-34 (Nevi 2)
3- (OP) Orange Pekoe. Az, altınbaşlı ve kıvrım çay 520 - 700 (100 gr/cm3) volüm. Su ekstraktı % 29-34 (Nevi3)

Kırık ( Kırmadan Geçen ) Kırılmış Çaylar: (% 50-55)

4- (F) Fannigs. Çok ince kırık çay 300 - 400 (100 gr/cm3) volüm. Su ekstraktı % 29-33 (Nevi 4)
5- (BOP2) Broken Orange Pekoe. İnce kıvrımlı kırık çay 400 - 530 (100 gr/cm3) volüm. Su ekstraktı % 28-34 (Nevi 5)
6- (BP) Orange Pekoe. Kalın kıvrımlı kırık çay 500 - 640 (100 gr/cm3) volüm. Su ekstraktı % 27-32 (Nevi 6)

Dust Çay:
7 (D) Dust Çay. 260 - 310 (100 gr/cm3) volüm. Su ekstraktı % 30-36  (Nevi 7)

Çaykur'da 2015 Yılından itibaren 1. Nevi çay 1 olarak, 2+3 nevi çaylar 2.nevi olarak, 5.ve 6. Nevi Çaylar 3. Nevi olarak 4 ve 7. Nevi çaylar 4.Nevi olarak adlandırılmaya başlanmıştır. 50 no elek altından geçen çaylarda Dust çay olarak adlandırılmaktadır.

Yeşil Çaylar

Yeşil Çay Nevileri
- Antik Yeşil 1
- Antik Yeşil 2
- Kardelen 1
- Kardelen 2
- Turkuaz
- Organik Zümrüt

ÇAY/ÇAY ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

Zümrüt Yeşil Çay Pudrası (150 gr)

Çaykur tarafından üretilen Zümrüt Yeşil Çay Pudrası bitkisel yapısı ile herhangi bir kimyasal katkı maddesi dahil edilmeden üretilmiştir. Bu sayede vucutta;

  • Toksin ve Ödem attırıcı,
  • Kan Şekerini Düzenleyici,
  • Metabolizmayı hızlandırıcı
  • İçeriği itibariyle şifa kaynağı olarak gösterilen ve yıllardır bu şekilde kullanılan maça çayının vücuda pek çok faydasının olduğu söylenmektedir. Bu doğal içerikli bitki çayı vücudun gün içerisinde dinç kalmasına destek olur. 
  • Kateşinler açısından oldukça zengindir. Bu özelliği sayesinde anti-kansorejen etkiye sahiptir. Yapılan araştırmalara göre içeriğindeki polifenollerin, kötü huylu kanser hücrelerini çoğalmasını önlediği ve mesanı, meme ve prostat kanserinin vücutta gelişmesini engellediğini ortaya koymuştur.
  • Zayıflama süreçlerinde daha az yemek tüketildiği zaman vücut halsiz düşebilmektedir. Matcha çayı vücutta tokluk hissi meydana getirebildiği için hem acıkma hissi bastırmaya destek olur hem de vücudun enerjik olmasına yardımcı olur
Kullanım yerleri: Gıda takviyesi olarak, yeşil çay içeceği, pasta, kek , böreklerde ilave katkı ve süsleme vb ..

MATCHA ÇAYI (30 Günlük Detox Çayı)

Şimdi Kendine KENDİNE İYİ BAK Deme zamanı !

Kendine bir bak! İş hayatı, stres, yorgunluklar, çevresel toksinler hayatında. Sağlığına ve yaşam kalitene önem veren birisin belki. Ama güçlü bir başlangıç düğmesine, çabalarını toparlayacak sağlam bir adıma ihtiyacın var.

Kendine Daha İyi Bak

Kendine, bedenine ve ruhuna iyi bakmak için etkili, pratik ve sürdürülebilir çözümler fark yaratır. Matcha çayı gibi.

Nitelikli

Matcha sağlığın için bütünsel bir destek. Güne iyi başlamanın ve kendin için iyi bir şey yapmanın çok iyi bir yolu. Özel ve geleneksel yöntemlerle üretilmiş, sayısız faydalar sunan yeşil çayın güçlü eşsiz bir formu.

Farklı

Kar taneleri sayesinde, tabiatın elleriyle yıkanan, arınan bir çay o. Üstelik kar taneleri doğal ve benzersiz bir aroma da vermiş bu çay'a. Kimileri der ki, sert ve temiz Karadeniz rüzgarının da, yağmur ve güneşin nöbetleşe yarenliğinin de payı varmış bu özgün lezzette.
MATCHA LATTE (3 Ü BİR ARADA)

-MATCHA Latte (Ananaslı)
-MATCHA Latte (Naneli)
-MATCHA Latte (Çikolatalı)
-MATCHA Latte (Vanilyalı)
-MATCHA Latte (Sade)

Maça Latteler 10 gramlık ambalajlar içerisinde 5 Çeşit olarak üretilmektedir.

1 Display = 24 Adet
1 Koli = 288 Adet

Siyah Çay Pudrası  

Kullanım yerleri: gıda takviyesi olarak, Siyah çay içeceği, pasta, kek , böreklerde ilave katkı ve süsleme vb.

Ambalaj: 150 gram

 

ÖZEL SİYAH ÇAY ÇEŞİTLERİ

Nadidem (ÖZEL ÇAYLAR)

Mayıs Ayı ilk 10 günlük en kaliteli çaylardan üretilen hediyelik çaylar.

Nadidem Çay 100 gram ve 200 grm olarak piyasada satılmaktadır.
 
New set of premium bags for the main tea company in Turkey. Nadidem ("my precious") come from premium tea-leaves selections, usually picked by women in a precise festive time of year (early spring). The brands represent the top quality essence of Turkish tea.

Hediyelik Çay 400gr ( Present )

Sevdiklerine, keyifli muhabbetlerin tadını anımsatan kaliteli çay hediye etmek isteyenlerin tercihi. 400 gr' lık karton ambalaj içerisinde 150 gr ve 250 gr' lık teneke kutu olarak satışa sunulmaktadır.

Rize Çayı Hediyelik

Çayın anavatanı Rize' yle özdeşleşen üstün kalitedeki bu çay 500 gr' lık karton ambalajlarda  satışa sunulmaktadır.

 

Rize Çayı (Teneke kutu)

Çayın anavatanı Rize' yle özdeşleşen üstün kalitedeki bu çay 500 gr' lık karton ambalajlarda ve 200 Gr.'lık teneke kutuda satışa sunulmaktadır.

Elek Altı Çay (ÖZEL ÇAYLAR) (Elekaltı, Ayasofya, Tirebolu42, Kemalpaşa, Başkent, Ovit, Kafkasör, Uzungöl, Palandöken, Organik, Erciyes)

Mayıs Ayı ilk 10 günlük en kaliteli çaylardan üretilen hediyelik çaylar.Elek altı Çay 80 gram olarak olarak piyasada satılmaktadır.

New set of premium bags for the main tea company in Turkey.  Elek Alti ("first harvest") come from premium tea-leaves selections, usually picked by women in a precise festive time of year (early spring). The brand represent the top quality essence of Turkish tea.

Özel ürünler özel yerlerde yetişir. Rize vadisi, Karadeniz' in engin mavisiyle zümrüt yeşili tepelerinin birleştiği yerde parlar. Bu havzada yetişen çay, kışın narin beyaz örtüsü karın altında kalarak korunur. Çaykur elek altı çayları bu narin örtünün altından ilk yetişen filizlerden elde edilen yapraklarla üretilen çayımızdır.

 AROMALI SİYAH ÇAY ÇEŞİTLERİ

Tomurcuk Kokulu Teneke ve silindir kutu

Doğal Bergamut esansı ile kokulandırılmış farklı lezzete sahip, çok özel bir çay.

Diğer çaylarla harmanlanarak kullanılabileceği gibi sunulduğu şekilde de zevkle içilebilir. İnce altınbaşlı ve kıvrım (BOP1), az altınbaşlı kıvrım (OP) ve çok ince kırık (F) çaylarla özenle hazırlanmıştır. 125 gramlık teneke ve 200 gram silindir kutularda satılmaktadır.

 

Tomurcuk Kokulu Poşet

Tomurcuk Çayı damak tadını her şeyin üzerinde tutanların çayıdır. Doğal bergamot kokusu ve kullanılan tazecik filiz yapraklarıyla tüm çaylarla harmanlanabilmesi için özel olarak hazırlanmış bir çaydır. Neşeli, keyfine düşkün çay severlerin hayatına renk vermekte üstüne yoktur. 125gr' lık  ve 200gr' lık poşet ambalajlarda satılmaktadır.

 

Karadeniz çayı (Bergamot aromalı)

Karadeniz çayı, yumuşak içim arayan, mola sever, çalışkan insanların hızlıca tüketebileceği bir çaydır. Tadını Karadeniz' in yağmura, kara doymuş çaylıklarından alır ve adını taşır. %100 Türk çayı ve %100 doğal olan Karadeniz Çayı toplu tüketim merkezleri için fiyat-kalite dengesiyle en ideal çaydır.

Piyasada 1000 gramlık paketler halinde satılmaktadır.

Altınbaş Karanfil, Klasik, Bergamutlu

Tepesindeki tomurcuk ve hemen altındaki ufacık, taptaze iki yapraktır Altınbaş' ı altınbaş yapan.

Çay gurmeleri Altınbaş' ı hemen tanırlar! Altınbaşlı ve kıvrımlı çay oranının en çok kullanıldığı çaydır. Damakta ayrı bir tat bırakan altınbaş burukluğu ile hakiki çay lezzetini sunar. Kokusu ve tadıyla, aroma seviyesi en yüksek olan Altınbaş' ın az miktarı ile çok dem sağlanır. Dost sohbetleriniz ve keyifli toplantılarınız için Altınbaş birebirdir. İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan Altınbaş 100 Gr. 'lık teneke kutuda karanfilli, klasik ve bergamutlu olarak 3 farklı çeşitte siz çay severlere sunulmaktadır. .

SİYAH ÇAY ÇEŞİTLERİ

Altınbaş

Tepesindeki tomurcuk ve hemen altındaki ufacık, taptaze iki yapraktır Altınbaş' ı altınbaş yapan. Çay gurmeleri Altınbaş' ı hemen tanırlar! Altınbaşlı ve kıvrımlı çay oranının en çok kullanıldığı çaydır.

Damakta ayrı bir tat bırakan altınbaş burukluğu ile hakiki çay lezzetini sunar. Kokusu ve tadıyla, aroma seviyesi en yüksek olan Altınbaş' ın az miktarı ile çok dem sağlanır. Dost sohbetleriniz ve keyifli toplantılarınız için Altınbaş birebirdir.

 İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan Altınbaş 200gr ve 500gr' lık ambalajlarda satılmaktadır.

 Filiz Çay

Çay bitkisinin filiz yapraklarını yoğun miktarda bulunduran Filiz çay, harman kalitesinin yumuşak içiminde hissedildiği, diğer ÇAYKUR ürünleri gibi katkısız, doğal bir çaydır. Zevkli ve seçici damaklar için doğru adrestir. Her akşam yemeği sonrası mutfağınızda sizi bekler.

Damakta lezzetiyle tat bırakan Filiz çayı, içene "Çay nerede, mutluluk orada!" dedirtir. Filiz Çay 200 gr, 500 gr ve 1000 gr' lık ambalajlarda satılmaktadır.

Tamdem çayı

Tamdem çayı, yumuşak içim arayan, mola sever, çalışkan insanların hızlıca tüketebileceği bir çaydır.

Tadını Karadeniz' in yağmura, kara doymuş çaylıklarından alır. %100 Türk çayı ve %100 doğal olan Tamdem Çayı bergamot aromasını seven siz çay severlerin damak tadına uygun olarak üretilmiştir.

Piyasada 1000 gramlık paketler halinde satılmaktadır.

 Çay Çiçeği

Çay bitkisinin filiz yapraklarını yoğun miktarda bulunduran Filiz çay, harman kalitesinin yumuşak içiminde hissedildiği, diğer ÇAYKUR ürünleri gibi katkısız, doğal bir çaydır. Zevkli ve seçici damaklar için doğru adrestir. Her akşam yemeği sonrası mutfağınızda sizi bekler.

Damakta lezzetiyle tat bırakan Filiz çayı, içene "Çay nerede, mutluluk orada!" dedirtir. Filiz Çay 200 gr, 500 gr ve 1000 gr' lık ambalajlarda satılmaktadır.

Rize Turist

Tüketicilerimiz tarafından en çok tercih edilen paketli çayımızdır. Hafif burukluğunu hoş bir aroma ve renkle tamamlamaktadır. Gün boyu her an içilebilecek bir çaydır. 

Piyasada 200gr, 500gr, 1000gr ve 2000gr' lık ambalajlarda satılmaktadır.

 

Kamelya

O bir kahvaltı dostudur. Yumuşak, damakta hafif tat bırakan Kamelya çayı, harmanlamaya çok uygundur. Fiyat kalite dengesi yüksek olan Kamelya Çayı 100gr, 500gr ve 1000gr' lık ambalajlarda satılmaktadır.

Gap Çay

Doğu, Güneydoğu ve Doğu Akdeniz Bölgelerinde, çeşitli yollardan giren kaçak ve yabancı menşeli çayların, insan sağlığına zararlı ve Türk Gıda Kodeksi'ne aykırı olarak sağlıksız ortamlarda satılması üzerine Çaykur, bölgede Türk çayını etkin kılmak ve bölge insanının damak tadına uygun ve son derece kaliteli " GAPÇAY"ı üretmiş ve sadece bu bölgede piyasaya sunmuştur.

Gap çayı 400 gr' lık özel ambalajında satışa sunulmaktadır.

 

Mezopotamya Çayı 400 Gr.

Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdenizli çay severlerin damak tadına uygun olarak üretilen Mezopotamya Çayı 400 Gr. 'lık özel ambalajında satışa sunulmaktadır.

 

Diyarbakır Çayı

Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesinin damak tadına uygun, itina ile seçilmiş çay filizlerinden üretilen özel harmanlı hediyelik çayımızdır. 400 gr' lık özel ambalajlarda satışa sunulmaktadır./p>

 

Anadolu Filiz

Anadolu Filiz çay tüketici taleplerine göre özel harmanlanmış bir çaydır. Demi ve lezzetiyle farklı Anadolu filiz çay, Anadolu' ya özgü motiflerle süslenen 400gr' lık ambalajında satışa sunulmaktadır.

42 Nolu Tirebolu Çayı

Doğu Karadeniz Bölgesi' nin batısında farklı iklim özelliğine sahip, yüksek kesimlerdeki kaliteli çay yapraklarından özenle üretilmiş, adını yöreden alan, nefis demi ve aroması ile farklı bir tiryaki kitlesi yaratan bu özel çay 80 gr, 200 gr (poşet) ve 500 gr' lık (kutu) ambalajlarda satışa sunulmaktadır.

Kamelya Çayı-Turist Çayı

O bir kahvaltı dostudur. Yumuşak, damakta hafif tat bırakan Kamelya çayı, harmanlamaya çok uygundur. Fiyat kalite dengesi yüksek olan Kamelya Çayı 100gr'lık ambalajlarda satılmaktadır.

Yurdun dört bir yanında girmediği ev, katılmadığı dost sohbeti yoktur! Ona boşuna "Gerçek Sarı" denmez. Herkes ona hayrandır. Köklü geçmişi, nesilden nesile aktarılan nefis aroması ile Rize Turist ailemizin çayıdır. Kaliteli ve ekonomik olan Rize Turist Çayı 100gr' lık ambalajlarda satılmaktadır.

Tiryaki Çay

Günün her saati içilebilecek özel bir harmandır. Kalitesi, ideal tat ve dem oranını lezzetli aromasıyla pekiştiren Tiryaki, hoş içimiyle tiryakilik yaratacak bir damak tadı oluşturur.

İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan Tiryaki çayının tek katkısı yurdun dört bir yanındaki harika insanlara 7/24 sunmaya hazır olduğu sıcacık dostluğudur. Ekonomik olan Tiryaki çayı 500gr, 1000gr, 2000gr ve 5000gr' lık ambalajlarda satılmaktadır.

 

 

 

Çaycı Çayı

Özel harmanıyla Çaykur'un yeni markası yeni damak tadınız.

Ekonomik olan Tiryaki çayı 1000gr, 2000gr ve 5000gr' lık ambalajlarda satılmaktadır.

SÜZEN VE DEMLİK POŞET ÇAYLAR

Altınbaş Demlik Poşet (Sade-Bergamutlu, 200 gr.,  400 gr. ve 1000 gr.)

Tepesindeki tomurcuk ve hemen altındaki ufacık, taptaze iki yapraktır Altınbaş' ı altınbaş yapan. Çay gurmeleri Altınbaş' ı hemen tanırlar! Altınbaşlı ve kıvrımlı çay oranının en çok kullanıldığı çaydır. Damakta ayrı bir tat bırakan altınbaş burukluğu ile hakiki çay lezzetini sunar. Kokusu ve tadıyla, aroma seviyesi en yüksek olan Altınbaş' ın az miktarı ile çok dem sağlanır. Dost sohbetleriniz ve keyifli toplantılarınız için Altınbaş birebirdir.

İçinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan Altınbaş 200 Gr.'lık demlik poşet çayını tomurcuklu (Bergamot Aromalı) veya sade olarak siz çay severlere sunmaktadır.

  40' lı 200gr' lık , 80 li 400 gramlık ve 200 adetli 1000 gramlık ambalajlarda satılmaktadır

Demlik Poşet (200 gr, 400 gr ve 1000 gr)

Demlik poşet çaylar, çay demlemeye vakti olmayanların demlik içindeki kurtarıcısıdır.

Hem demlikten vazgeçemeyen hem de hızlıca çay içmek isteyenler için üretilir. Altınbaşlı ve doğal kıvrımlı, incecik, %100 doğal çaylardan üretilir. Enfes burukluğu ile nazlı nazlı demini salar ve günümüz insanının koşuşturmalı yaşamına ayak uydurur. 40' lı 200gr' lık , 80 li 400 gramlık ve 200 adetli 1000 gramlık ambalajlarda satılmaktadır

Boldem, Büyük Demlik Poşet (25 grm, 30 adet, toplam 750 gr)

Büyük Demlik poşet çaylar, çay demlemeye vakti olmayanların demlik içindeki kurtarıcısıdır. Her biri 25 gram olan 30 adet demlik poşetten oluşmaktadır.

 

Çaycı Çayı

30 gramlık demlik poşet olarakta1 kolide 3 kg olarak toplu tüketim yerleri için satışa sunulmuştur.

Altınbaş Süzme

Tepesindeki tomurcuk ve hemen altındaki ufacık, taptaze iki yapraktır Altınbaş' ı altınbaş yapan. Çay gurmeleri Altınbaş' ı hemen tanırlar! Altınbaşlı ve kıvrımlı çay oranının en çok kullanıldığı çaydır.

Damakta ayrı bir tat bırakan altınbaş burukluğu ile hakiki çay lezzetini sunar. Kokusu ve tadıyla, aroma seviyesi en yüksek olan Altınbaş kolay bardak poşet çaylar çay demlemeye vakti olmayanların bardak içindeki kurtarıcısıdır. Altınbaşlı ve doğal kıvrımlı, incecik, %100 doğal çaylardan üretilir. Günümüz insanının koşuşturmalı yaşamına ayak uydurur. 20' li ve 100' lü 200gr' lık kutularda satılmaktadır.

Altın - Süzme

Siyah süzen poşet çaylar, çay demlemeye vakti olmayanların bardak içindeki kurtarıcısıdır.

Altınbaşlı ve doğal kıvrımlı, incecik, %100 doğal çaylardan üretilir. Enfes burukluğu ile nazlı nazlı demini salar ve günümüz insanının koşuşturmalı yaşamına ayak uydurur. 25' li 50gr ve 100' lü 200gr' lık kutularda satılmaktadır

ÜRETİLEN YEŞİL ÇAY ÇEŞİTLERİ

Yıllar itibariyle Çaykur tarafından gerçekleştirilen yeşil çay üretimi ise; 1986 yılında 176 ton, 1989 yılında 117 ton, 1990 yılında ise 466 ton Çin Tipi yeşil çay üretmiştir. Çintipi Yeşil çay üretimi sonlandırılmış ve daha sonra, yeni kurulan fabrikada 2004 yılında 140 ton japon tipi yeşil çay üretimi yapılmış ve her yıl 100 ton civarında üretim yapmıştır. Yılda yaklaşık 150-200 ton organik ve konvansiyonel yeşil çay üretimi yapılmaktadır. Çaykur Cumhuriyet çay fabrikasında günlük 3 vardiyada 15 ton yaş çay kapasite ile yeşil çay üretimine devam etmektedir. Bunun Yanısıra Yeşil Çay ve Siyah çay öğütülerek pudra yapımıda yine bu fabrikamızda sağlanmaktadır.

Yeşil Çay Sade:Antioksidan özelliğinden dolayı hücre yenileyicidir. Yaşlanmayı geciktirir. Performansı etkiler, yorgunluk, stres ve uyku halini ortadan kaldırır, grip önleyicidir. Diş çürümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Mide ve bağırsak problemlerini hafifletir. Kullanımı romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyon ve kan şekerini ayarlar.Yeşil çayla yapılan kompres ve maskeler cilde canlılık kazandırır. Günde 4-5 fincan yeşil çay içildiğinde vücudunuzu zırh gibi korur.
  
Yeşil Çay Melisalı:Antioksidan özelliğinden dolayı hücre yenileyicidir. Yaşlanmayı geciktirir. Performansı etkiler, yorgunluk, stres ve uyku halini ortadan kaldırır, grip önleyicidir. Diş çürümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Mide ve bağırsak problemlerini hafifletir. Kullanımı romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyon ve kan şekerini ayarlar.Yeşil çayla yapılan kompres ve maskeler cilde canlılık kazandırır. Günde 4-5 fincan yeşil çay içildiğinde vücudunuzu zırh gibi korur.

Yeşil Çay Naneli :Antioksidan özelliğinden dolayı hücre yenileyicidir. Yaşlanmayı geciktirir. Performansı etkiler, yorgunluk, stres ve uyku halini ortadan kaldırır, grip önleyicidir. Diş çürümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Mide ve bağırsak problemlerini hafifletir. Kullanımı romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyon ve kan şekerini ayarlar.Yeşil çayla yapılan kompres ve maskeler cilde canlılık kazandırır. Günde 4-5 fincan yeşil çay içildiğinde vücudunuzu zırh gibi korur.
 

Yeşil Çay Limonlu:Antioksidan özelliğinden dolayı hücre yenileyicidir. Yaşlanmayı geciktirir. Performansı etkiler, yorgunluk, stres ve uyku halini ortadan kaldırır, grip önleyicidir. Diş çürümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Mide ve bağırsak problemlerini hafifletir. Kullanımı romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyon ve kan şekerini ayarlar.Yeşil çayla yapılan kompres ve maskeler cilde canlılık kazandırır. Günde 4-5 fincan yeşil çay içildiğinde vücudunuzu zırh gibi korur.

Yeşil Çay Elmalı:Antioksidan özelliğinden dolayı hücre yenileyicidir. Yaşlanmayı geciktirir. Performansı etkiler, yorgunluk, stres ve uyku halini ortadan kaldırır, grip önleyicidir. Diş çürümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Mide ve bağırsak problemlerini hafifletir. Kullanımı romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyon ve kan şekerini ayarlar.Yeşil çayla yapılan kompres ve maskeler cilde canlılık kazandırır. Günde 4-5 fincan yeşil çay içildiğinde vücudunuzu zırh gibi korur./td>

 
Yaprak Yeşil Çay (Sade):Antioksidan özelliğinden dolayı hücre yenileyicidir. Yaşlanmayı geciktirir. Performansı etkiler, yorgunluk, stres ve uyku halini ortadan kaldırır, grip önleyicidir. Diş çürümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Mide ve bağırsak problemlerini hafifletir. Kullanımı romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyon ve kan şekerini ayarlar.Yeşil çayla yapılan kompres ve maskeler cilde canlılık kazandırır. Günde 4-5 fincan yeşil çay içildiğinde vücudunuzu zırh gibi korur.
  
Yaprak Yeşil Çay (Naneli):Antioksidan özelliğinden dolayı hücre yenileyicidir. Yaşlanmayı geciktirir. Performansı etkiler, yorgunluk, stres ve uyku halini ortadan kaldırır, grip önleyicidir. Diş çürümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Mide ve bağırsak problemlerini hafifletir. Kullanımı romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyon ve kan şekerini ayarlar.Yeşil çayla yapılan kompres ve maskeler cilde canlılık kazandırır. Günde 4-5 fincan yeşil çay içildiğinde vücudunuzu zırh gibi korur.

Burcum Yeşil Çay:Antioksidan özelliğinden dolayı hücre yenileyicidir. Yaşlanmayı geciktirir. Performansı etkiler, yorgunluk, stres ve uyku halini ortadan kaldırır, grip önleyicidir. Diş çürümesini engeller. Kanser hücrelerinin gelişmesini önler. Mide ve bağırsak problemlerini hafifletir. Kullanımı romatizmal hastalıkların tedavisinde fayda sağlar. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirerek, tansiyon ve kan şekerini ayarlar.Yeşil çayla yapılan kompres ve maskeler cilde canlılık kazandırır. Günde 4-5 fincan yeşil çay içildiğinde vücudunuzu zırh gibi korur.

YEŞİL ÇAYLI BİTKİ ÇAYLARI

Doğal aromalar  kullanılarak hazırlanan,Çaykur Herdem Yeşil Çay çeşitleri, damaklarda yer edinmiş   Çaykur yeşil çayın birbirinden lezzetli ve Türk damak tadına uygun şifalı bitki ve meyvelerin harmanlanmasıyla oluşmuştur. Her biri Farklı tat ve aromaya sahip olan Herdem Yeşil Çay'ın; 

Adaçayı,
Papatya Çayı,
Ihlamur Çayı,
Nane Limon Çayı,
Karışık Bitki Çayı ve
Form Çayı Süzen Poşet 40 gr ve 160 Gr çeşitleriyle satılmaktadır.

BEYAZ ÇAY
Beyaz Çay, tatlı ve fındıksı aroması ile hafif içimli ve ferahlatıcı özelliğe sahip bir çaydır. Beyaz çay'ın üretimi, büyük dikkat ve çaba gerektirir.

En iyi beyaz çay, erken ilkbaharda toplanır. Doğru zaman geldiğinde, gümüşi beyaz tüylerle kaplı, ipeksi tomurcuklar hassas bir şekilde elle toplanır ve özel yöntemlerle muhafaza edilir.

ORGANİK ÇAYLAR

Tarımında kimyasal ilaç ve kimyasal gübre kullanılmayan, üretimi esnasında organik yapısını bozacak herhangi bir işleme tabi tutulmayan, hiçbir surette sentetik katkı maddesi içermeyen çaydır. Her Yıl yaklaşık 5000 Ton Organik siyah çay ve  20 Ton Organik Yeşil Çay üretimi Yapılmıştır.

Organik Zümrüt Yeşil Çay

Organik Zümrüt Çayı, üretimden tüketime kadar her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamış Türkiye' nin en kıymetli yeşil çaylarındandır. Formuna özen gösteren, sağlığına önem veren, kaliteyi yaşamından eksik etmeyen tüketicinin ilk tercihidir. Yemyeşil kıvrılmış yaprakları sıcak suda bir çiçek gibi açılır ve antioksidan etkisiyle size tazeliğin sırrını sunar. EKOTAR sertifikası bulunmaktadır ve 125gr' lık silindir teneke ambalajında satılmaktadır.

Organik Rize Çayı

Organik Rize Çayı, üretimden tüketime kadar her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamış Türkiye' nin en kıymetli çaylarındandır. Sağlıklı yaşam ve kaliteye önem verenlerin ilk tercihidir. Organik ürün sertifikası bulunmaktadır. 400gr' lık ambalajında satılmaktadır.

Organik Rize Çayı

Organik Rize Çayı, üretimden tüketime kadar her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamış Türkiye' nin en kıymetli çaylarındandır. Sağlıklı yaşam ve kaliteye önem verenlerin ilk tercihidir. Organik ürüb sertifikası bulunmaktadır. 80 gr, 200 ve 500gr' lık ambalajında satılmaktadır.

Organik Hemşin Çayı

Organik Hemşin Çayı, Hemşin organik havzasında üretilen, üretimden tüketime kadar her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamış Türkiye' nin en kıymetli çaylarındandır. Sağlıklı yaşam ve kaliteye önem verenlerin ilk tercihidir. Ekotar sertifikası bulunmaktadır. 

200 gr ve 400 gr teneke kutularda satılmaktadır.

Organik Süzen

Organik Hemşin Çayı, Hemşin organik havzasında üretilen, üretimden tüketime kadar her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamış Türkiye' nin en kıymetli çaylarındandır. Sağlıklı yaşam ve kaliteye önem verenlerin ilk tercihidir. IMO sertifikası bulunmaktadır. 25' li 50gr' lık kutularda satılmaktadır.

 

Organik Hemşin Demlik Poşet

Organik Hemşin Çayı, Hemşin organik havzasında üretilen, üretimden tüketime kadar her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamış Türkiye' nin en kıymetli çaylarındandır. Sağlıklı yaşam ve kaliteye önem verenlerin ilk tercihidir. IMO sertifikası bulunmaktadır. 153gr' lık otantik tasarımlı karton ambalajında satılmaktadır.